21

Odp: Rewers

Dobra panowie. Gdzieś na tym forum czytałem że robiąc ten rewers można wsteczne wrzucić na 3 grupie. Niech ktoś mi uzmysłowi jak to jest możliwe. Przejrzałem 2 skrzynie dziś wieczorem i  ni w ząb ani jedna ani druga nie pociągnie na 3 grupie do tyłu.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

22

Odp: Rewers

Na III grupie nie da rady.

23

Odp: Rewers

no właśnie. I to nie dla tego że  dźwignię blokuje kulka między wodzikami, a dla tego że III grupa idzie bezpośrednio z dolnego wałka na tryb atakujący, pomijając przez to wałek wstecznego.
Rzuciłem hasło, bo jak mówiłem, wyczytałem to w jakimś wątku. i tylko z tego powodu drążyłem temat. Co do wersji jaką ma RM, można by pokusić się o mały sterownik, który by czytał sygnał z czujnika na sprzęgle, czujnika indukcyjnego , który by był zamontowany na wale przedniego napędu, czujnika na skrzyni, który by wyłapywal III bieg (coś w deseni tego co jest przeciw odpaleniu na biegu) i przełącznika przód/tył. miałby on za zadanie uruchomić jeden z elektrozaworów (przód albo tył), w momencie gdy jest sygnał ze sprzęgła i nie ma z czujnika obr. wału napędowego, oraz czujnika skrzyni. Prąd idący na elektrozawory odcinałyby krańcówki zamontowane przy siłowniku.
Było by to jak u Kosesia w fastracu. i takie rozwiązanie by mi odpowiadało.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

24

Odp: Rewers

A co jeśli by na 3 grupie rewers walczył ? Uszkodzi się coś czy po prostu ciągnik będzie stał ?

25 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-02-05 08:35:19)

Odp: Rewers

Dalej pojedzie do przodu. Przesówka ztrybi wałek w ten sposób że wystarczy wtedy przełączyć na 1 lub 2 grupę i pojedzie do tyłu. W sumie żle by nie było tylko pracując na III/1 mamy wtedy wsteczne 1, a to przy zawracaniu tro hę mało.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

26

Odp: Rewers

Żeby włożyć wsteczny grupa zostaję, tylko w tym samym rowku dźwignią grup przesuwamy na drugi wodzik i nim wrzucamy wsteczny. Gdy przekładamy na III grupę I i II są na luzie a tylko na nich są wsteczne na każdym biegu. Rewers montuje się na wodziku wstecznego, nie dotykamy dźwigni grupy siedzi na I czy II grupie, operujemy wtedy tylko dźwignią rewersu prostym skokiem tył-przód.