61

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

tak sie tylko zastanawiam, puki co marchewke kopie mi kolega a to miałobyc do marchewki. Zastanawiam sie czy jest sens bo zakład dzwoni i za 2 dni musę zawieść np 30t wiec jak to ma słaba wydajność to nie wart zachodu

Rolnik z powołania:-)

62

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Krótki temat : Anna , Bolko czy może Karlik? który z tych kombajnów będzie najlepszy na około hektar ziemniaków ? anną kopię co roku bo pożyczam , bolka ani karlika w pracy na żywo jeszcze nie widziałem nie ma w okolicy takich , kiedyś gdzieś słyszałem lub czytałem ,że bolko gniecie bulwy prawda to ? czekam na porady smile

63

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Na 1 hektar to najmniejsze uszkodzenia zrobią żona ,matka i teściowa wink
A na serio to anna ma lepszy wyładunek ale te koło to porażka , karlika bym skreślił ale nad bolko bym sie zastanowił .

64

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Anna będzie chyba najtańsza w zakupie bolko z niewiadomych przyczyn ma lepszą reputację. Karlik to nie dość, że mało ich, to jeszcze ten wyładunek.

65 Ostatnio edytowany przez Massey (2017-07-29 10:48:27)

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Właśnie oglądałem jakiś film z karlikiem i wysp jak wysyp fakt trochę udzwiniony ale on ziemniakami z taśmy do zbiornika napierdziela jak z ckm-u ma coś podobnego do rolki z łopatkami na końcu taśmy i tym odrzuca więc pewnie sporo poobijane te kartofelki są.

66

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Jeszcze jest mała hassia. Totolotek ma wzdłuż maszyny kopiesz od pierwszego rzędu, za 5tysi dostaniesz dobrąaszynę. Wydajność podpbno większa jak u anny i miej uszkodzeń. Wysyp jak w bolku. Na YT można pare filmów zobaczyć

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

67

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

A czesci od kowala.
Bolek fajny ale troche drogi.moge ci tanio sprzedac moja anke

68

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Ja mam taki
http://sprzedajemy.pl/kombajn-do-ziemni … nr36165292
i daje radę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Z tych 3 co podałeś to tylko anna , ma spory zbiornik lepiej separuje zanieczyszczenia typu łęta

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

70

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Anne za 2-3 tyś i już można kopać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

71

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

w chwast tylko anna reszta się pozapycha

72

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

No więc będę się rozglądał za Anną jakąś niedrogą :-)

73

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

ja bym szukał z tasma wysupu nowego typu

mdw

74

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Tylko ,że te nowego typu cenę trzymają sporą , na ten hektar wolę kupić tą starszą jak coś trzeba to podremontować , ewentualnie pomalować i by służyła.

75

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Koledzy macie jakieś opinie na temat kombajnu Bergman k-100, bo kuzyn chce nabyć i męczy mnie aby popytać u fachowców ??

76

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Planuję kupno kombajnu do ziemniaków(myślę że będzie kopał w granicach 1.5ha). Zastanawiam się nad hassią bądź karlikiem ale biorę też pod uwagę bolko i anna, chcę kopać też ziemniaki wczesne więc będzie dużo "zielonego" pytanie który sobie najlepiej poradzi? Oczywiście nie chcę wydać zbyt dużo pieniędzy.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

77

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

szukam kombajnu do ziemniaków którym da sie kopac marchewke. kopał u mnie znajomy wulhmausem 1033 i nawet mi sie spodobał. Dużo części podchodzi od anny. niestety w okolicy takiego nie ma.
ma ktos jakies doswiadczenie z czyms takimhttps://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-do-ziemniakow-kverneland-un-2100-nie-grimme-wuhalmus-CID757-IDMCU6z.html#f4ceb633bd

Rolnik z powołania:-)

78

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

zastanawiam sie nad anna, ale problemem jest wysym na przyczepy bo mam wysokie. przerabiał ktos zbiornik zeby wyżej podnosił, najlepiej podnoszony hydraulicznie? jest to do zrobienia?

Rolnik z powołania:-)

79

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

Mam Wisent i zastanawiam się nad sprzedażą, bo głównie stoi, a na 10 arów ziemniaków to nia ma sensu go trzymać. Zaletę ma taką, że ma własny zbiornik i wysyp na siłownik na niskie i wysokie przyczepy. Ma własną hydraulikę napędzaną z wałka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: Zakup kombajnu do ziemniaków

tylko do anny wszystkie części parę km od domu

Rolnik z powołania:-)