1 Ostatnio edytowany przez wodzin (2013-08-20 21:11:10)

Temat: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

Witam wszystkich.
Dziś miałem okazję naprawiać rozrusznik nowego typu od Fortschritta. Po regeneracji i wymianie niektórych części okazało się, że pomimo ustawionego elektromagnesu (opóźnione załączanie wirnika oraz stojana rozrusznika względem elektromagnesu powodującego wsuwanie wirnika) wirnik nie chciał wchodzić. Po dłuższych oględzinach okazało się, że właściciel podczas remontu silnika odwrócił koło zamachowe z wieńcem. Przy starej zębatce na wirniku rozrusznika nie miało to dużego znaczenia lecz z nową  zębatką(znacznie wyrobioną
) powoduje to nieprawidłową pracę. Wieniec koła zamachowego ma lekkie ścięcie z jednej strony (z drugiej kąt prosty) wraz ze ścięciem na zębatce wirnika powoduje, że nie ma możliwości uderzenia ząb o ząb tylko spowoduje obrócenie wirnika i prawidłowe wskoczenie tryb w tryb. Po lekkiej sprzeczce z właścicielem musiałem dostosować nową zębatkę wirnika (większe ścięcia i zaokrąglenia) na razie pracuje czy będzie blokować dalej nie wie tego nikt. Prośba do właścicieli żeby nie odwracali koła zamachowego. Bo to że się da nie oznacza że to prawidłowe. Nadmienię, że w przypadku starego typu rozrusznika również nie będzie blokować gdyż wirnik podczas zadziałania elektromagnesu obraca się i wskoczy w przypadku nowego typu najpierw wirnik musi wskoczyć ażeby zamknąć obwód silnika szeregowego.

W razie pytań odnośnie naprawy rozrusznika tego typy regulacji itp proszę pytać odpowiem i zrobię zdjęcie jak.

2

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

oszlifowanie zębatki od rozrusznika praktycznie nic nie kosztuje, nowy wieniec na koło zamachowe to wydatek kilu stówek, więc nie ma o czym mówić. wole nawet iglakiem tą zębaktę drapać niż generować niepotrzebne koszta. Sam mam obrócone wieniec i nic złego nie zauważyłem.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

3

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

Powoli powoli nie mylmy konieczności zamiany koła z opcją a co się stanie jeśli zamienimy... Jeśli jesteśmy zmuszeni  zamienić wówczas wieniec także szlifujemy w delikatny kąt ale nigdy nie zostawiamy kąta prostego a o tym mowa w poście.

4

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

W kombajnie padl mi rozrusznik.W garazu znalazlem podobny,ale troche dluzszy.Mysle z dwoch zrobi sie jeden.Zawiozlem je do profesjonalnego zakladu,gdzie zajmuja sie tym i okazalo sie,ze tan z kombajnu,krotszy moge wsadzic sobie w dpe,albo wyrzucic do rzeki,bo jest spalony i nikt nie ma do niego czesci.Ten z garazu tez jest zajechany,ale to BOSCH i naprawia go za jedyne 410 zł.Co robic??????

5

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

Ja kupiłem na Alledrogo od Ikarusa, zmieniłem zębatkę i chodzi...

6

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

piotreknnn napisał/a:

W kombajnie padl mi rozrusznik.W garazu znalazlem podobny,ale troche dluzszy.Mysle z dwoch zrobi sie jeden.Zawiozlem je do profesjonalnego zakladu,gdzie zajmuja sie tym i okazalo sie,ze tan z kombajnu,krotszy moge wsadzic sobie w dpe,albo wyrzucic do rzeki,bo jest spalony i nikt nie ma do niego czesci.Ten z garazu tez jest zajechany,ale to BOSCH i naprawia go za jedyne 410 zł.Co robic??????

Wymienić za dobry za 250, na alledrogo jest firma która weźmie stary i da nowy, aby stary był kompletny.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

A może jakieś zdjęcie wnętrzności rozrusznika  to pomogę naprawić. U nas też jest taki niby profesjonalny zakład gdzie płaci się za wjazd na posesję tzn wjazd wliczony w cenę jaką chce zakład.

8

Odp: Naprawa rozrusznika nowego typu Fortschritt

wodzin napisał/a:

...Prośba do właścicieli żeby nie odwracali koła zamachowego. Bo to że się da nie oznacza że to prawidłowe....

Bo są wieńce jednostronne i dwustronne. Jeżeli odwraca się wieniec jednostronny, to należy "dostosować" go kątówką i wszystko będzie cacy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.