21

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

wiec tak, bylo robione szlif walu nowe panewki, pierscienie , jeden zestaw na tlok nowy, regenerowane glowice, wszystkie uszczelki nowe, filtry i olej, pompa oleju zostala stara.gniazdo  pod kulke nie wygladalo na wyrobione.

22

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Witam. Panowie powiedzcie jak sprawdzić ten czujnik zapchania filtra oleju i gdzie on jest podpiety na desce w kabinie czy jest to kontrolka czy jakis sygnał dzwiękowy i druga sprawa ten drugi czujnik co jest obok to od cisnienia oleju jest? bo u mnie oba są odpiete

23

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Wymieniłeś jeden zestaw tuleja tłok, czyli usunąłeś skutek, a gdzie przyczyna awarii ? Głowice, filtry i uszczelki to nie to. Problem rozwiązany częściowo nie jest rozwiązany wcale, co jak widać na Twoim przypadku jest prawdą. Że gniazdo nie wyglądało na wybite wcale nie znaczy że nie jest wybite. Na oko to chłop w szpitalu umarł, to samo z pompą.
Jak zrobisz solidnie wszystko co jest do zrobienia i nadal będzie słabe ciśnienie - wtedy możesz mówić że masz problem.

24

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

jeden zestaw wymieniony dlatego ze w zeszle zniwa jak ojciec wsiadl na chwile to go przegrzal dlatego ze pekl mu pasek od pompy wody i nie patrzyl na temp. to jest przyczyna przytarcia 1 tloka.w zeszle zniwa i teraz ma to samo cisnienie , chce je poprawic bo tak byc nie powinno, dla  ciebie slawek 42 moze to nie jest problem dla mnie jest i chce sie dowiedziec jaki tego powod jest, nie jest filozofia wymienic wszystko lecz usunac przyczyne niskiego cisnienia, dzisiaj jeszcze zauwazylem ze im dluzej chodzi tym ma wieksze cisnienie,

25

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Wymieniałeś kulkę i tu szukaj przyczyny może jeszcze być problem na sawnym jak miska ruszana tylko jaki masz wymiennik w misce czy osobno ? na pompie olejowej powinieneś wymienić tulejki

26

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

U mnie po remoncie ciśnienie kiedy chciało i jakie chciało to było. Wał po szlifie, pompa oleju sprawdzona w szlifierni w Głownie - tak panie pompa jest dobra. Za sprawdzenie pompy kasę wziął. Wymieniłem zegar, wężyk do zegara, podstawę filtra i bąk. Nie pomogło. Wał po szlifie, pompa dobra bo sprawdzona, reszta nowa, ciśnienia nie ma. Założyłem dodatkową chłodnicę do oleju silnikowego ze skutkiem jw. Można zwątpić. Pojechałem z pompą do PiotraK. Pompa złom.
Po reanimacji ciśnienie wróciło. Pompę od IFY widziałem pierwszy raz w życiu, wydawała mi się sprawna. Mnie mogło się wydawać, ale nie szlifierzowi z 30 letnim stażem. Powinienem pojechać i ***..ć w ryj, za dwa lata w zawiasach. Odpuściłem. Od tego numeru nie korzystam z ich usług.

27

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

panowie, cisnienie opanowane, wymiana filtra oleju zalatwila sprawe, z gory dziekuje za pomoc,

28

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Panowie skacze cisnienie oleju na wolnych obrotach wskazówka schodzi na czerwone pole a na max czyli 2200 2100 bo na takich pracuje kombajn cisnienie na zegarze dochodzi do konca skali czerwonej czyli za małe jak jest kombajn zimny to ciśnienie trzyma patrząc na zegar nie wiem jakie jest dokładnie bo nie mierzyłem . do Tego jak się rozgrzeje silnik to są stuki jak by na panewce się obrócił . Dodam że olej i filtr oleju są z zeszłego roku jaki olej to podam jutro bo nie pamiętam teraz .

29

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

No to przyjacielu czeka Ciebie to co mnie rok temu. Pędzikiem rozbieraj ten motor, bo jak to powiedział mi PiotrK "każde kolejne uruchomienie to tylko większe koszty remontu".

