61

Odp: Wytrząsacze

witam jak wyjac wytrzasacz od lewej strony drugi  przy e 512

62

Odp: Wytrząsacze

Nie wiem jak jest w e512 ale w rekordzie się odkręcało wytrząsacz i wyjmowało do tyłu przez ten otwór w tylnej części kombajnu(zaślepiony blachą i skręcony śrubami)

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

63

Odp: Wytrząsacze

Ja miałem zgnitą tę blachę z tyłu to nie było kłlopotu, a teraz mam połowę tej blachy odkręcaną na 10 śrubek szóstek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64

Odp: Wytrząsacze

Trzeba zdjąć cały tył bo inaczej chyba nie wyjdzie

65

Odp: Wytrząsacze

Jak tylko jeden to odkręć dupę.
Jak będziesz odkręcać wszystkie to możesz wyjac też tylny wał i wtedy wyjdzie.
Kurcze jak byłem "mały" ojciec wymieniał 1 i nie odkręcał dupy ani reszty... hmmm

66

Odp: Wytrząsacze

jak masz wykręcać dupe to lepiej wytnij boszką otwór będzie na zaś.

67

Odp: Wytrząsacze

Panowie wymieniam łozyska na klawiszach i na starych łożyskach mam luz C3 a kilka łożysk z luzem normalnym. Czy możecie podpowiedzieć czy muszą tu być łożyska z luzem C3? czy wystarczą z luzem zwykłym?

68

Odp: Wytrząsacze

W katalog 514 są łożyska 6209- K-C3-2RS ,więc w 512 może być tak samo.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

69

Odp: Wytrząsacze

Ja jak wymieniałem łożyska na wytrząsaczach założyłem polskie, niby mają ten sam luz co niemieckie, ale w rzeczywistości był większy.  wink

70

Odp: Wytrząsacze

Normalne mogą się grzać i dlatego zakłada się C3. Odległość między łożyskami jest dość spora i niesposób je wyosiować i jednocześnie utrzymać szczeliny między wytrząsaczami.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

71

Odp: Wytrząsacze

Panowie mam pytanko. Wymieniłem cały tył na wytrząsaczach skreciłem wszystko do kupy, wytrzasacze z podstawami skręcone, odległosci między wytrzasaczami wyregulowane, ale dalej mam zagwostkę, bo nie wiem czy ma to znaczenie jak te wytrzasacze są skręcone z tymi podstawami (mamy tam fasolki pozwalające na regulację przód-tył). Jakoś nie potrafie sobię wyobrazić na sucho pracy całych wytrząsaczy i boje się że jeśli poskręcałem je inaczej niż były na początku (na tych fasolkach) mogą mi się łamać.

72

Odp: Wytrząsacze

Łap za korbę i kręć, mają leciutko się kręcić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

73

Odp: Wytrząsacze

no nic, musze wyciagac znowu, źle skrecilem. Zamiast dać łożysko- podkładka dystansowa- blaszka osłaniająca dałem łożysko-blaszka-dystans. Nie mam pojęcia jak to zrobiłem, sprawdzałem trzy razy przed składaniem jak ma być, no trudno, dobrze ze teraz a nie w zniwa

74

Odp: Wytrząsacze

Wytrząsacze mają chodzić lekko i nie trzeć po sobie, tak musisz je ustawić, ściągasz pasek napędzający (ten w kształcie 8) i swobodnie kręcisz. Wtedy na słuch wszystko ustawisz. Aha jak będziesz zakładał pasek to dobrze go napnij.

75

Odp: Wytrząsacze

witam kolegów mam pytanie czy pasuje wytrząsacz od 512 do 514 czy jest ta sama długosć i czy pasują przykręceniamorze ktoś zakładał  prosze o odpowieć

76

Odp: Wytrząsacze

Pasują

E 516 na części
Telefon 695 076 269

77

Odp: Wytrząsacze

Panowie, skosilem pszenzyto, krotkoslome, wilgotność poniżej 12%, sloma sucha i zabily mi sie wytrzasacze. Jaka moze byc przyczyna? Przez 10lat nic takiego sie nie stalo i teraz zastanawiam sie czy to wina takiego zboża, czy może cos jes nie tak z maszyna?

78

Odp: Wytrząsacze

takie zboże, jak kosiłem po ludziach bizonkiem to jęczmień odtykałem co rano z wytrząsaczy... Profilaktycznie sprawdź napięcia pasa wytrząsaczy.

79

Odp: Wytrząsacze

Ja co roku miałem problem z jeżami az wsadzilem paski klinowe w wytrząsacze i się uspokoiło.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

80

Odp: Wytrząsacze

Wczoraj kosiłem jęczmień, ile tych ości jest smile smile Nawet nie czyszczę, jeszcze 3 ha smile Ile zgubi tyle zgubi. Kolego Andrew klikniesz zdj jak masz zamontowane te paski. Wcześniej już o to pytałem, przez tyle lat nie ma czasu założyć :stu::stu::stu::D