41

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Nie ruszałem. Jutro obejrzę filtry. A wskazówka nie drży...

42

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Ja trochę rozciągnąłem sprężynę i zmieniłem kulkę to teraz na rozgrzanym mniej spada, mam zalany w miarę swierzo olejem, wlane 23l, to na bagnecie jest ok 1cm powyżej górnego stanu, dziwne że spadło nagle może uszczelka puszcza któraś, myslałem też o przewodach do klawiatur może się śrubka popuściła?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

43

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Nie wiem chodzi jak zegarek....

44

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Krzysiek napisał/a:

Panowie jesienią  robiłem górę  silnika. Panewki zostały wału nie ruszałem.  MIałem ciśnienie  po odpaleniu 5.5 na gorącym 2,7 przy wolnych obrotach.  PO remoncie były orki  cisnienie było zbliżone do tego przed remontem.  Po robotach przy jakiś lekkich pracach i transporcie spadło.
Nie wiem czy nagle czy nie. Teraz mam 3,5 po odpaleniu i 2,5 na gorącym na wolnych obrotach. A na pełnych przybywa z 0,3 bara. Olej ten sam z tego samego źródła mobil delvac .  Myślałem że mało oleju bo bierze, dolałem 2 litry i nic.  Czy ktoś mi powie ile powinno być go na bagnecie bo w chwili obecnej nie wiem ile go mam....

Z tego co wiem są różne bagnety i jak rozmawiałem kiedyś z ojcem Piotra K. Opisałem  mu jaki mam bagnet to stwierdził że mam zły ! Po wlaniu 23 l. Oleju tez mam ok 1 cm ponad stan. .. jesli chcesz dokładnie co mam na bagnecie  ( jakie cyfry ) mogę Ci podać jutro bo obecnie nie jestem u siebie.

45

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Ja też miałem zawsze ponad stan.  Tylko jakoś nigdy nie przywiązywałem uwagi to tego ile ponad....

46 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2017-03-16 07:35:41)

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Pewnie na bagnecie będzie 13 dół, 17 góra, ale to nie przez to spadło ciśnienie, jest duży spadek na zimnym a mały na gorącym może trzeba podpiąć inny zegar i zobaczyć, a najlepiej to rura w pole i wyjdzie,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

47

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

" a najlepiej to rura w pole i wyjdzie,"..............  tłok bokiem wink
Coś się dzieje ,tylko co ?

48

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

U mnie w kombajnie jak popuściła się rurka aluminiowa łącząca pompę z blokiem to też spadło ciśnienie do 1 atm i potem złapał na panewce.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Zajrzyj do filtra i kulki zobacz czy tam nic się nie dzieje  ...

50

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Zajrzałem i  "o Ku*****a", wymieniłem  na jakieś gówno filtrona, odpaliłem i jest super, ale  dzwoniłem do Piotra ma mi wysłać 3 szt.

51

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Zaciągneło filtr? Jaki miałeś wkład?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

52

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

No. Nie wiem co to za marka podejrzewam że sędziszów. Piotr mówi że robią takie i kojarzę że w sklepie mają filtry tej marki. Jak filtron tylko z siatką metalową z zewnątrz. Wsadziłem filtrona bo był na półce i jest ok ale jak dojdą te od Piotra to wyrzucę.

53

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Krzysiek napisał/a:

Zajrzałem i  "o Ku*****a", wymieniłem  na jakieś gówno filtrona, odpaliłem i jest super, ale  dzwoniłem do Piotra ma mi wysłać 3 szt.

z tych wszystkich to chyba filtron jest na czsie, oby nie hart

54

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

W kombajnie mam sędziszów drugi raz i nic nie było z nim źle, może trafiłeś na kiepski.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

55

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Kombajn pracuje kiedy jest ciepło olej jest rzadszy......

56

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Dobry filtr to podstawa!  Można zalatwic sobie silnik przez takie dziadostwo  ... najważniejsze że nic nie poszło i przyczyna znaleziona; )

57

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Krzysiek po ile Piotr ma te filtry, bo będe musiał u siebie zmienić

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

58

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

żona płaciła za paczkę chyba 130 za 3 szt.
Paczka, filtry, uszczelki, guma do bąka
Chyba bo nie otwierałem jutro będę wymieniał...

59

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Założyłem filtr oleju od Piotra, nie wiem jak to jest możliwe ale przestało spadać smarowanie, traktor po odpaleniu czy na wolnych czy na wysokich obrotach ma max ciśnienie, chodził jakieś 20minut, wcześniej na wolnych od razu spadało do połowy, zobaczymy jak się podgrzeje i troche popracuje

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

60

Odp: Ciśnienie oleju w silniku

Panowie jest problem. Chodzi dokładnie o ciśnienie na silniku w fordzie. Jak na zimnym zapalę jest 10bar na max obrotach a jak się lekko zagrzeje to ma 6,5 na pełnych obrotach na lekko rozgrzanym silniku. Nie wiem czy ryzykować robić na tym bo zostało mi na głęboko pod rzepaki zrobić.... Nie wiem jakie ciśnienie,będzie mieć na dobrze rozgrzanym silniku...