Temat: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Tak jak w temacie, w tym sezonie słabo wymłacał, czyścił oraz gubił z tyłu kombajnu. Skręcałem klepisko już do maksimum i dalej słabo wymłacał, robiłem cuda niewidy i tak dalej słabo wymłacał, czyścił i gubił. Gdzie jest przyczyna tego???

2

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Może pas podsiewacza luźny i klepisko masz gdzieś niekompletne lub po kamieniu.

3

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Cepy oglądałeś? może są w krzoki i klepisko też może być podarte i już nie będzie wymłacać . Podsiewacz sprawdż może jest dziurawy a może obroty na silniku za małe i nie nadąża przesiewać .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

u mnie była słoma troszkę niedojrzała i kawałki trafiały się w pszenicy. a gubić to i mój gubi, na następny rok otworzę bardziej górne sito

5

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Myślę o kupnie nowego klepiska, podsiewacza i sit żaluzyjnych. Gdzie można dostać klepisko i jaka by była jego cena ??

6

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Od 516 będzie pasowało , bo w razie co znajomy rozbiera 16.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

7

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

To że nie domłaca to chyba wszystkie tak mają po pierwsze wytarte lub krzywe cepy i klepisko po drugie źle czyści bo górne sito za mocno otwarte i może wiatr za mały a że gubi z tyłu to na pewno za szybko jechałeś bo jak działa prędkościomierz to cud.

8

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Miałem to samo w 516 a rozwiązałem ten problem następująco: kupiłem 514 smile czysto w zbiorniku i za kombajnem smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Poprzednia 516  bardzo ładnie czyściła, że w okolicy ciężko miał ktoś jej dorównać, tylko był problem, że gubiła, ale to była wina sit. W tym sezonie robiłem 2 ha w godzinkę, więc szybko nie jeżdze . Jak młóciłem żyto lub pszenżyto to nic nie gubił i ładnie wymłacał. Tu na filmiku pięknie chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=lfed0g5SXHo     Ma ktoś namiary do tego gościa???

10 Ostatnio edytowany przez pawelg (2013-11-27 20:11:18)

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

A mnie kiedyś tak rajcowały 16 i 17 że mało sie nie posikałem , ale z każdym rokiem pobytu na naszym zacnym forum rajcują mnie coraz mniej wręcz zaczynają mnie przerażać.Chyba się starzeje.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

11

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Te maszynki nie są wcale takie złe, trzeba je tylko poswojemu  zrobić. Mam całą zime na przygotowanie go lub w drodze wyjątku na sprzedasz. Ten jest dość ciekawy: http://tablica.pl/oferta/kobaj-zbozowy- … 2fe6c08cbf

12

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Ten kombajn z filmiku to naszego kolegii z forum Andrew czy jakoś tak mam gdzieś tel. musiałbym poszukać.

Paweł ja mam 517 i jesem super zadowolony jak mam siadac na 212 to jestem chory taka jakaś nieporęczna

13

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Ma chyba koła od kirowca ten z linku wyżej, a ten co pokazałeś na YT to jest naszego kolegi z forum ANDREW.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Koledzy instrukcje do ręki i po problemie.

15

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Marku ciężko zabrać forum do kombajna chyba że na tablecie hahahaha

16

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Maniek a jakie obroty bębna miałeś ustawione podczas młócenia? U mnie przy obrotach nawet 750 dobrze młócił

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Maniek czasem skrzynki PW nie masz pełnej, bo nie mogę wysłać do Ciebie wiadomość?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

18

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

ojanusz napisał/a:

Maniek czasem skrzynki PW nie masz pełnej, bo nie mogę wysłać do Ciebie wiadomość?

Tak, była pełna.

19

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

Laszek napisał/a:

Maniek a jakie obroty bębna miałeś ustawione podczas młócenia? U mnie przy obrotach nawet 750 dobrze młócił

Problem w tym, że nie działają mi zegary. Dopiero teraz trochę się za niego zabieram. Masz oryginalny zegar?

20

Odp: Słabo wymłaca oraz czyści 517.

No mam jeszcze ten oryginalny, tą skrzynkę co z tyłu jest też mam. Co do ustawień klepiska to mierzyłeś może dokładnie jak masz ustawione z lewej i z prawej strony? Jest po równo? Jak przestawiałem kombajn jeden i drugi do kukurydzy to właśnie sprawdzałem ustawienie klepiska na tych cięgłach, ustawiłem równiutko tak jak powinno być i wymłaca dobrze. Jak byś potrzebował jakieś części od 516 co by pasowały do 517 to pisz

E 516 na części
Telefon 695 076 269