61

Odp: Ustawienia i regulacja

Krzysiek napisał/a:

A on tak nagle zaczął nie dorzucać? A korpus ci na ramie się nie przesunął?

Właśnie od początku tak jest i uprawa tego na równo jest dość uciążliwa. Korpusy się nie przesuwają bo porobiłem znaczniki markerem i wciągu dwóch lat żaden korpus się nie przesunął

62 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-05-15 22:16:40)

Odp: Ustawienia i regulacja

no widzisz! jest tak od początku. Korpusy sie nie przesuwają ale nie zaczy wcale że są tam gdzie trzeba. Mamy środek maja wiec pługi raczej stoją.  Może być tak że pierwszy korpus jest za bardzo wysunięty do przodu albo wszystkie są przesunięte do przodu. zazwyczaj  miejsca na belce wystarcza by to skorygować. Pamiętaj że można trochę podciągnąć na śrubach rzymskich.
Mogę się rozpisywać ale to bez sensu.  Najważniejsze to sprecyzować na czym polega to niedorzucanie. Bo jeśli konsekwencją nie dorzucania jest powstanie dolinki pomiędzy przejazdami to na 100% popełniłeś błąd przesuwając go na max w prawo. On dorzuca tylko nie ma czym dorzucać.  Jeśli moje założenie jest ok to pewnie po puszczeniu przodu głębiej problem jakby znika co? Jeśli jest tak jak piszę pnij go na max w lewo i będzie do razu widać różnicę.

63

Odp: Ustawienia i regulacja

Koledzy prosze o pomoc w ustwieniu pługa B-201 bo powoli trace cierpliwość.
Wiadomo że pierwszą skibe ustawia sie na belce. A co z resztą jak mają byś ramiona i cięgło?? (Łącznik)
Mój problem polega na tym że jak ustawie pług że już pole wygląda jak stół to nie moge go na tyle podnieść żeby nie orał dalej co to może być??

64

Odp: Ustawienia i regulacja

Nie możesz podnieść hmmm jedyne co mi przychodzi do głowy to to że bardzo rozkręciłeś górny łącznik - cięgło. Bo nie widzę innej możliwości. Chyb jesteś posiadaczm tego pługa od niedawna. Jeśli to z cięgłem to prawda to podpowiem Ci że cięgło jest potrzebne do ustawienia przegubu ( tego pierszego który pracuje na zakrętach ) w pionie tzn staniesz obok pługa opartego lemieszami o ziemię  to przegub powinien być pionowo. Generalnie musi byćw pionie we wszystkich płaszczyznach. Czasami jest tak że ktoś coś poprzerabiał i ciężko tak ustawić ale tak powinno być. To jest podstawa. Więc ustaw to prosto górnym cięgłem - pochylenie przód tył oraz zmieniając długość ramion - pochylenie prawo lewo zazwyczaj trzeba rozkręcić lewe i skręcić prawe.
Teraz śruby rzymskie ustaw tak by górne cięgło było w osi wzdłużnej ciągnika.
Jeśli nie orze równo o zazwyczaj za pierwszą skibą pojawia się dołek  lub górka.
Generalnie świadczy to o złym ustawieniu korpusów trzeba by je przesuwać ale prościej jest zrobić korektę na śrubach rzymskich.
Mam nadzieje że pomogłem i że nie maz go przerobionego na zawieszany....

65

Odp: Ustawienia i regulacja

Dzięki kolego. Jedyna żecz którą poprzedni posiadacz przerobił jest belka zaczepow bo nie mieściły mu sie haki w oryginalną, Ramiona ustawione tak że jedno prawe (patrząc od tyłu ciągnika ) skręcone a lewe rozkręcone.
Jedynie co mnie martwi to że belka zaczepowa jest po kątem w lewą.
Kolejne małe pytanie jak na których otworach powinna być założona wieżyczka??