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

czyli to pewne że obróciła się panewka

31

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

U mnie jak obróciła się panewka to pierwszym objawem był biały dymek z odmy i wzrost temp. Przyczyną niskiego ciśnienia był, odkręcony od pompy, kolektor olejowy łączący pompę ze smokiem. Niskie ciśnienie ok 2 na pełnych obrotach było od kilku sezonów. Próba która może potwierdzić odkręcony kolektor to zalanie oleju powyżej jego poziomu, czyli powyżej uszczelki miski olejowej tj ok 30 litrów. Szukaj.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

32

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Niskie ciśnienie już wiem dla czego poluzowane śruby od pompy olejowej . Do tego pierscienie pierwszy pierscien luz że można 2 zł jeszcze włożyć drugi taki ze 5 zl by weszło i jeszcze by był luz . Panewki na korbach się nie obróciły ale nie sa w najlepszej kondycji co stukało w silniku ciężko powiedzieć będziemy składać silnik bo  nic nie widać

33

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Postukiwał, bo ciśnienia nie było, poskładaj na nowych panewkach i powinien jeszcze trochę pochodzić.
Piotr po raz kolejny miał rację. Im wcześniej rozebrany silnik to niższe koszty naprawy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

34

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Mechanik w sumie dwóch już emeryci ale jeszcze takiego luzu na pierscieniach nie widzieli i co najlepsze silnik nic nie kopcił

35

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Witam po 3 dniach pracy znowy problemy z ciśnieniem oleju jak silnik zimny to trzyma ciśnienie a jak się rozgrzeje to na max obrotach spada do czerwonego pola gdzie szukać przyczyny rok temu silnik był rozbierany nowe pierscienie i panewki

36

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

A w pierwszym i drugim dniu pracy było O.K.?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

37

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

U mnie podobna sytuacja ale w 323 dosć zmęczony był zyciem (u mnie obrabia 130ha) W tym sezonie wydmuchał 2 razy uszczelkę pod głowicą na 2 głowicy na zewnątrz  w stronę zbiornika paliwa. Już miał sporawe przedmuchy na pierścieniach bo dmuchał odmą dymem. Zimą miałem zamiar robić mu remont teraz miał do stalerzowania i zaorania +/- 30ha pod kukurydzę. Po wymianie ostatnim razem uszczelki zapiąłem talerzówkę pojechał talerzować po QQ talerzówka ruska BDT 3.8m opuszczona na maxa-koła uniesione w górze i 2/III -standardowo do tej pory tak robił, dmuchał dalej z odmy dymem ówie h.. Ci w dupe robimy aż zaczął pokazywać sie olej na wlewie oleju. No to mówie stop. powrót do domu rozbiórka wymiana pierscieni przy okazji panewek bo juz były czerwone. wymiana filtra czyszczenie "bąka" zalany turdus ok 22l palimy. Pali trzyma cisnienie stoi dociera sie pojeżdzone sobie po okolicy na max 1100 obr silnika z pół dnia przyjeżdzam na jałowych cisnienie miał 4 bar wracamy do domu i przygazówka na podwórku na ok 1500  i momentalnie ciśnienie spadło na 2 atm a na jałowych obrotach ledwo 0,5. Po ostygnięniu na jałowym biegu ma max 2,5 -2,8 atm. W czym winy szukać?

38

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Niedokręcona rurka między pompą olejową a korpusem.

39

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

Ja miałem w kombajnie po wymianie panewek na wale na zimnym ciśnienie 5,5 a jak się zagrzał spadało do 3. Przemęczyłem tak żniwa na zimnym olej wywalał skąd się dało. Winna okazała się sprężyna od zaworu ciśnienia w filtrze olejowym. Po wymianie trzyma cały czas 4atm ,a stara sprężyna była tak twarda ,że nie mogłem jej z powrotem założyć i to mi dało do myślenia. Może u ciebie też ktoś kombinował jak tanio zwiększyć ciśnienie.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

40

Odp: E 512 spadajace ciśnienie oleju

piotrzet. Pompa olejowa nie ruszana była ani magistrala prócz "ssaka" co wchodzi w tą chłodnice.  pablo własnie myslę zajrzeć najpierw do fitrów