81

Odp: Ustawienia i regulacja

Poczytaj sporo jest na ten temat w internecie http://www.farmer.pl/agrosfera/filmy_fa … 48963.html

82

Odp: Ustawienia i regulacja

Właśnie to czytałem. Pług niby jest wyregulowany - z poziomicą go regulowałem...

83

Odp: Ustawienia i regulacja

Tak mi przyszło teraz do głowy, zmierz cięgła dolne, może jedno jest krótsze.

84

Odp: Ustawienia i regulacja

Albo luzy za duże na ramionach....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

85

Odp: Ustawienia i regulacja

Witam, może głupie pytanie ale nigdy wcześniej nie miałem pługa z przedpłużkami i jak powinny być ustawione w stosunku do głębokości orki. Czytałem gdzieś że 1/3 do głębokości orki.
Mowa tu o pługu b 125.

86

Odp: Ustawienia i regulacja

Minimalne,a celem jest wgarnięcie wierzchniej warstwy z resztkami roślin w bruzdę,

87

Odp: Ustawienia i regulacja

To zależy jakie masz priorytety. Generalnie rzadko widać pługi z przedpłuzkami na polach bo to się porostu zapycha. Jak się ma zcinacze to efekt jest podobny a mniej pierdzielenia.

88

Odp: Ustawienia i regulacja

jak za wysoko ustawione to się zapycha. Generalnie nie głębiej jak na 1/3 głębokości orki, ale jak głębiej je wsadzisz to lepiej kruszy ziemię, jednak nic za darmo, bo mocy zabiorą sporo. Osobiście wolałem ścinacze.

89

Odp: Ustawienia i regulacja

Dzięki za odpowiedzi, jeśli rzeczywiście będzie się zapychać to wtedy pomyśle o ścinaczach.

90

Odp: Ustawienia i regulacja

Mam znajomego, który w temacie orania jest fundamentalistą i orze z przedpłużkami. Tłumaczył mi kiedyś o co chodzi, bo jak kupiłem PHX to w komplecie przedpłużki mam. Żeby wszystko było ok to bardzo nisko kosi i całą słomę rozdrabnia,  jak się z jakiegoś powodu się nie da to mulczarką poprawia na tzw zero. Orząc, przedpłużek strąca resztki pożniwne z 5-7 cm warstwą ziemi w bruzdę, a pług wyoruje skibę na to i to cała filozofia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

91 Ostatnio edytowany przez Roberto323 (2016-03-06 15:44:39)

Odp: Ustawienia i regulacja

I pierwsze wrażenia z orki pługiem fortschritt. W porównaniu do poprzedniego firmy bomet idzie dużo lżej mimo większej szerokości orki i przedpłużków. A z przedpużkami nie ma nawet grama słomy  na wierzchu. Jestem mega zadowolony ze zmiany :dance:

92

Odp: Ustawienia i regulacja

No bo przecież Fortschritt znaczy postęp wink

93

Odp: Ustawienia i regulacja

Ja swojego b200 odpale w polu dopiero po zniwach i mam nadzieję że też będę mile zaskoczony; )

94

Odp: Ustawienia i regulacja

witam. mój b 201 podczas skręcania przy zawracaniu w prawo przewraca się tyłem na i ostatnie 2 skiby tidą po ziemi . przód jest wporządku . może ktoś pomóc ???

95

Odp: Ustawienia i regulacja

do czego służy to cięgło z tyłu przy kole ?

96

Odp: Ustawienia i regulacja

????/

97

Odp: Ustawienia i regulacja

Do ustawienia szerokości roboczej pługa.

98

Odp: Ustawienia i regulacja

kubauzar napisał/a:

witam. mój b 201 podczas skręcania przy zawracaniu w prawo przewraca się tyłem na i ostatnie 2 skiby tidą po ziemi . przód jest wporządku . może ktoś pomóc ???

Przyzwyczaj się, ten typ tak ma.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

99

Odp: Ustawienia i regulacja

Zawias skrętu w pługu musi być w pionie.  W Twoim przypadku musisz prawą stronę podnieść i łącznik wydłużyć,  wtedy przy skręcie w prawo nie powinien sie kłaść.  łącznikiem centralnym wyreguluj zeby na kazdej wysokości też było w pionie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

100

Odp: Ustawienia i regulacja

dzięki pomogło smile a jak on orze poprostu poezja