21

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Ten jest od koła a od zabezpieczeń jest jednostronny.Moje uwagi to hujkowo się go spawie pewnie by pasowało spawać elektrodami do żeliwa ale drogie i trzeba sprawdzić maczety czy nie są założone w jednym kierunku.

22 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-10-03 19:34:42)

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Dziś "orałem" na II/4 i nagrałem pare sekund mojego leylanada smile ciężko utrzymać telefon w ręce przy takiej prędkości.

http://img694.imageshack.us/img694/9421/elix.jpg



http://www.youtube.com/watch?v=QofHp4qOEl0
http://www.youtube.com/watch?v=NnmX8VpU … e=youtu.be

23 Ostatnio edytowany przez androl (2013-10-03 19:51:51)

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Też próbowałem II 4 kverneland 5x35, ciągnik spoko, ale gdyby nie te kamienie.

24

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Taki pług do takiego traktora to nieco hańba... Zapodaj mu jakiegoś PHX no chyba że masz małe i kliniaste pola

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Mam biegusa 5 ale pola okazały się za małe , no to które tu orałem to jest najwieksze tu jeszcze ten biegus by się nadał ale poprzeczniaki to nim mordęga . Po przyszłych żniwach pomyśle o jakiejś obrotówce.

26

Odp: Fortschritt 323 6ct107

hmmm myślałem że w 323 był tylko jeden typ deski rozdzielczej.......
i chyba kamieni nie masz u mnie z tego pługa przy tej prędkości proste  zostało tylko koło.....

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Krzychu deska to koncepcja poprzedniego właściciela a kamieni nie mam , tylko tam gdzie zwolniłem na filmie to tam była droga to jakis kamien się trafi ale do tej pory nic sie nie wygieło i nie odpadło (jeszcze)

28

Odp: Fortschritt 323 6ct107

jakim cudem udało Ci się z 4 skib uzyskać taka szerokość orki ? Chyba że pierwsza skiba bierze za dwie. Ja taką szerokość że zabiera za koło uzyskuję przy 5 skibach i rozkręceniu go na maxa ale tak rozkręcony kiepsko kryje.

gg 5118068

29

Odp: Fortschritt 323 6ct107

http://i41.tinypic.com/107n98p.jpg

Zdjęcie robione z bruzdy widać że zabiera odrobinę za koło, no właśnie Tadeusz ja gdy kupiłem F303 dokupiłem piątą skibę bo czwórka sięgała max do połowy koła. Miałem kiedyś 4 grudziądzką 4x35 no i o na kryła dokładnie ślad ale mtz-ta.

30

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Chyba dolem na wieszakach ma tak ustawione, ze pierwsza bierze prawie za dwie.

mdw

31

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Przyjrzyjcie się na wieżyczkę pługa widać że jest przesunięta na lewą stronę także pierwsza skiba na pewno bierze więcej.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

32 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-10-04 20:30:46)

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Ta pierwsza skiba faktycznie brała za dużo, dziś trochę na odciągach go skręciłem z prawej strony bo nie pasowałą mi przesunięta wierzyczka aż tak na lewo, teraz nawet troszke lepiej kryje to coś co nazywa sie pługiem :walka: teraz zabiera prawie całe koło . Jutro bede konczył chyba orać bo mi została pipidówka 30arów to cykne fotkę.

33

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Łdny pług androl co o za firma

34

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Marcin to stary kverneland na okrągłej ramie, z tym że wzmocnienia (te sztaby) dorobiłem do 4 i 5 skiby, kamieni ci u nas dostatek i forsze go nie mogą połamać, no dwa razy urwałem czop belki.

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Yoka nie chciałem tam śmiecić w wątku w którym pisałeś więc jak cuś to piszę tu smile Z łożyskiem myślę że sobie poradzę , tylko jakoś silnik będę musiał czymś wytargać . A no i jeszcze mi pompka padła sprzęgłowa ale to zakupiłem nową w Postolicach.

36

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Ja za taką pompke dalem kiedyś 6 stów,

mdw

Odp: Fortschritt 323 6ct107

ja 350 ale to nie oryginał i nie pasowała tak do konca jak ta co była ale narazie jest ok

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Dziś wyjąłem silnik no i rozkęciłem tych kilkanaście śrub na klucz 13 na obudowie sprzęgła wyjechałem trochę koszem sprzęgłowym tak by było widać tarcze sprzęgłowe z góry.
Luz zlokalizowałem pomiędzy wałkiem a tym  cybantem do którego przykręca się gumę łączącą silnik no to luz jest właśnie na frezie i luz jest także na łożysku na którym osadzony jest wałek z frezami a łożysko osadzone jest w tej obudowie sprzęgła na kilkanaście śrub na klucz 13 jutro zabiorę się za rozbieranie by zdemontować to łożysko. Jak ruszałem wałkiem to luzu nie było czyć dopiero jak rozkęciłem obudowę i nią pokiwałem to się pojawił . 

Mam kilka pytań , muszę rozkręcać cały kosz sprzęgłowy i wyjąć tarczę sprzęgłową by ją zmierzyć czy wystarczy jak sobie wysunę kosz i zmierzę suwmiarką z góry ? Tarcza od jazdy ma mieć minimum 8mm ? Wie któryś z kolegów jakie oznaczenie ma to łożysko które mnie będzie interesowało i ile będzie kosztować ?  Ten cybant z frezem do którego przykręca się gumę kupywać nowy czy szukać używki ?

Odp: Fortschritt 323 6ct107

Co nieco z talerzowania smile

https://www.youtube.com/watch?v=S9Kkx7d … e=youtu.be