Temat: Ciśnienie oleju w silniku

Witam, poczytałem troche o olejach jakie lejecie do swoich maszyn i moje pyt. w moim forszaju motor zalałem TURdusem 15W40, ciśnienie początkowe po odpaleniu pokazuje 600, trochę pochodzi spada na 500, przy temp. 85-90 stopni przy obrotach 600-800 spada na 200-250, a przy 1200-1400 zegar pokazuje w granicach od 300 do 350, czy tak ma być a może olej jest za rzadki i trzeba go zalać innym, czy może motor jest już podjechany?

mam jeszcze taki włącznik zrobiony co po nim wiatrak się kręci cały czas i jak spadnie do temp, 65-70stopni to ciśnienie wzrasta, przy obrotach 1200-1400 jest 350-400

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Możesz go śmiało dojeżdżać jeszcze kilka lat.........
A skazówka skacze - drży? Jak tak to gniazdo i kulke od zaworu regulujacego ciśnienie wymień..... Możesz sprawdzić wirówkę moze tam złapiesz z 0,5 ale nie ma co zagladać głębiej....
Te silniki moga pracować z cisnieniem 1,5 przez wiele lat. Kolega miał taki co na ciepło na wolnych obrotach miał 0,5 przy 1400 obrotach 1,5 i tak pomykał bez problemów na 60ha przez kilka lat z b 201....
Sie nie ma co martwić na zapas....

3

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Też mi się wydaje że jest ok, dziś jeździłem jelczem w pracy który na wolnych obrotach ciśnienie ma 0,5 a na wysokich max 2 także spoko jest

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Zalałm dziś forsza nówką turdusem, zmieniłem filtr, wyczyściłem bąka i w pole. Zawsze mniał to do siebi że na zimnym zanim złapał 40st lekko kołysała siecwskazówka od ciśienia.
Byłem talerzować i było ok. Po około godzinie pracy wskazówka zaczeła dygać prawo lewo około 1mm i w zastraszającym t3pie. Silnik chodzi jak chodził, moc ma jaką miał,  z odmy wali jak walił, zero oleju w wodzie i wody w oleju. Żadnych stuków i puków. Martwi mnie jednak rozkołysanie tej wskazówki. Ma ktoś może pomysłgdzie szukać przyczyny?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Ja na żniwa kupiłem 20l turdusa i powiem że strasznie rzadki mi się wydał. Kiedyś był gęstszy i kolor inny. Ten co kupiłem wyglądał jak ten za 8zł z beczki...

6

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Jest opcja że to wskaźnik. Ja miałem tak w ubiegłym roku w kombajnie. najpierw drżała  a z czasem zaczeła napierdalać od 0 do 6 i staneła na 0. Wymiana wskaźnika i stoi jak młodemu....
A nie masz za mało tego oleju?

7

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

22l. Też po cichu myśle że to wskaźnik. Musze do kolesia zajechać i z ify wykręcić....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

W byle sklepie kupisz uniwersalny średnice pasują gwint też.
Ile teraz za turdusa wołają?

9

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

10,80 w hurcie. za 5l trza dać 62

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

10

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Gdy w moim kombajnie zaczęła drżeć wskazówka okazało się że wciągnęo wkład filtra oleju.

11

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Z tym wkładem filtra może być prawda też tak miałem i wskazówka mi falowała dajcie namiary na dobry filtr gdzie go mozna nabyc.

12

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

U PiotraK.

13

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

zegar. Wymieniłem na nowy i jest ok. Stary był bez skali, tj. czerwony i zielony pasek. Na zimnym szedł prawie na max. Czyli zdałoby sie że ciśnienie aż za duże, a tu sie okazuje że na zimnym dobija do 4 a przy pracy 1,5-2

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

14

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

A czy takie ciśnienie jest dobre na zimnym 4,5 przy 800 obr\min, na rozgrzanym 800 obr\min 2,1400obr\min 3,5 czy to jest ok.

15

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Jak u młodego byczka:-)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

16

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Odswieze  trochę temat,  zajrzałem dziś do filtra oleju i oczywiście poprzedni właściciel wstawił filtrona 😑 efekt wiadomy filtr wciagniety aż plastikowa rurka która jest w środku się połamala ... większe odlamy znalazłem ale brakuje kilku mniejszych😠 ktoś wie w jakiej części silnika mogły się zatrzymać?  I jakie mogą być tego konsekwencje?

17

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Moja rada jest taka, odkrec duży korek z głównej magistrali od strony chłodnicy i ten mały pod rozrusznikiem. Spróbuj przytykajac do tego mniejszego kompresor coś wydmuchać ale to nie do końca może być skuteczne. W najlepszym przypadku silnik będzie chodził bez szwanku a w najgorszym będziesz mial rozwalony blok, albo tylko zatartą panewkę na którejś stopie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Andrew89 napisał/a:

Moja rada jest taka, odkrec duży korek z głównej magistrali od strony chłodnicy i ten mały pod rozrusznikiem. Spróbuj przytykajac do tego mniejszego kompresor coś wydmuchać ale to nie do końca może być skuteczne. W najlepszym przypadku silnik będzie chodził bez szwanku a w najgorszym będziesz mial rozwalony blok, albo tylko zatartą panewkę na którejś stopie.

Tez myślałem żeby zrobić coś z kompresory ale wiedziałem gdzie i jak ... zrobię dokładnie jak piszesz tylko muszę namierzyć ten korek od głównej magistrali i zobaczymy czy coś wyleci. ..

19

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tych pozostałości jest rozbiórka całego dołu silnika na części pierwsze, łącznie z korbowodami, i dokładne wyczyszczenie wszystkich kanałów olejowych. Wtedy będziesz miał pewność, że pozbyłeś się wszelkich niespodzianek z tej i innych przygód z wkładem filtra oleju... Inaczej to loteria, tak jak pisał Andrew.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

20

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Piotrek tak właśnie myślałem 😕 jutro zrobię jak napisał Andrew89 i zobaczymy ale pewnie jak juz poszły resztki rurki z olejem to gdzieś dalej  ...