121

Odp: przystawka przedniego napędu

powiem ci ze pokazałem te zdjęcia tacie i stwierdziliśmy ze te wałki u nas też nie działają poprawnie a co ciekawsze nie wiem czy tam olej mam więc mnie tez będzie czekało zaglądnięcie tam

Nie ma to jak FORTSCHRITT

122

Odp: przystawka przedniego napędu

Jak nie działało to wymień wszystkie rolki, a jak to nie pomoże to całe sprzęgło trzeba

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

123

Odp: przystawka przedniego napędu

U mnie działa napęd tylko jak napisałem prędzej na 3-4 biegu szosowym słychać jarmolenie i przy cofaniu do tyłu czasem "szarpnie" przednim mostem przy wyłaczonym napędzie. Takie rolki można dostać? Wiesiu w postolicach wciska mi uzywana przystawkę za bagatela 1000zł

124

Odp: przystawka przedniego napędu

Odwróć element z fotki nr 3, w którym są osadzone kołki na sprężynkach, o 180 stopni. Jeśli wcześniejnie był odwracany to problem z wypadaniem tych kołków powinien ustąpić.

125 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-09-26 22:11:39)

Odp: przystawka przedniego napędu

A co jeśli wyrzucę kołki i rolki w ogóle tak jak pisał kolega @marcin ? Napęd bedzie działał? Tylko i wyłącznie przy wcisnięciu klawisza? Powiem szczerze robota w polu czeka i czas pali a w zabawe w sprawdzanie mogę poświęcić po pracach polowych. Pytanie czy ustanie wtedy jarmolenie na 3 i 4 biegu?

126

Odp: przystawka przedniego napędu

U mnie działa a włączam kiedy ja chce mieć napęd

127

Odp: przystawka przedniego napędu

To wszystkie rolki i te "zatrzaski" trzeba wyrzucić? i skręcić wszystko tak jak było? i problem ustanie?

128

Odp: przystawka przedniego napędu

W moim też napęd działa tylko po włączeniu klawiszem ,już tak było odkąd go kupiliśmy. Też muszę się za to wziąć i zrobić żeby się także samoczynnie włączał ale póki co brak czasu. Co do szarpania , przy jeździe do tyłu na wyłączonym u mnie też tak się działo ale pomogło porządne nasmarowanie wału napędowego i wyrównanie ciśnienia w ogumieniu do wartości podanych w instrukcji. Po tych zabiegach most przestał szarpać.

129

Odp: przystawka przedniego napędu

ja jak remontowałem 303 to się zbytnio nie zmartwiłem że niema rolek , wymieniłem tylko wszystkie łożyska, przy pługu phx bez napędu niema roboty, w 323 też wywalę przy najbliższej okazji chyba że dostanę nowe oryginalne rolki i kliny w co (wątpię)

130

Odp: przystawka przedniego napędu

Już wyrzuciłem i złozyłem przystawkę. Szarpanie to nie było dla mnie jakimś problemem tylko zmartwił mnie jarmolenie na 3-4 biegu szosowym. Niestety problem nie ustąpił dalej jak jęczało tak jęczy. Bez kitu nerwicy można dostać już z tym ciągnikiem;/

131

Odp: przystawka przedniego napędu

a może to jarmolenie wcale nie jest z okolic przystawki tylko skrzynia albo dyfer tylko dźwięk się tak roznosi po kabinie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

132

Odp: przystawka przedniego napędu

Proponuje jeździć aż padnie będzie wiadomo co to..
Ja tak własnie robię. Jak jadę np z przyczepą  gonie po drodze ile się da to na nierównościach przy bujaniu słychać delikatne stuknięcia tak jakby ktoś w podłogę uderzał kluczem 13mm. A może 10mm? wink Chwilami irytuje. Nie widzę nic co by było luźne. Wydaje mi się że zmiana obciążenia to powoduje.

133 Ostatnio edytowany przez Patryk3802 (2017-09-27 21:17:37)

Odp: przystawka przedniego napędu

Wiesz chodzi o to ze skrzynia juz 2 razy robiona w przeciągu czasu co go mam kupiłem go z boląco skrzynia zrobiłem pochodził do zimy az złapała sie zębatka od polowych z20 w temacie o skrzyni biegów nawet foto relacja jest i co teraz po pół roku mozna powiedzieć znów pokazuje fochy? zdjałem dekiel z góry w skrzyni zanim przystawkę rozebrałem i niepokjących rzeczy tam nie było. Napisałem to parę postów prędzej. Ale do rzeczy. Nie wiem jak w waszych forszajach jest czy słychać głosno skrzynie czy nie. Poprostu czy mam darować sobie i jeżdzić az coś pier**l czy co robić. Szczerze powiem że juz 3 raz robił jej nie będe...

Krzysiek nie widziałem twojego postu prędzej u mnie puszczę noge z gazu ustaje. wcisnę sprzęgło ustaje.
Nie zebym przeciwko... Ale jak pier...dolnie coś to juz robił tego nie będe... Wymienie konia...

134

Odp: przystawka przedniego napędu

no właśnie jeszcze o tym  nie pisałem ale mam podobne objawy w 323, w polu tego nie słychać ale jak jadę po mieście i to na rądzie zaczyna jak to mówisz   jarmolić  ale po wyjechaniu na prostą i kilku małych ruchów ustaje, myślę że to mechanizm w przednim moście, olej jest i zawsze był

135

Odp: przystawka przedniego napędu

U nie cały czas czy na prostej czy na zakręcie. jedynie wcisne sprzegło ustaje i rozpędzony jadę puszcze gaz też ustaje

136

Odp: przystawka przedniego napędu

a może ULS sam zaskakuje , chodzi mi o ten siłownik pod kabiną

137

Odp: przystawka przedniego napędu

mam odpięty ale nie wiem w jakiej pozycji powinien być ustawiony w skrzyni. U mnie ten ULS nie był nigdy uzywany wciskając klawisz od niego ciagnik zatrzymywał się. W jakiej pozycji on jest właczony w skrzyni a jakiej wyłaczony pezesuniety do skrzyni czy do sprzęgła? to tam zajrzę też

138 Ostatnio edytowany przez jano323 (2017-09-27 21:42:46)

Odp: przystawka przedniego napędu

w stronę silnika 0 , pierwszy klawisz działa na siłownik a w 303 dzwignia pod kierownicą u mnie słychać zgrzyt przy włączaniu w 323 też , spróbuj odkręcić przewód od tego siłownika

prawda- masz odpięty javascript:insert_text(':stu:',%20'');

139

Odp: przystawka przedniego napędu

wiem ze ten siłowniczek co o nim mówicie jak drugi stopień sprzęgła nie działa to nie da rady ciągnika zatrzymać jak będzie włączony sam tego doświadczyłem przy włączaniu zgrzyta tak jak koledzy mówią

Nie ma to jak FORTSCHRITT

140

Odp: przystawka przedniego napędu

U mnie poprzednik grzebał dużo w instalacji elektycznej tam jest jeden wielki sajgon w ogóle nie jest nic jak w oryginale. Nie ma chętnego w okolicy na to by się podjął do przywórcenia uzywalności mojej instalacji elektrycznej do stanu pierwotnego. Chyba że jakis kolega z forum podjałby sie tego w formie wolontariatu bądź za dobrą wódkę big_smile to chętnie przyjmę taką pomoc:D