81

Odp: Wytrząsacze

Rozcinasz pasek i wkładasz od tyłu wytrzasacza, koniec paska wcisnalem pomiędzy metalowe sito wytrzasacza i zawinalem kawałek z powrotem zeby sie nie wysunął.  Dwa lata sie męczyłem aż założyłem paski.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

82

Odp: Wytrząsacze

- pasek na całej długości wytrząsacza ?
- końcówka paska na równo z wytrząsaczem czy mniej, czy troszkę wystaje ?
- pasek im grubszy tym lepszy a może im cieńszy tym lepszy ? od napędu kosiarki rotacyjnej będzie ok ?
- podczas pracy nie tłucze się ?

gg 5118068

83

Odp: Wytrząsacze

Moja  512 ma takie paski w oryginalne ,szerokie na jakieś 2cm ,z tworzywa podobnego do tego jakie uszczelnia wysp ziarna ze zbiornika.

84

Odp: Wytrząsacze

Matey napisał/a:

Panowie, skosilem pszenzyto, krotkoslome, wilgotność poniżej 12%, sloma sucha i zabily mi sie wytrzasacze. Jaka moze byc przyczyna? Przez 10lat nic takiego sie nie stalo i teraz zastanawiam sie czy to wina takiego zboża, czy może cos jes nie tak z maszyna?

Czesc koledzy, tak w wolnej chwili zaczynam sie zastanawiać czy przyczyną nie były porozrywane kratki wytrząsacza? Mogło to spowodować wpadanie do rynny wytrząsacza większych kawałków słomy które sie blokowały mniej więcej w 1/3 długości klawisza. Zapchane miałem tak mocno ze wszystko musiałem dziubać srubokretem od góry i spychać cała mase w dół, miejscami ciezko śrubokret bylo wsadzic, tak zabite. Dodam że paski w wytrzasaczach mam zamontowane, przez dekielki za bardzo nie poczyszczę bo reke wsadze na 30-40 cm. I tak myślę o tych kratkach, dobrze by było dziury połtać w jakiś sposób, jak myślicie?

85

Odp: Wytrząsacze

No szczelne kratki to podstawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

86

Odp: Wytrząsacze

teraz pytanie do fachowców, da sie to kleić w jakis sposob czy czeka mnie wymiana wytrząsaczy? Kurcze najlepiej byloby to zrobić bez wyciagania wytrzasaczy na zewnatrz, ale tak chyba nie ma opcji zrobic

87

Odp: Wytrząsacze

Ja kleiłen też w środku, spawarka inwertorowa cienką elektrodą i da sie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

88

Odp: Wytrząsacze

Matey napisał/a:

teraz pytanie do fachowców, da sie to kleić w jakis sposob czy czeka mnie wymiana wytrząsaczy? Kurcze najlepiej byloby to zrobić bez wyciagania wytrzasaczy na zewnatrz, ale tak chyba nie ma opcji zrobic

jaki problem ? szczupłego na steropian , tył ściągnąć i po robocie trochę śrubek. kłopot żaden.

Leszek   dla kolegów'

89

Odp: Wytrząsacze

no ja wiem koledzy ze wszystko sie da zrobic, ale jak sie da zrobic zeby sie nie narobić a było dobrze to tak byloby najlepiej. Laszek wstawiales jakies elementy czy miales klawisze tylko poprzerywane i wyginane, ze wystarczylo tylko nagiąc i cyknac spawarką?

90

Odp: Wytrząsacze

Możesz przecież kopić całe nowe kratki.

91 Ostatnio edytowany przez Matey (2019-02-03 20:56:15)

Odp: Wytrząsacze

faktycznie, nie mam katalogu teraz przy sobie to nawet nie wiedziałem, dzięki. W jaki sposob one sa przymocowane do wytrzasacza bo teraz nie moge sobie tego wyobrazic?

https://zapodaj.net/b2bfe03aadfbb.png.html
ten element chyba jest na stale z calym klawiszem prawda? bo pamietam ze chyba dwie kratki w tym miejscu mi wyparowały

92

Odp: Wytrząsacze

Mam kilka wytrząsaczy uszkodzonych to jest z czego kratki wycinać, dodatkowo mam od 516 a kratki mają takie same. Ale jak jest przed sezonem to wywalaj na zewnątrz i wtedy fajna robota. Ostatnio w kukurydzy odpadł mi cały przód od wytrząsacza przed przednim wałem. Wyjąłem dziada na zewnątrz i po reanimacji trzymał do końca

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Wytrząsacze

One są tam jakoś zgrzane,więc i migomatem też się da wspawać bez problemu.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

94

Odp: Wytrząsacze

Laszek, jak coś to byłbyś w stanie wysłać coś kurierem? Narazie tylko badam grunt, bede to robił pewnie w maju. Tak myślę że chyba racje macie i lepiej będzie je wyciągnąć na wierzch, przy okazji przedni wał wytrząsaczy mogę zrobić.

95

Odp: Wytrząsacze

Matey jak spawać będziesz to spawy muszą być "gładkie" i zero ostrych krawędzi  bo jak będzie się za co miała ość zaczepić to siatki na wytrząsaczach non stop będą pozabijane tym dziadostwem.

Siły na zamiary zmierz....

96

Odp: Wytrząsacze

Ja w trakcie żniw założyłem nowy i tylko pszenica i się zapchał od końca ale ktoś tu na forum pisał że przykręcają kawałki pasa klinowego środku i to pomaga

97

Odp: Wytrząsacze

Pomoże może na tyle, ze w środku będzie drożny. Bo żeby pomagał na górne siatki to nie zauważyłem.

Siły na zamiary zmierz....

98

Odp: Wytrząsacze

jano323 napisał/a:

Ja w trakcie żniw założyłem nowy i tylko pszenica i się zapchał od końca ale ktoś tu na forum pisał że przykręcają kawałki pasa klinowego środku i to pomaga

Nie "ktoś pisał" tylko ja pisałem, że fabryka montowała i w katalogu też jest.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

99

Odp: Wytrząsacze

Matey a co byś chciał żebym wysłał Ci kurierem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

100

Odp: Wytrząsacze

chociażby ten element zaznaczony w linku z mojego posta wyzej, bo on jest chyba niedostepny. Ale to spokojnie, wyciagne, bede wiedział co musze zrobic i jk nic nie wymysle to wtedy sie odezwe.
Paski mam zamontowane, ale wytrzasacz sie zapychał najpewniej przez dziury w kratkach