Temat: Zakup kombajnu do ziemniaków

Witam, jako że nie znalazłem żadnego takiego tematu zakładam tutaj nowy. Interesują mnie informacje na temat kombajnu grimme europa, dokładnie dostęp do części i opinie jak się sprawuje ta maszyna? :play:

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

2

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Znam osobę co kupiła swego czasu coś takiego.Mimo dobrego stanu gdy pękła jakaś taśma szybko go sprzedał [skórka nie warta wyprawki]

3

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Czyli będę omijał szerokim łukiem. A coś na temat kombajnów Hassia, bo jest kilkanaście egzemplarzy na tablicy ale nie wiem czy też warte zachodu.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

4

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

u nas kombajny grimme są bardzo chwalone. Jeżeli chodzi o europe to niestety to są już babcie a system polityki cen częci grimme ma taki sam jak kverneland. im starszy sprzęt tym droższe częściory. Polecam coś z 650, albo 750 (SL, SH). Posiadają przeważnie boczny wykop i swoją hydraulikę. A co do separacji kamieni, grud i innych paprochów, to praktycznie nie ma lepszych jak grimme.
Ktoś się sparzył bo ośka miała kosztować kilka razy więcej jak do anny to widocznie nie stać go na zachodni sprzęt. Zasada ta sama jak z innymi sprzętami (ciągniki, kowbajny i inne pługi). Do polskich wynalazków kupujesz części za bezcen i zmieniasz pare razy w sezonie, a do zachodniaka kupisz oryginał i pośmiga jeszcze dłuugo.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Szkoda że raczej narazie poza moim zasięgiem, ja szukam kombajnu do max 8tyś. Nie liczę że za tą kwotę kupię nie wiadomo jaki kombajn bo takie kosztują, ale myślę że coś znajdę ciekawego.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

6

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Za taką kasę to tylko porządna anna-1 albo wynajem.

7

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Właśnie przeglądając internet to tylko anna spełniała warunek finansowy.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

8

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

co do grimme to znajomy ma nie pamietam juz symbolo, ale jest taki sam jak kartofel z akpilu (widac akpil odgapił) jak mi kopal to w pewnum momencie na tasmie opjawiło sie nie rozbite jajko, ktora anna to patrafi? co do czesci to za swoja anne kupił jedna tasme go grimme. co do jakosci kopania to delikatnie obchodzi sie z ziemniakami, ale za ciezkiej ziemi nie czysci dobrze i sporo ziemi laduje w zbiorniku, ale to moze wina roku

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

No wiesz jestem 17 lat po ślubie z Anną i jeszcze mam jajka całe .

10

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

koseś napisał/a:

No wiesz jestem 17 lat po ślubie z Anną i jeszcze mam jajka całe .

Czyli jednak Anną się da big_smile

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

11

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Ale pewnie się delikatniej obsługuje kartofelki dlatego tak chwalisz smile Co do kombajny mamy starą annę jeszcze na wąskich kołach 20'' i te 30 ary kopie już z 13 lat bez jakiś tam większych awarii. Jedynie kosz przystanie jak w mokro się kopie.

12

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Z tego co czytałem to Anna dobra do kilkunastu hektarów jak już jest więcej to lepiej zainwestować w lepszy. Niedaleko mnie mieszka gość co ma z 20ha ziemniaków i kopie to Anką, a jest nastawiony głównie na ziemniaki i do tego ma właśną przechowalnię.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

13

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

hmm dwu rzędową Annę luxtorpedę sprzedałem za 5500

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Sawek raczej ANNA doba do kilku hektarów,ja miałem dość na 6-7 ha.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Wioskę dalej gościu sadzi ponad 40ha pyrów, produkuje sadzeniaka. Obecnie ma już dwie przechowalnie. Wcześniej kopał kombajnem Grimme, modelu nie znam ale taki już dość wypasiony. W tym roku kopał kopaczką grimme dwurzędową z przenośnikiem nad przyczepę. Wydajność piorunująca, odwoził to naczepą wywrotką od tira na wózku z przodu. W przechowalni ma *** kosz zasypowy i konkretny sortownik. Wydajność całego zestawu imponująca. Rok temu 4 ha zostały mu w polu do wiosny a w tym to w październiku już był po robocie. Inny gospodarz w tej wiosce też zawsze koło 40 ha sadził ale na przemysł do krochmalni. Grimme chwali za separacje i pojemny zbiornik i wysokość wyładunku zwłaszcza że odwozi to przyczepami od tira

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Nie bierz anny. Nie mam z kombajnami do uczynku, ale praktycznie każdy pyrarz w okolicy psy wiesza na annach, jak masz zamiar sadzić nie więcej jak 3-5ha i maszcludzi do roboty to możesz ryzykować. Ja sam tez na przyszły sezon mam zamiar kupić kombajn bo ludzi coraz mniej do roboty a pyrów coraz wiecej sadze.... w gre wchodzi tylko grimme coś z  650, 750 lub wyżej. To ma być inwestycja na kilka lat a nie jednosezonowy epizod...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

17

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Jestem użytkownikiem anny, sadze rocznie do 1,5 ha ziemniaka i tak jak kolega napisal wyzej anka do 5 ha maksymaknie i szukalbym już z nowym typem taśmy wysypowej, jeśli chodzi o awaryjność nie jest żle , ale plantacja musi być w miarę czysta od chwastów i jak mokrzej to się zapycha, ogólnie to też chwalą grimm u nas, z częściami to lepiej się rozeznać bo w tej chwili jest dużo firm robiących zamienniki, coraz więcej tego sprzetu z drugiej reki się pojawia i jest zapotrzebowanie na częci .

mdw

18

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Ja powiem szczerze że nie jestem bardzo przekonany do zakupu kombajnu do takiej ilości ziemniaków (ok 1.5 ha) ale niestety jest ciężko to ręcznie wyzbierać i coś trzeba zrobić, dlatego też szukam w miarę taniego kombajnu, nie musi mieć nie wiadomo jakiej wydajności itp ale żeby był mało awaryjny i to mi starczy. Sam miałem odczynienia z bolkiem i anną i jakoś nie było aż takich problemów, wiadomo zdarzało się że się coś zapchało ale to i tak nie porównanie z zbieraniem ręcznym.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

19

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Ja 5 lat wstecz kupiłem Hagedorna tez miałem troche stracha o czesci ale w porównaniu do Anny to dzien do nocy.Sadze ok 18 -20h i dopiero łenciniak wymieniłem ale drogo niebyło bo zamienik znalazłem.No na kamienie jest troche uczulony ale tylko te małe tak do 2cm.Pozatym chodzi jak burza wszystko sterowane z kabiny 4 predkosci wałka i to wszystko za jedyne 10000.

20

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

1,5ha rękami wyzbierac to dla mnie jakis koszmar. kupuj anke i ciesz sie zdrowum kregosłupem
znajomy miał anke fajnie poprzerabiana tasma wysypu na silnik hydrauliczny (zamontowany u góry) totolotek na 2 paski, abiornik podnosziny hydraulicznie 9zamiast podpurek pos zbiornikiem siłowniki i do dyszka zamontowany siłownik zeby łatwiej było na rzadek najechac. robił po usługach lilkanascie jak nie kilkadziesiat ha rocznie.

Rolnik z powołania:-)