Temat: Wytrząsacze

Jak najszybciej wyjąć przedni wałek wtyrząsaczy?

2 Ostatnio edytowany przez MARCIN2 (2007-05-11 19:24:39)

Odp: Wytrząsacze

Nikt jeszcze nie wyciągał przedniej ośki od wytrząsaczy?

3

Odp: Wytrząsacze

Ja wiele razy ale niestety w Bizonie

4

Odp: Wytrząsacze

przecierz to prosta robota, musisz poodkręcać mocowanie wszystkich wytrząszczy od ośki korbowej, ale wytrząsacze musisz zabezpieczyć przed opadnięciem na podsiewacz, poprostu podwiązujesz je z góry jakimś powrozem i już wiszą, następnie musisz zdjąć z ośki łożyska i koło napędowe i wsuwając ośkę w jedną strone do momentu aż przejdzie wewnątrz do tyłu wyciągasz ją całą do tyłu, innej drogi wyjścia nie ma. Powodzenia cool

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

5 Ostatnio edytowany przez MARCIN2 (2007-05-13 11:10:13)

Odp: Wytrząsacze

Tylko jak tam wejść boje sie o podsiewacz żeby nie połamać go. A może wyjąć je do tyłu od razu zrobić tylną oś.

6

Odp: Wytrząsacze

My robimy E524 to wyciągamy wał przedni i tylny ale wytrząsacze wyciągamy całkiem. Polskie łożyska mają wiekszy luz niż stare oryginały  smile

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

7

Odp: Wytrząsacze

ja moim 512 jade od 2001 roku i jeszcze luzu na łożyskach wytrząsaczy nie ma :dance:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: Wytrząsacze

Ja swoim 514 też od 2000 roku ale w czasie żniw byłem zmuszony wymienić łożysko byle do końca chodził a teraz chce to zrobić porządnie na kilka lat. A co do łożysk to polskie nie mają porównania do niemieckich a zwłaszcza te z grene.

9

Odp: Wytrząsacze

MARCIN2 napisał/a:

Ja swoim 514 też od 2000 roku ale w czasie żniw byłem zmuszony wymienić łożysko byle do końca chodził a teraz chce to zrobić porządnie na kilka lat. A co do łożysk to polskie nie mają porównania do niemieckich a zwłaszcza te z grene.

Grene ma łożyska produkowane w Chinach :nooo:

10

Odp: Wytrząsacze

ja w swoim miałem wzdłużnie w srodku wytrząsaków przykręcone stare paski klinowe, strasznie tłukły podczas pracy ponieważ były przykręcone tylko z tyłu więc je wywaliłem bo myślałem że to łożyska siadły. nie wie ktoś po co one tam były :nie_wiem: wynik:

11

Odp: Wytrząsacze

pieter takie paski własnie ludzie wkrecaja do wytrzasaczy poniewz podczas pracy one skacza w wyrzasaczu i gdy kosisz np jeczmien nie musisz puzniej wydłubywac tych igieł  z wytrzasacza bo pasek do tego nie dopusci  co innego gdy wytrzasacze sa otwarte  znaczy sie niema dna wytrzasacza tylko pod wyttrzasaczami jest górny podsiewacz wtedy nietrzeba wsadzac pasków

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Wytrząsacze

Ja też wywaliłem te paski wole co dwa trzy dni zajrzeć i wraże czego wąż z powietrzem  i po kłopocie. Denerwowało mię te ich walenie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

Odp: Wytrząsacze

Prawdopodobnie większość kombajmów, w tym fortschritta, ma wytrząsacze na klockach drewnianych. Jak wam to chodzi? Czy smarujecie takie panewki koledzy? U mnie jest to wymyślone tak, że ma chodzić na sucho. Miałem kiedyś Vistule, (świeć Panie nad jej blachami w krzakach). Tam wymyślili smarowanie do takich klocków. Było to trochę pracochłonne ale działało. Było też nieraz wkurzające bo jak smar się przypalił to otwór zmarujący w takim klocku się zatkał i tawot szedł bokiem (psia jego mać). Miało to luzy, jajowate wałki ale chodziło (jako tako oczywiście). Jak to jest w forszajach? Bo ja to trochę nie wierzę w klocki pracujące na sucho. Próbowaliście dorabiać może te panewki z jakiegoś materiału samosmarnego? A jeszcze co do tych wykorbionych wałków. Z czasem, jak wcześniej wspominałem, korby stają się owalne. Jak to w wale korbowym. Tylko że wał w silniku to masywne bydle a taki wałeczek to chybotliwe curestwo które podczas pracy giba sie na wszystkie strony. Stąd przewiduję, że niezbyt dobrze da się on przeszlifować. A może ktoś to już robił?

14

Odp: Wytrząsacze

Fortschritt ma łożyska , ciut ciut podobnie jak w Bizonie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: Wytrząsacze

skończył sie odrzutnik w E-512 . czy ktoś może napisać czy jest inny sposób wyjęcia wału bez potrzeby demontażu podajnika?

16

Odp: Wytrząsacze

Dzień Dobry Skarbi !
Że się skończył to chu...o.

17

Odp: Wytrząsacze

Witam. Jak wyjac odrzutnik szybko i łatwo?

18

Odp: Wytrząsacze

hmm wał by wymienic to włazisz na klawisze (wytrzasacze rozkręcasz go całego   odkrecaqsz blachy co trzymaja całą konstrukcje od wału  ściagasz wszystkie koła pasowe co na nim siedzą i co mogą ci pszeszkadzac i jazda z nim w którąś strone wg. uznania big_smile  jest to bardzo proste tylko pracochłonne przynajmniej w bizonie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Wytrząsacze

Mam pytanie: Czy ktokolwiek wymieniał łożyska wytrzasaczy i jak to praktycznie wygląda. Chodzi mi o szczegóły dotyczące wymiany łożysk klawiszy.
Jeśli chodzi o te wcześniej wspominane "stare paski w klawiszach" to były one montowane fabrycznie i osobiście przekonałem się o ich skuteczności. W dwóch klawiszach ich nie miałem i po skoszeniu 2,5 ha żyta klawisze były tak zabite, że wydłubywałem po kilka ździebełek. Cała operaca trwała parę godzin. Dodam, że temperatura otoczenia przekraczała 30 stopni pana Celsjuża, a o pocie kurzu, plewach i igiełkach nawet nie chcę sobie przypominać.
Radzę każdemu żeby dbał o nie. Niech służą jak najdłużej

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

20

Odp: Wytrząsacze

MAREKPE napisał:
W dwóch klawiszach ich nie miałem i po skoszeniu 2,5 ha żyta klawisze były tak zabite, że wydłubywałem po kilka ździebełek. Cała operaca trwała parę godzin. Dodam, że temperatura otoczenia przekraczała 30 stopni pana Celsjuża, a o pocie kurzu, plewach i igiełkach nawet nie chcę sobie przypominać.

Wskazówka:
Od tyłu każdego klawisza masz zaślepkę z tworzywa, którą wyjmujesz żeby ułatwić sobie czyszczenie wytrząsacza w razie gdyby się zatkał ościami. No chyba  że wiedziałeś o tym, ale chyba nie zeszłoby Ci tak długo roll