21

Odp: przystawka przedniego napędu

To jak często chcesz dolewać ten olej, że planujesz stałą instalację do uzupełniania? yikes
Wyjmij przystawkę w zimę, popatrz, pooglądaj, zmień co trzeba a zwłaszcza simmeringi, wlej oleju ile trzeba, zamontuj i zapomnij o przystawce smile

22

Odp: przystawka przedniego napędu

Panowie, nalać oleju w takie miejsce jak przystawka przedniego napędu i nie tylko, potrzeba zrobić pompkę do nalewania. Co prawda nie ten dział, ale do tej czynności wskazówka odpowiednia.
Stara pompa oleju hydraulicznego od C 330, nie potrzebny siłownik pneumatyczny od przyczepy, złączka o kącie 90 stopni, korba z drutu przyspawana do nakrętki na gwint wałka pompy, z drugiej strony pompy króciec z wyjściem na przewód igelitowy, wszystko zamontowane na tarczy hamulcowej od poloneza. Można tym wlać olej gdzie się chce.

23

Odp: przystawka przedniego napędu

A nie prościej tak? : http://webcache.googleusercontent.com/s … 500ml.html też działa big_smile

24

Odp: przystawka przedniego napędu

Ja takim urządzeniem nalewałem lekko pod skosem i przez przelew i było dobrze

25

Odp: przystawka przedniego napędu

Można i strzykawką, jak ktoś koniecznie lubi olej w rękawach. Jeszcze prościej gębą, w ten sam sposób jak się robi kluski bryzgane.

26

Odp: przystawka przedniego napędu

Widać nigdy nie używałeś takiej strzykawy skoro piszesz takie farmazony tongue
A odnośnie przystawki to radzę lać olej który w zimę będzie przyzwoicie rzadki, bo w zaspach przedni napęd będzie działał ospale wink

27

Odp: przystawka przedniego napędu

Bo ja lubię pisać farmazony, taki bajkopisarz jestem, a prawdę powiem jak się pomylę. A te dwie strzykawki które wyrzuciłem na stertę złomu mogę Ci wysłać jako prezent, cobyś sobie stawy łokciowe dobrze nasmarował.
Spodziewałem się pytania o kluski bryzgane, ale widzę, że wszyscy znają temat.

28 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-04-20 11:07:17)

Odp: przystawka przedniego napędu

Witam mam problem z wyjąca przystawka w 323 jak włącze przedni naped na stałe. To moze byc przyczyna braku oleju? w przystawce?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

29

Odp: przystawka przedniego napędu

A opony zgrywają Ci się?

30 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-04-20 15:18:10)

Odp: przystawka przedniego napędu

mam z tyłu jedna wyzsza a druga jest oryginalna,musze dobrze sprawdzic czy nie wlecze przodu,jak jade w przód.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

31

Odp: przystawka przedniego napędu

ale kiedy zaczyna wyć ?

Odp: przystawka przedniego napędu

na 2 szosowej gdzies przy 800 - 1000 obrotach już  słychać.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

33

Odp: przystawka przedniego napędu

przystawka raczej nie wyje tylko skrzynia u mnie wyje ale jak załącze pneumatycznie i dopiero na 4 drogowej ,powiem szczerze że na odległość nie pomogę musiałbym to posłuchać na miejscu.

34 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-04-21 22:41:47)

Odp: przystawka przedniego napędu

musze go gdzieś przykopać i sprawdzić czy wyje jak napęd załączy sie automatycznie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

35

Odp: przystawka przedniego napędu

To wyje skrzynia biegów, jeśli na stałe zblokujesz przedni napęd to nie występuje 6% różnica w prędkości kół między przodem i tyłem i dlatego skrzynia się odzywa bo prędkości kół się jej nie zgadzają. Dzieje się to na twardej nawierzchni i na biegach od 2 (szosowej) wzwyż smile

Odp: przystawka przedniego napędu

aha dzieki za pomoc czyli tak we wszystkich jest?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

37 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-09-05 19:34:00)

Odp: przystawka przedniego napędu

Po dłuzszym nie używaniu mojego 323 zauwazyłem że wycieka mu olej z korpusu siłownika od włączania napedu,dokładnie na jego końcu z tyłu na tej okrągłej jakby zaślepce,naszczęście nie jest to duży wyciek,co sie stalo? przecierz powietrza w nim niema jak stoi i nic nie wypycha. (':hmmm:', '');

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

38 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-09-06 14:07:59)

Odp: przystawka przedniego napędu

Dodaje foto, może mało widać ale mniej więcej widać o co chodzi
http://zapodaj.net/18944695e0492.jpg.html to jest tył tego siłownika i z tamtąd cieknie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

39 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2015-11-16 14:38:51)

Odp: przystawka przedniego napędu

Witam kolegów !  Mam rozebraną przystawkę . Jak jest wałek co wychodzi ze skrzyni tam powinien być uszczelniacz ? U mnie nic tam nie ma i nie wiem jaki powinien być  tam uszczelniacz . Mam katalog ale według niego nic takiego tam nie ma .  Mogę podesłać  rysunek . Ktoś pomoże ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

40

Odp: przystawka przedniego napędu

Mam stare zdjęcia jak rozbierałem przystawkę i mam 2 uszczelniacze jeden na wałku od przedniego napędu drugi na wałku od skrzyni ale niestety nie wiem jakie mają rozmiary.