1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2013-10-02 19:01:10)

Temat: Jaki olej do hydrauliki?

Witam, wymieniłem ostatnio olej w hydraulice na hipol 80W90,jest to olej przekładniowo hydrauliczny no i mam problem ze skręcaniem kół, podnośnik działa, chyba ten olej jest za gęsty, a i zaczęło mi sadzić olej filtrem było zalane na maxa wygoniło mi ok 3ltrów, dodam, ze jest on na górze zbiornika oleju, a może układ jest zapowietrzony a jak tak to jak go odpowietrzyć.

jaki olej mam zalać, bo hydrauliczny to wiem a może jaka lepkość, czy oznaczenia?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Pewnie olej się zburzył wtedy podnośnik powinien podnosić skokami..Może miałeś jakiś przekładniowy wlany.Ja bym spuścił wszystko zwłaszcza z rurek i siłowników i zalał jeszcze raz hydraulicznym bo lepiej się sprawdza ,rozdzielacz ciszej pracuje.

3

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Masz absolutną rację ja zalałem przekładniowym, jest po prostu za gęsty, jutro się za to biorę a czy hydrauliczny o oznaczeniach lhl 46 będzie ok?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Zadzwoń do PiotraK ( zakładka serwis) on polecał olej do skrzyni gdzieś były podane parametry na forum

5

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

witam właśnie ojciec PIOTRA K polecił mi
AGROL U takim mi kazał zalać ,dzwoniłem jakieś 2 tygodnie temu .

6

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Agrol to 323 a do 303-300 hydrauliczny ,jak pompa zdrowa to możesz lać 46.

7

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Ja polecam jednak agrol U, gdy puści pompa albo tłok podnośnika to tylko spuścisz nadmiar ze skrzyni.

8

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Witam Panowie co to jest za olej "RIMULO"znajomy mi mówił żeby zalać nim skrzynie i silnik a co wy na to?

9

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Ja skrzynię mam zalaną olejem hipol 80W90, a hydraulikę zalałem wczoraj shelem lhl 46, w skrzyni jest typowy olej przekładniowy- czy może źle zrobiłem z tą skrzynią ma być taki sam jak w hydraulice?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

10

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Może chodzi o SHELL RIMULA jest taki olej

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Agrol U jest olejem hydrauliczno-przekładniowym jak przedostanie się do skrzyni to się nic nie dzieje, dlatego w starszych mtz -tach do wspomagania leje się superol gdy puści pompa do silnika przedostanie się wtedy właśnie superol.

12

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Androl wytłumacz mi w jaki sposób się może tam olej przedostać?

13

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Grzegorz czego nie rozumiesz ?, czy tego że uszczelniacz pompy czasami szlag trafi.

14

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

MAREKPE mój olej to shell H lhl46 taki napis jest na beczce( nie ma nic o rimula)

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

15

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

A rozumiem napęd pompy jest brany od silnika i tam może spłynąć olej i się wymieszać nie załapałem, sory. Z drugiej strony jakie prawdopodobieństwo że tak się może stać?

16

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

gelek79 napisał/a:

MAREKPE mój olej to shell H lhl46 taki napis jest na beczce( nie ma nic o rimula)

Bo gama olejów shell rimula to oleje silnikowe

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Witam.
Czy zalanie hydrauliki LUXem to dobry pomysł? I ile wchodzi oleju w układ hydrauliczny do 303?

18

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Chyba 36 litrów ,ale ja w swoim 300 mam ponad 60 ,u mnie pracuje na agrolu U.

19

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

tomekzalek napisał/a:

Witam.
Czy zalanie hydrauliki LUXem to dobry pomysł? I ile wchodzi oleju w układ hydrauliczny do 303?

U mnie weszło 35 litrów, mam zalany hlp-100

20

Odp: Jaki olej do hydrauliki?

Witam wszystkich mam pilne pytanie a mianowicie wymieniam olej w hydraulice na agrol u . Spuściłem ze skrzyni , ze zbiornika i nie wiem czy w przystawce przedniego napędu też muszę spuścić ? Czy tam jest inny olej ? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ chciał bym zalać go dzis nowym olejem