101

Odp: Ustawienia i regulacja

Wtf? Poezja? Ja jestem załamany kiedy w tym roku pierwszy raz nim miałem orazc. Ani to dobrze nie kryje a ustawiania, cudownie co nie miara. Fakt, że odkładnie nie są już chyba oryginalne...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

102

Odp: Ustawienia i regulacja

Ustawienie proste jak budowa cepa. Fakt żeby ustawić wysokość trzeba daleko iść wink

103 Ostatnio edytowany przez szs (2017-10-09 22:59:52)

Odp: Ustawienia i regulacja

Hmmm...
W tym roku zrzuciłem 5 skibe, bo 323 nie wlazil pod gorke. Przy okazji okazało się, że jednak trza ustawić n ciięgle tyle koło, bo ściąga w lewo. Mimo wilgotnej/mokrej gleby słabo się zagłębiał, więc lemiesze do zmiany chociaż aż tak wytarte nie były. To samo z plozami, niby dobre, ale i tak do wymiany, bo ściągalo go. Na glinie wyraził z ziemi. W końcu dałem teściowi niech se orze, bo braklo mi nerwów. Problemem dla niego było przykryć 15 cm'ego rzepaku, ale może to wina nieoryginalnych odkładni. U siebie macie te eeee "kanciate"? Nie wspominając o oraniu poprzeczy.
Dlatego chętnie go wymienię jak się większej kasy dochrapie... ;-)

A ma ktoś założone przredpluzki do b201, czy za ciasno jest na to?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

104

Odp: Ustawienia i regulacja

kanciate to oryginały raczej.... u mnie tez kiepsko krył dopóki odkładnie się nie wyślizgały ...gdyz kupiłem go w lutym a dopiero teraz zacząłem nim orac a teraz orze idealnie

105

Odp: Ustawienia i regulacja

Panowie mam takie małe dylematy przy niedzieli ,chodzi o mój pług ,mam 4 skibowego rabewerka ,z tym ,że on nie ma za dużo możliwości regulacji ,tzn nie mam możliwości regulacji pierwszej skiby ,ani szerokości orki. Ustawiam go tylko na łączniku centralnym ,kółku i skręcam na prawym cięgle. Orka na moje oko wygląda ładnie ,dobrze kryje ,aczkolwiek czasem (zależnie od gleby) znać poszczególne przejazdy ,tak jakby pierwsza skiba nie dorzucała do końca. Wrzucam zdjęcie mojego pługa podczas pracy. Jak myślicie jest dobrze czy może szukać innego pługa z pełną regulacją ?
http://www.bankfotek.pl/thumb/2116159.jpeg

106

Odp: Ustawienia i regulacja

Nie masz czasem belki jak w PHX? Mam tu na myśli to, że belka przechodzi przez ramę ale z obu stron sąn obejmy które można poluzować i belkę przebić w lewo/prawo.

Siły na zamiary zmierz....

107

Odp: Ustawienia i regulacja

Dokładanie tak ,już mam przesuniętą ale jeszcze trochę regulacji jest ,muszę popróbować. Nie mam za to wykorbień na końcach belki ,nie było ich już jak kupiłem pług ,obie końcówki belki mam proste.

108

Odp: Ustawienia i regulacja

http://i65.tinypic.com/33vofte.jpg
http://i68.tinypic.com/2hi33ap.jpg

Swój tak przerobiłem żeby orał idealnie i się udało. MTZ i 303 orał dobrze i przed przeróbką, 323 jako że jest szerszy orał nim tak że każdy pług było wyraźnie znać. Belka cofnięta była na max łańcuch naciągnięty tak że laga prawie dotykała koła, a i tak pierwsza skiba szła dużo większa. Obecnie orze na luźnych obydwu łańcuchach i skiby są idealnie równe.

109

Odp: Ustawienia i regulacja

Dzięki Andrzeju za rady. W swoim sprobuje jeszcze przestawić belkę ,parę centów w bok, jeszcze pójdzie ,ustawie cięgna tak by były w miarę luźne i zobaczę jak to pójdzie. Trochę głupio pisać z tak banalnym problemem no ale w szkole ustawienie pługa uczyli na starej ug 2 który ma regulację na wykorbieniach i na całej belce z wieżyczką ,wcześniej miałem ug 5 i potrafiłem go ustawić dobrze.Mój obecny pług tego nie ma. A ,że robotę na polu lubię mieć zrobioną idealnie ,nie trawię partactwa więc stąd moje wątpliwości.

110

Odp: Ustawienia i regulacja

Dopiszę to, że może wygląd tej mojej  przeróbki niektórych  trochę konsternować. Fakt dziwnie wygląda. Dla mnie jest jednak ważne że, ładnie równo orze i lekko chodzi.