Temat: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Witam jestem z Mazowieckiego, z powodu awarii nie będę się rozpisywał, jak naprawie to opowiem więcej o sobie.

Dwa lata temu zatarł się mój silnik (4 korba)  wymieniłem wał na nowy, generalnie  kapitalka.
Silnik ten na gorącym miał 3 bary a na zimnym 5 bar ciśnienia oleju.


Wczoraj na pierwszym polu kosił mój tata, godzina koszenia idealna. wtedy usłyszał dzwięk pękającej blachy. silnik stracił moc i zgasł. temperatura była na połowie zakresu wskaźnika.
silnik po ostygnięciu ciężko ale zapalił. ciśnienie normalnie 5 bar, z zegarkiem w ręku po minucie ciśnienie spada do 0,5 bar a nawet mniej.

pierwsze podejrzenie smok, silnik na dwór micha w dół smok cały.  filtry dobre chłodnica oleju dobra      wyciągamy wał a on jest w idealnym stanie. zawieziony do sprawdzenia, nie jest pęknięty.  nowe panewki i złożyłem silnik.    za dosłownie kilka minut odpalam go na podłodze, bez wody. Zobaczę co się dzieje  z ciśnieniem.     



Panowie  macie jakieś pomysły co mogło się stać?      jakiś dławik zerwało, czy gdzieś magistrale rozwaliło ? Wizualnie nic nie jest uszkodzone.     


Silnik po zapaleniu ma 5 bar spada do 0    gaszę go czekam, 5 min  palei jest to samo.

Bardzo prosze o rade jakiekolwiek

2

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Jak masz możliwość to wymień cały filtr z obudową po prostu przełóż całość od innego silnika to by wiele wyjaśniło bo to może być zawór albo wirówka.

3

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

ja miałem coś takiego w 303 po regeneracji pompy oleju, sprawdziłem wszystko a przyczyna był olej , za wolno spływał przez siatki smoka wymieniłem na turdus i wszystko wróciło do normy ,sprawdź jaka masz ilość oleju może masz za mało ma być 22 litry

4

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Jak by ciągną powietrze to skazówka by skakała.

5

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Właśnie to jest dziwne że nie reaguje wskazówka na obroty   zaraz po starcie na minimalnych obrotach i maksymalnych jest 5 bar  oraz wtedy gdy jest 1 bar minimalne i maksymalne obroty nie dają reakcji.   regulacja zaworem ciśnienia nic nie zmienia.

Co może być nie tak z filtrem odśrodkowym?

6

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

miałem tak z  olejem wskoczyło ciśnienie na 5 a po 30-40 sekundach 0 postał 10 minut i sytuacja ta sama, a ile masz oleju i jaki

7

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

jeśli chodzi o filtr to nie taka reakcja albo zawór albo olej lub jego niski stan

8

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

oleju mam ponad maximum troszeczkę    olej to superol cc

9

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

nad minimum to nie ważne, bagnety są rożne te silniki potrzebują chociaż 20 litrów,  dolej ze 3 litry i sprawdź.

10 Ostatnio edytowany przez Kazikkk (2013-07-26 22:41:14)

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Dleje oleju i sprawdzę.               Silnik lekko dymi, oraz ma dosyć spory przedmuch, wcześniej to nie było zauważalne.

11

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

zalej turdusem o niebo lepszy od superolu cc, po rozgrzaniu superol wygląda jak woda a turdus jest gęśćejszy,u mnie zalane turdusem 15w40 i nie ma problemu z ciśnieniem

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

12

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Panowie problem rozwiązany :-)  problemem był jakiś osad na filtrze powstały z dolania innego oleju do superola. po mimo czyszczenia filtra osad momentalnie się osadzał.   

Po wymianie oleju na nowy 15w40 i wyczyszczeniu wszystkiego problem ustąpił. teraz na gorącym ma  ma 3 i 5 bar.


Aż głupio się przyznać ale michę zdejmowałem co najmniej 15 razy.

13

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

A czujnik zapchania filtra oleju masz sprawny? Powinien w takim wypadku poinformować o zaistniałej sytuacji .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

14

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

A W którym miejscu jest ten czujnik?    bo u mnie go chyba niema.

15

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Jak masz filtr ten papierowy to pod nim są czujniki to będzie pierwszy od prawej strony z dwiema wsuwkami powinien być  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

16

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Kazikkk napisał/a:

Panowie problem rozwiązany :-)  problemem był jakiś osad na filtrze powstały z dolania innego oleju do superola. po mimo czyszczenia filtra osad momentalnie się osadzał.   

Po wymianie oleju na nowy 15w40 i wyczyszczeniu wszystkiego problem ustąpił. teraz na gorącym ma  ma 3 i 5 bar.


Aż głupio się przyznać ale michę zdejmowałem co najmniej 15 razy.

A wiesz o tym, że tak dowolnie to olejów nie można ze sobą mieszać? Taki manewr już nie jednemu silnik wykończył....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Mam pytanie związane z czujnikiem zapchania filtru oleju , u mnie on nie działa , przypuszczam że jest  wadliwy i tu mam pytanie czy da się go zastąpić  jakimś innym ?

18

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

A co konkretnie w nim nie działa i jak to sprawdziłeś? Pytanie niby głupie, ale z doświadczenia wiem, że wiele osób nawet nie potrafi go dobrze sprawdzić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

19

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

witam panowie podepne sie pod temat . a wiec robilem remont silnika w 512 bo sie zatarl na 1 z cylindrow, przyszla nowa chlodnica wody , wymieniona sprezyna z kulka w obudowie filta oleju i przez dwa dni po odpaleniu mial 5 bar teraz po odpaleniu ma niecale 4 i czym cieplejszy tym bardziej spada . po pol godziny chodzenia ma niecale 2, i dodam ze na wolnych i wysokich obrotach cisnienie ma to samo ani nie rosnie ani nie spada, mial ktos taki problem?

20

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Kolego a gniazdo kulki w jakim stanie? Dodatkowo filtr odśrodkowy to też ważna sprawa nie zapominając o tym czy pompa jeszcze ducha nie wyzionęła. Przeczytaj wszystko co opisane na forum a związane z ciśnieniem oleju w silniku. To samo w ciągnikach więc masz sporo lektóry. Potem opisz dokładnie co robiłeś i może coś wszyscy poradzimy smile