121

Odp: siewnik zbożowy

pablo721 napisał/a:

Witam potrzebuje tabele wysiewu do hassia dk300 jak by ktoś miał to byłbym bardzo wdzięczny. Potrzebuje siać rzepak mam tabele ,ale akurat tam gdzie jest najważniejsze to jest zamazane. Jak ktoś ma jakieś własne doświadczenia jak ustawić ten siewnik to proszę się podzielić tym ,dopiero go kupiłem ,więc sam się uczę.

Tabela nic nie załatwi bo różne odmiany mają różne MTZ,pozostaje próba kręcona i to jest najdokładniejsze rozwiązanie.

122

Odp: siewnik zbożowy

yokoslaw napisał/a:

Można

Na bank ?

123

Odp: siewnik zbożowy

Ja chcesz to mogę jutro zrobić zdjęcie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

124

Odp: siewnik zbożowy

Jeżeli możesz, głównie chodzi mi o mocowanie.

125

Odp: siewnik zbożowy

https://www.youtube.com/watch?v=QYhyQYWiALY
Panowie co powiecie na taki siewnik? Myślę, że własnymi siłami, i niedużym kosztem można byłoby zrobić sobie taki siewnik. Chodzi mi po głowie zestaw na 5metrów, ale wygodniejszy na mniejszych i wąskich działkach byłby na 3m czyli jak teraz. Podoba mi się wysiew, nieduża waga, duży prześwit, i to że nie ma tam się co psuć.... Dodatkowo założyć wał z tyłu jak w oryginale i z 3mterowym siewnikiem poradziłby sobie mniejszy ciągnik , a pole byłoby od razu powałowane..
Kiedyś chodził za mną siewnik talerzowy, ale myślę, że taki wysiew byłby lepszy na zakamienione pola.

126

Odp: siewnik zbożowy

no ten wał z tyłu mi sie podoba choruje na cos takiego, nie wiem jak tanim kosztem to zrobic zeby był i do talerzówki jako drugi i do siewnika

Rolnik z powołania:-)

127

Odp: siewnik zbożowy

Ale zwróćcie panowie uwagę na jak doprawione pole on wjechał

128

Odp: siewnik zbożowy

Temat jak zwykle przeciągnie się około roku może 2lata. W tym czasie coś będę musiał stworzyć, na razie mam czym siać, ale nie do końca jestem z tego zadowolony. Ogólnie to będzie czas żeby nauczyć się jak uprawiać i wyciągnąć wnioski odpowiednie na moje pola i ziemię. Mówię cały czas o uprawie bez pługa. Ogólnie dziwiłem się jak MPopis zakupił siewnik tylko z wałem i włóką. Myślałem, że to bez sensu. Jednak po pierwszym roku uprawy bez pługa, i dobrze zrobionych uprawkach zrozumiałem dlaczego kupił taki zestaw do siewu. Ogólnie nie potrzeba jakichś spektakularnych narzędzi do doprawienia pola i dlatego myślę o takim siewniku, bo jest prosty. Z przodu i tak jakiś lekki zestaw do uprawy, w sumie może być ro co mam a z tyłu tylko umieszczenie ziarna i wał.

129

Odp: siewnik zbożowy

ja myślałem nad czymś takim http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … 0-siewnik/ tylko redlice wsadzić talerzowe od siewnika ruskiego...

130 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-01-31 16:46:33)

Odp: siewnik zbożowy

W sumie na 3 metry nie potrzeba pneumatycznego siewnika. Na redlicę talerzową potrzeba więcej miejsca i pewnie będzie cięższe.  Taki wał zrobić, to jakby skrecił w koła ceownik coś ala kockerling byłoby fajnie, ale do uprawowych maszyn. Myślę może do talerzówki czy grubera, a do siewnika oponowy. Kiedyś Bamreras podrzucił pomysł i taki brałbym pod uwagę, bo tanio i prosto.
Jeszcze do siewu poplonu można byłoby używać takiego siewnika, i śmiało mniejszym ciągnikiem dałoby radę..

131

Odp: siewnik zbożowy

Grzegorz89 napisał/a:

Myślę może do talerzówki czy grubera, a do siewnika oponowy. Kiedyś Bamreras podrzucił pomysł i taki brałbym pod uwagę, bo tanio i prosto.
Jeszcze do siewu poplonu można byłoby używać takiego siewnika, i śmiało mniejszym ciągnikiem dałoby radę..

nie pamietam tego pomysłu. a siewnik z AF bardzo fajny do poplonów

Rolnik z powołania:-)

132

Odp: siewnik zbożowy

boberek666 napisał/a:

ja myślałem nad czymś takim http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … 0-siewnik/ tylko redlice wsadzić talerzowe od siewnika ruskiego...

:brawo:

133

Odp: siewnik zbożowy

Na taki wał oponowy za siewnik to może by takie koła jak sa z tyłu w siewniku do kukurydzy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

134

Odp: siewnik zbożowy

na złomowisko  od najbardziej popularnej osobówki jeden rozmiar za grosze i poskładać

135 Ostatnio edytowany przez Pajej (2016-02-01 19:01:02)

Odp: siewnik zbożowy

w sensie że razem z felgami? tylko jak napompować w razie czego?
myslałem nad czyms takim tylko rury takiej nie moge znaleść
http://olx.pl/oferta/wal-oponowy-3-m-CI … a745a97bd8

Rolnik z powołania:-)

136 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-02-01 19:04:37)

Odp: siewnik zbożowy

Też o tym dzisiaj myślałem i do pompowania byłoby dobrze jakby zrobić wał w offsecie jak vaderstadt tyle, że wtedy waga dochodzi większa, ale z drugiej strony koła się wtedy czyszczą. Myślałem jeszcze jakby na rurę nałożyć oponę powiedzmy w rozmiarze r14 i w tą oponę włożyć drugą o mniejszym profilu też w rozmiarze r14. Wtedy odchodzi kłopot z pompowaniem i nic nie kosztuje bo opony są za darmo.

137

Odp: siewnik zbożowy

Papej ale żeby to z linku działało jak trzeba to musisz mieć wkładki do tych opon...
Bez nich to jak np wał postoi w miejscu to będzie miał "kapcia" w jednym miejscu i nie będzie się chciał kręcić.

138

Odp: siewnik zbożowy

kupcie gotowy bez gdybania http://olx.pl/oferta/wal-oponowy-amazon … 14da4767da

139

Odp: siewnik zbożowy

ten gotowy jakoś do mnie nie przemawia, bo za rzadko opona od opony. ja myslałem dac opony "na ścisk" to nie miałyby miejsca na rozpłaszczanie sie

Rolnik z powołania:-)

140

Odp: siewnik zbożowy

Może jak byś pianką do środka napryskał, pytania czy zda egzamin