Temat: problemy z chlodzeniem w 512

witam, mam taki problem z 512 ze po czyszczeniu chlodnicy wyjezdzam w pole i po pol godziny jazdy musze znowu dmuchac bo jest cala zasyfiona i sie grzeje, czy ktos probowal cos przerobic z dolotem powietzra vdo chlodnicy zeby tak nie lapala brudu, bede bardzo wdzieczny za pomoc,

2

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Masz h.... wyczyszczoną chłodnicę to że dmuchniesz powietrzem to nie znaczy że jest czysta trzeba by było zdjąć siatkę i myjką pod ciśnieniem z obu stron bo tam już się nazbierało syfu z ubiegłych lat po takim zabiegu powinno wszystko wrócić do normy.

3

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Zobacz też siatkę co osłania chłodnice może gdzieś być dziura albo jakaś inna nieszczelność i ciągnie syf.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Najlepszy ale pracochłonny sposób to zdemontowac wstawić na parę godzin do dużej wanny z woda i później myjka poprawić gwarantuje że wszystkie problemy znikną tak robiłem z moja 12 raz na 2 lata i spokój z grzaniem

5

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

A może nie tylko wina chłodnicy. Jak jeździ na wodzie kilkanaście lat, to może już półblocza zakamienione, i ma słaby obieg wody po kanałach. Ja ze swojego 323 naskrobałem pół wiaderka kamienia i innego syfu.

6

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

To najlepiej jak by przeczyścił chłodnicę i kanały w silniku, są chyba jakieś środki na kamień w silniku a nie to jakiś z domowych zaszkodzić nie zaszkodzi.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

7

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

soda kaustyczna

8

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Ja do przedmuchania chłodnicy mam sprężarkę z silnika stara 660 i nie ma takiego brudu co by go nie wydmuchnęło wink

9

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

A z chłodnicy w ogóle coś zostaje? big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

panowie. chlodnica byla wyjeta ,najpierw wydmuchana potem myjka pod cisnieniem umyta, dalej bylo to samo, zauwazylem ze ciagnie syf ta kratka co sie u gory otwiera wiez zrobilem inna szczelna i dalej to samo. poszukam moze gdzies jeszcze jest nieszczelnosc, poszukam i napisze czy bedzie dobrze

11

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

ja na swoje chłodnice poświęciłem cztery popołudniówki.skrobanie drucikiem, sprężareczka, i tak do skutku potem cilit i do maszyny a nagroda to 70 stopni na silniku w upał...ten co był ostatnio..

12 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2013-08-13 23:26:31)

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Może po prostu zakamieniała chłodnica. Proponuj 10 butelek octu i  dolać do wody i na cały dzień w pole potem spuścić ze 2 razy wypłukać powinno pomóc

13

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

sprubuje jeszcze wlac cos zeby odkamienilo ja , mam nadzieje ze to pomoze,

14

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

Kolego miałem ten sam problem aż 2 sezony. Kilka przejazdów i woda zagotowana, wymieniłem głowice i nic nie dało. W tym sezonie założyłem sprawdzoną chłodnice i problem znikł. Musisz koniecznie wymienić chłodnice albo oddać do czyszczenia (koszt ok 300zł)

15

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

pokusze sie chyba na chlodnice od bizona o polowe tansza

16

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

A masz w nim termostat ?

17

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

A może pompa wodna, miałem tak w 323, po prostu wirnik się ukręcił i nie było obiegu wody, jakoś nie wierzę że chłodnica zaklei się przez pół godziny pracy

18

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

jak jest czysty ul to zalej ją rozpuszczonym kretem albo cylitem w pozycji leżącej musi puścić no chyba że była klejona...

19

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

A nie lepiej jakbyś oddał chłodnicę do czyszczenia ? Koszt nie duży a problem z głowy. Termostatu w kombajnach nie ma... sprawdzałeś pompę wody ?

20

Odp: problemy z chlodzeniem w 512

pompa wody jest nowa w zeszly sezon zakladana, chlodnica nie byla klejona, ale i tak bym musial ja zmienic bo jest tez  uszkodzony mozowanie korka u gory.