Temat: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Chłopaki zakładam nowy wątek bo potrzebuje pomocy w kwesti przystawki. Przygotowuje forsza do qq i mam pytanie??
-potrzebne są blachy na wytrzącacze i gdzie można je dostać ??
- potrzebna przekładnia obrotów zwalniajacych czy na pasie wyregulować ??

2

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Dobry temat , też będę miał kilka pytań.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Blachy na wytrząsacze mają w pankowie, 85 zł za sztukę a na bęben po 55 zł sztuka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

A blachy na bęben będą pasowały od bizona i gdzie kupujecie części do przystawek np łańcuchy i nożyki do rozdrabniacza?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

5

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Się okaże czy będą pasowały od bizona bo też mam takie ale jeszcze się nie zabrałem za przezbrajanie. Łańcuchy to robią w Szubinie a co do noży to mam gdzieś numer gdzie mają części właśnie do przystawek tylko muszę poszukać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

blachy to ze zwykłego arkusza wytnij sobie paski blachy nawierć otawry przykręć i jazda ....  wyjdzie taniej  (chyba)
Bo blachy tzw przesłony są po to by kolby sie do wnętrza bębna nie dostawały i tyle  innych Funkcji Brak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Tylko z tym dorabianiem to najlepiej było by po wycięciu każdą z nich położyć na wagę kuchenną elektroniczną żeby miały idealną masę, żeby nie było bicia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Dobrze Leszek mowisz każda musi tyle samo ważyć . Ja już w Pankowie blachy na wytrzącacze zamówiłem a w płońsku za 350 na bęben zamowiłem , taniej niż w Pankowie

9

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Teraz potrzebowałbym gardziel od bizona bo ta od 514 nie do końca chce pasować, wałek łączący prawą i lewą stroną jest za wysoko względem dołu gardzieli hmm

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Ja mam gardziel i cały osprzęt od bizona mam nadzieję że jakoś to będzie pasowało , niedługo montuję to się okaże .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

11

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Jak miałem heder do 516 to wszystko pasowało jak ta lala, tylko podjechać kombajnem, założyć wałki i w pole. Fajna tam sprawa była jak gardziel miała wyprowadzone wałki z obu stron, zero problemów. W 514 też mogli tak zrobić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/eebe2b1c6fd7.jpg
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6ddeb02ea9d3.jpg
Tu masz jak ktoś przeniósł napęd na drugą stronę.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

13

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Ja mam problem z gardziela od bizona bo kielichy które łaczą gardziel z kombajnem w bizonie maja średnice 14 cm a w forszu 10 cm i jest problem..

14

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

No to ja też mam już ten problem , jak to ogarniesz to opisz co i jak mi będzie łatwiej.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

ja się wezmę teraz za założenie wałka w poprzek na oryginalnej gardzieli tak jak na zdjęciach które zamieścił Janusz. Tak właśnie mam w 516 i to jest dobre rozwiązanie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Paweł , wczoraj rozkręciłem te kielichy i zawiozłem do tokarza i w agromie kupiłem mniejsze łożyska ,które wchodzą na ośkę i tokarz mi dotoczył nowe kielichy tylko teraz jedynie w gardzieli muszę przewiercieć nowe dziury żeby je przymocować bo wcześniej był szerszy rozstaw śrub , i sprawa załatwiona. Jak dobrze pójdzie to w środę będe miał wszystko gotowe bo w wtorek maja mi przyjść blachy.

17

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Czyli nic drastycznego , da się przeżyć.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

18

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

To ja wtedy wolę oryginalną gardziel od 514 dostosować do przystawki zakładając dodatkowy wałek

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Chłopaki ja dzisiaj ruszyłem z qq i powiem wam ze mokra. Mam pytania. Młocarnie mam na 600 obrotów i klepisko prawie do konca rozkręcone i z tyłu wyrzuca mi na sitach nie domucone kolby . Co może być nie tak ??

20

Odp: Przygotowanie przystawki do kukurydzy do sezonu !

Jaka wilgotność ?