Temat: przystawka przedniego napędu

panowie mam taki problem a mianowicie wycieka mi olej z tej przystawki od tej strony co przykręca się wał napędowy bo musiałem ją odkręcić i przed naprawą było dobrze a jak znów ją przykręciłem to zaczęło cieknąć i mam takie pytanie czy trzeba odkręcać tą przystawkę żeby zmienić ten uszczelniacz czy tylko wystarczy odkręcić wał i te flasze czy jak to się nazywa przy przystawce i tak go wymienię??? bo odkręcać to nie bardzo bo szybko spada ale tak szybko to założyć się już nie chce big_smile ale jak bedzie trzeba odkręcić to się zrobi bo szkoda oleju....

2

Odp: przystawka przedniego napędu

Spokojnie wyciągniesz bez odkręcania przystawki, o ile pamiętam to tam są 2 uszczelniacze

3

Odp: przystawka przedniego napędu

Jak sprawdzić czy przedni napęd nie jest zakleszczony tzn czy nie jest ciągle włączony? Początkowo objawiało się to mruganiem kontrolki ale pomyślałem że to zaolejone/zabrudzone styki przy czujniku. Teraz kontrolka cały czas świeci, a przednie opony zostawiają ślad na asfalcie (wcześniej zostawiały tylko przy cofaniu). Jeżeli jest zakleszczony to jak to naprawić?

4

Odp: przystawka przedniego napędu

Spróbuj cofnąć kilka razy u mnie się rozłącza jak cofnę.

5

Odp: przystawka przedniego napędu

no właśnie nie działa bo próbowałem sad

6

Odp: przystawka przedniego napędu

Olej w przystawce masz?

7

Odp: przystawka przedniego napędu

teraz nie sprawdzałem ale bardzo możliwe że brakuje bo zawsze przed sezonem i w trakcie muszę dolać

8

Odp: przystawka przedniego napędu

A u mnie  z koleji znowu jak jest mokro to go rozłączy na momęt i załączy takie szarpanie cisnienie jest na jeśien było dobrze olej jest

9

Odp: przystawka przedniego napędu

Misiek, ale dlaczego i którędy ubywa Ci tego oleju? Pewnie pneumatyczny mechanizm załączania przodka masz już nieszczelny i ciśnienie "wypycha" olej na zewnątrz. Wtedy tylko manszetki i o-ringi od pneumatyki w tym miejscu masz do wymiany. To samo pewnie czeka Cię z mechanizmem załączania blokady przedniego mostu.

Marcin, jeżeli tak Ci szarpie, to trzeba zajrzeć do środka.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: przystawka przedniego napędu

Piotrze między bogiem, a prawdą może ze dwa razy użyłem włącznika przedniego mostu i blokady. Olej na pewno nie wycieka na zewnątrz bo jest sucho. Musi jakoś do skrzyni przeciekać

11

Odp: przystawka przedniego napędu

Do skrzyni ten olej Ci nie przepłynie, bo nie ma takiej możliwości. Jak już to w drugą stronę. To musi być jakaś nieszczelność. Skoro nie włączasz tych mechanizmów, to może elektrozawory trochę przepuszczają powietrze?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

12

Odp: przystawka przedniego napędu

Piotrze dobra uwaga. Akurat o tym nie pomyślałem. Sprawdzałem tylko czy upuszczają powietrze po wyłączeniu zaworu i bylo słychać charakterystyczne psiknięcie

13

Odp: przystawka przedniego napędu

Muszę ściągnąć przystawkę bo cieknie mi olej. Pamiętam jak sciągałem w 303 ale w 323 mam dylemat. Trzeba demontować zbiornik oleju aby odkręcić zawór od przystawki? Czy przystawka zejdzie razem z zaworem?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: przystawka przedniego napędu

Razem ale jest troszkę wiecej gimnastyki z odkręcenirm przystawki

Odp: przystawka przedniego napędu

A jak dolewać ten olej do przystawki skoro ten zbiornik wszystko zasłania? botak normalnie to ledwo idzie ręke włożyć

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

16

Odp: przystawka przedniego napędu

trzeba odkręcić obejmy od zbiornika i go odsunąć.

17

Odp: przystawka przedniego napędu

Korek(na klucz 19) do wlewania oleju znajduje się z przodu przystawki,pomiędzy wałem napędzającym przedni most a siłownikiem blokującym przedni napęd.

Odp: przystawka przedniego napędu

Ja pierdziele,ale głupio bo w 303 żadnych problemów.a już było przyjęte że jak niema dostępu to bierze olej ze skrzyni.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

19

Odp: przystawka przedniego napędu

muszę trochę sprecyzować swoją wypowiedz a mianowicie chodziło mi o to że dobrze jest odsunąć zbiornik jak się wykręca przystawkę a dolać olej do przystawki to wężykiem+strzykawka

Odp: przystawka przedniego napędu

No proszę,podsunąłeś mi pomysł z tym wężykiem,więc czy by nie szło zrobić tego na stałe? np. musiałby być w miejsce tej śruby jakiś króciec a na niego nałożony wąż i na końcu tego węża gdzieś wyżej byłby przykręcony jakiś zbiorniczek na zasadzie lejka.;)czy by nic z tego nie wyszło?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0