66

Odp: Ustawienia i regulacja

Wieżyczka, to zależy od ciągnika.
Ja ustawiam tak by przy zmianie wysokości nie zmieniało się wychylenie przegubu  przód/tył. Masz aparat  zrób fotki bo większość tych pługów jest  chyba poprzerabiana.
Piszesz że masz belkę pod kątem, dziwne a nie jest tak że się obróciła? Bardzo często widywałem przeróbki polegające na tym iż prawy bolec belki jest wyżej od lewego o jakieś 5 cm jak się taką belkę obróci to wychodzi pod kątem.

67

Odp: Ustawienia i regulacja

Wiesz dzisiaj było moja pierwsza orka tym pługiem. Tak jak piszesz wychodzi że lewa strona belki jest wyżej od prawej o conajmniej 5 cm.
Kolejne małe pytanie jak mocno powinien pracować siłownik ten przy zaczepie?? U mnie chowa sie max 8cm jak orze

68

Odp: Ustawienia i regulacja

praktycznie przy normalnej pracy nie powinien ruch być zauważalny przynajmniej ja z ciągnika go nie widzę. Jak tak chodzi to znaczy że masz za małe cisnienie w układzie.
Korektę robisz tak.
Podnosisz pług na max do góry przód i tył. gdzieś na pługu masz zawór zmieniasz jego położenie na chwilę aż pług opadnie (podskoczy) trochę. Operację możesz powtórzyć. oczywiście zawór ma wrócić do pozycji roboczej.
Miłej pracy

69

Odp: Ustawienia i regulacja

Panowie a jak robi pług takie jak by kopce wygląda to jak by były ziemniaki posadzone to co zrobić

70 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-09-17 23:02:32)

Odp: Ustawienia i regulacja

jakoś nie widzę tego...
chyba że masz porozsuwane korpusy. jak dobrze pamiętam to od czubka lemiesza do czubka drugiego powinno być coś koło 90cm ale mogę się mylić.

71

Odp: Ustawienia i regulacja

Może za bardzo rozszerzony i odkladnie nie dorzucaja

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

72

Odp: Ustawienia i regulacja

pochylenie odkładni zmień, widać to szczególnie w pługach do szybkiej orki.

73

Odp: Ustawienia i regulacja

Koledzy mam mały problem z obrotówką w jedną stronę idzie ciężko i jakby troszkę węziej zabiera. Wszystkie lemiesze i dłuta nowe płozy z jednej i drugiej strony takie same.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

74

Odp: Ustawienia i regulacja

A kąt obrotu w obie strony masz taki sam?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

75

Odp: Ustawienia i regulacja

Marku takie rzeczy to podstawa

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

76

Odp: Ustawienia i regulacja

przeciągnij  pług na napinaczach ...  cięgieł  i będzie ok ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

77

Odp: Ustawienia i regulacja

no wlaśnie dla czego lewy napinacz jest zawsze naciągnięty a prawy luźny?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

78

Odp: Ustawienia i regulacja

Prawidłowo oba powinny być luźne i dlatego pytam o ten kąt, bo to ustawia się w polu, a nie na podwórku, dlatego nie pytałem o ustawienie śrub regulacyjnych tylko o ustawienie kąta obrotu. Wierz mi długo mi z tym zeszło, ale różnicę robi nawet opona (tj wysokość bieżnika, rodzaj i producent), długość wieszaków, luzy na sworzniach itd. Wraca jak bumerang kąt natarcia płozy(np niejednakowa długość dolnych lag, bo jest to możliwe) itd.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

79

Odp: Ustawienia i regulacja

proponował bym  pierw przeciągnąć go tak   że jeśli w prawo ora więcej .. to naciągnąć go w przeciwną  tak by pierwsza skiba brała zawsze jednakowo ...  nie ma bata by  orał  wtedy źle ...  niby mają być zawsze luźno ,.. ja zawsze spinam  prawie na max  by nie było luzu i  gitara ... musi orać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

80

Odp: Ustawienia i regulacja

Mam problem z ustawieniem swojej obrotówki. Orząc w prawo ściąga go w lewo (na wieszakach go przesuwa) natomiast orząc w lewo idzie prosto