41

Odp: Ustawienia i regulacja

Witam Serdecznie Szanownych Kolegów! Otóż mam pytanie? Jak ustawic pług  B 201 tak aby w trakcie nawrotu w prawą strone nie wykładał się na prawo?  Proszę o odpowiedz POZDRAWIAM

42

Odp: Ustawienia i regulacja

musisz tak ustawić  cięgła  by główny przegub ( ten od skręcenia) pługa po podniesieniu pługa do góry nie był  odchylony od pionu w żadną stronę. O ile pług nie ma żadnych luzów na zawiasach powinno się udać

43

Odp: Ustawienia i regulacja

Dziękuje Ci Krzysiek za cenną rade! ode mnie masz plusa POZDRAWIAM;)

44

Odp: Ustawienia i regulacja

jeszcze mam takie pytanie dla Szanownych Kolegów! Czy cięgła w ciągniku mają byc ustawione na równo? czy jedno wyzej a drugie nizej? Pozdrawiam

45

Odp: Ustawienia i regulacja

chodzi mi p plug b 201

46

Odp: Ustawienia i regulacja

Prawe cięgło ma być do końca skręcone a lewe tak ok 10cm. ma być rozkręcone ja tak mam u siebie i jest dobrze.

47

Odp: Ustawienia i regulacja

WITAM KOLEGÓW mam pytanko? chodzi mi o ustawienie pługa b200 ,czy głębokośc przednich skib odbywa,się za pomocą przedniego koła czy też trzeba,go trzymac na pompie tak jak w przypadku phx.Mam zamiar kupic taki pług i wypróbowac u sprzedającegoz góry dzięki za odp.

48

Odp: Ustawienia i regulacja

Jak masz koło to puszczasz na luz

49

Odp: Ustawienia i regulacja

Kołem z przodu regulijesz na śrubie tak samo tył jak by co mam na sprzedaż B 200 lub zamiana

50

Odp: Ustawienia i regulacja

Dzięki za odp a za ile chcesz go pogonic no igdzie mieszkasz ?bo jak daleko to z transportem krzywo

51

Odp: Ustawienia i regulacja

ostatnio rozgladam się za jakimś pługiem duzo czytam i testuje , przeczytałem na madrej stronie kilka rad dotyczących ustawienia pługa , postanowiłem sie do nich zastosować i zrobiłem to niemal z poziomicą.  Rezultat orka 4 skibowym moim starym neumayerem 4 ha w 4 h i 10 min spalanie 11l/ha. Co zrobiłem inaczej , łącznik centralny (śruba rzymska) tak ustawiona aby prosta pociagnieta  w zdluż śruby i ramion podnośnika przecinały się na przednij osi ciągnika , ograniczniki cięgieł luźne (z wyczuciem) i słupice pługa podczas orki prostopadłe do calizny. Dało efekt.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

52

Odp: Ustawienia i regulacja

Czyli zamiast kupować inny pług, wystarczy stary prawidłowo ustawić smile

53 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-09-26 21:38:30)

Odp: Ustawienia i regulacja

Piotrfire napisał/a:

ostatnio rozgladam się za jakimś pługiem duzo czytam i testuje , przeczytałem na madrej stronie kilka rad dotyczących ustawienia pługa , postanowiłem sie do nich zastosować i zrobiłem to niemal z poziomicą.  Rezultat orka 4 skibowym moim starym neumayerem 4 ha w 4 h i 10 min spalanie 11l/ha. Co zrobiłem inaczej , łącznik centralny (śruba rzymska) tak ustawiona aby prosta pociagnieta  w zdluż śruby i ramion podnośnika przecinały się na przednij osi ciągnika , ograniczniki cięgieł luźne (z wyczuciem) i słupice pługa podczas orki prostopadłe do calizny. Dało efekt.

Piotr gdzie to przeczytałeś?
i jakie spalanie było wczesniej

54

Odp: Ustawienia i regulacja

strony nie pamiętam zagooglowałem i wszedłem spaliłem 45 litrów a ciągnik szedł bez oporów sam byłem zdziwiony

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

55 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-09-26 23:08:33)

Odp: Ustawienia i regulacja

o k....a!
nie wiem gdzie to "wygóglowałeś"...
znalazłem
http://www.ppr.pl/artykul-warto-byc-dob … 140224.php

56

Odp: Ustawienia i regulacja

A to sobie pooglądajcie
http://www.agrimarket.fi/Koneet/Tyokone … _ja_saato/

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Ustawienia i regulacja

Fajny filmik tylko że fińskiego to nie rozumiem ani sylaby, ale przy okazji masz w nim wał a dokładniej sprężynówkę, którą przerzucasz nad pługiem. W wątku z filmikami gadaliśmy o tym.

58

Odp: Ustawienia i regulacja

No widzisz ja też, ale co nieco można wykumać, ale wracając do wału to mi chodziło o coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=T_rHKhss … re=related

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

59

Odp: Ustawienia i regulacja

Mam taki problem z B200:
nie dorzuca mi 1 korpus. Na belce mam go na max w prawo i nic to nie daje. Regulację odkładnicy też wyregulowałem ile się da - dało to jakiś efekt ale to jeszcze nie jest to. Czytając forum doszedłem do wniosku, że to będzie ustawienie płozy bo zaraz po wbiciu pługu strasznie ciągnie go w lewą stronę.

Jak wyregulować tą płozę? Wystarczy w ostatnim korpusie czy trzeba we wszystkich?

60

Odp: Ustawienia i regulacja

Dziwne że tylko z pierwszym korpusem masz problem.
nie dorzuca... ja to rozumiem tak że ziemia z pierwszego korpusu nie dolatuje tam gdzie powinna tzn kiedy widać gdzie odwracał ostatni korpus a gdzie pierwszy.
Według mnie to masz coś z ustawieniem lewo prawo. może masz go za bardzo w prawo? sprawdź czy jak pomykasz to nie idzie ci za bardzo po bruździe. Może masz coś krzywe? A on tak nagle zaczął nie dorzucać? A korpus ci na ramie się nie przesunął?