21

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Czasami zatrzymują się gdzieś na krańcach magistrali, ale potrafią też i przytkać kanały prowadzące na panewki i wtedy po zawodach. Niestety.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

22

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Witam . Troche mnie nie było , bo i czasu mało. Mam takie pytanie odnosnie ciśnienia oleju a konkretnie zegara ciśnienia ,po remoncie i odpaleniu  zegar mi sie przekręcił , miałem zespolony z 60-tki i on  dobrze chodził ale nie będe tak jezdził kupiłem jakis ruski i tez sie przekręcił , co jest powodem

23 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-02-11 20:57:53)

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

za duże  ciśnienie?
NA zimnym oleju niesprawny zawór regulujący ciśnienie może sprawić wzrost powyżej 10barów a do tylu są zazwyczaj wyskalowane. Możesz podpiąć taki do mierzenia ciśnienia w hydraulice np do 200barów. 
ale to jest moja opinia nie jestem fachowcem...

24

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

ale w takim układzie czemu ten od 60tki sie nie przekręca ??  i tez na zimnym??

25 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2016-02-11 21:13:09)

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Ale przecież c 360 nie ma wskaźnika ciśnienia oleju. Chyba że podłączyłeś się pod wskaźnik ciśnienia powietrza, a on może być wyskalowany do większego ciśnienia. Sprawdź zawór ciśnienia przy filtrze olejowym.

26 Ostatnio edytowany przez androl (2016-02-11 21:14:33)

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

To w końcu ten od c-360 przekręcił się czy nie ? bo napisałeś "i też się przekręcił" a ten ruski kupiłeś z czujnikiem czy podłączyłeś pod ten o c-360 ? jeżeli tak to masz odpowiedź.
No fakt Sławek pewnie chodzi o inny Polski ?

27

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Elektryczne są do d.... kup taki na przewód jak jest oryginalnie.

28

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

No fakt jeżeli elektryczny ruski podłączył pod czujnik od c 360 to nie będzie pokazywał, pokaże albo 0 albo max ciśnienie

29

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

przy filtrze oleju masz taką dużą nakrętkę ,wykręć ją i zobacz co się dzieje z kulką może się zacieła.

30

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

i kulka mu wleci do środka.

31

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

sory za zamieszanie wskaznik zespolony od 330 big_smile , on sie nie przekrecił wszystkie wskazniki pod przewód olejowy nie elektroniczne ten co był oryginalny i ten ruski sie przekrecił

32

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Proszę o pomoc po wymianie panewek na korbowodach odpaliłem silnik i było najpierw ciśnienie 5,5 przy 1000obr potem jak się zagrzał spadło do 3,9. Dzisiaj jak go odpaliłem przez 4h chodził i ciśnienie ciągle trzymał na 5,5 aż olej poszedł wałkiem od napędu pompy paliwowej. Ma ktoś pomysł dlaczego tak się stało zalany był 20l olejem 20W50. Jak wymienić ten uszczelniacz da radę od strony pompy?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

33

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

5,5 to nie jest za dużo bo mam oryginał i na zimnym mam 5 a już trochę ma najechane. Co do ciśnienia a w zasadzie spadku to mógł zawór się przyciąć albo spadek w wyniku rozgrzania. Ja mam 5 na zimnym a 4 na ciepłym. Kolega ma 4,5 na zimnym i 2 na ciepłym i żyje.

34

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Wyjmujesz sprzęgiełko pompy wtryskowej i masz widoczny simering.

35

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Ok wymienię ten simering i tak zostawię bo już nie mam nerwów do tego kombajnu 3 lata mi daję tak popalić ,że się zastanawiam czy egzorcysty do tej przeklętej maszyny nie wezwać.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

36

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Może masz odmę zatkaną, że uszczelnienie wywala.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

37

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Ja obstawiam zbieg okoliczności i stary twardy 26-cio albo i starszy uszczelniacz bo odma jest szeroka ale dmuchnąć zawsze można smile

38

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Nie wiem jak jest w kombajnie ale zeby odma się zatkała to coś trzeba by wrzucić do niej u mnie w traktorze wąż 30stka, a co do simeringu po ściągnięciu sprzęgiełka wyłazi, zmieniałem ostatnio twardy był jak kamień można było gwoźfzie nim wbijać, nie miał możliwości uszczelnienia, rozmiar 20x47x7

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

39 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-03-15 19:45:22)

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Panowie jesienią  robiłem górę  silnika. Panewki zostały wału nie ruszałem.  MIałem ciśnienie  po odpaleniu 5.5 na gorącym 2,7 przy wolnych obrotach.  PO remoncie były orki  cisnienie było zbliżone do tego przed remontem.  Po robotach przy jakiś lekkich pracach i transporcie spadło.
Nie wiem czy nagle czy nie. Teraz mam 3,5 po odpaleniu i 2,5 na gorącym na wolnych obrotach. A na pełnych przybywa z 0,3 bara. Olej ten sam z tego samego źródła mobil delvac .  Myślałem że mało oleju bo bierze, dolałem 2 litry i nic.  Czy ktoś mi powie ile powinno być go na bagnecie bo w chwili obecnej nie wiem ile go mam....

40

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Kulka i gniazdo w zaworze ok. ?