Temat: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Witam. Chłopaki mam problem ze skrzynią (tak mi się wydaje) coś wyje. Przy niskich obrotach tego zbytnio nie słychać po dodaniu gazy robi się wycie. Wycie jest pod obciążeniem jak i bez. Podczas jazdy i na luzie. Zaczęło się to podczas orki. Ciągnik dostał dużego obciążenia i zaczęło coś "buczeć" ,  trzeć. Od tego momentu czasami coś zabuczy no i cały czas wyję. Ściągnąłem dekiel od skrzyni i nic tam niepokojącego nie widzę. Zęby są ok równo na całej powierzchni się stykają luz jak na ten rok to też ok. Może to sprzęgło ? Może jakieś łożysko ? Oleje wymienione i zawsze stan.

2

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

jak stoisz to tez słychac ??

3

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Tak słychać wystarczy, że jest odpalony i lekko przy gazować w tedy wycie się wzmaga

4 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-12-21 18:51:23)

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Opaska sprzęgła gumowego od strony sprzęgła cała?

5

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

albo łożysko któreś na sprzęgle ...

6

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Sprawdzę tą opaskę ale brałem znajomego co się troche zna i nic nie mówił o tym. Sam dobrze też obejrzałem go każdą klapkę odkręciłem i nic podejrzanego nie widziałem.


Mam nadzieję, że to nie skrzynia. Co do sprzęgła to będę rozbierał już po świętach i zdam relację. Dodam, że biegi chodzą jak chodziły pod tym względem nic się nie zmieniło.

Dzięki Chłopaki za podpowiedzi.

7

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

to ja sprzegło obstawiam...

8

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Sprzegło gumowe.Tez tak miałem.Wyło i huczało a zaczeło sie od głemboszowania.

9 Ostatnio edytowany przez Grzrzesiek (2013-12-21 23:05:49)

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Wasze komentarze bardzo mnie ucieszyły Jeszcze w poniedziałek się za to zabieram. Dzięki Chłopaki. Miejmy nadzieję, że to tylko to sprzęgło.

10

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

U mnie na sprzęgle jakieś łożysko od samego początku glabrocze ale co jakiś czas machne tawotu i się jeszcze nie rozpadło a chodzi tak już z 10 lat

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Ja już mam ciągnik rozebrany do korpusów bez blach. Więc i rozbiorę to sprzęgło. Mam zimę na to bo wiosną mam full roboty i to jeszcze usługi. Czeka mnie uszczelnianie i od razu malowanie będzie. U mnie tak wyję, że nie da się jechać na szybkiej 3 ;/ a poza tym boję się, że coś innego może się rozpaść od jakiejś głupoty i narobić bałaganu.

12

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Trzysetą jeszcze na usługach?

13

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Tak a co ? Nie można? Swojego jest za mało dla niej big_smile

14

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Nie tak z ciekawości, bo w moich stronach każdy ma jakiegoś złomka, i o zarobku nie ma mowy.

15

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Swojego jest teraz nieco ponad 20 a usługi to tak z orką w sezonie to do 30 ha dobijam plus uprawa tego i siew. Siew oczywiście już nie dużym smile. Da tego w tej chwili mam dużego rozebranego i trochę przy nim grzebię. Na awarię w sezonie nie ma czasu smile.

16 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-12-22 20:58:15)

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Jak gumy od tego sprzęgła gumowego są ropą ochlapywane, to rozmiękają i przy wyższych obrotach się "rozjeżdżają", a wtedy śruby od nich trą o obudowę sprzęgła. Może i Ciebie też to dopadło? A jak wygląda poduszka silnika, ta przy pompie wtryskowej?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: Pomocy Skrzynia Biegów Wycie ZT 303D

Czytałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi i obstawiam na to sprzęgło. Ciekło mi z hydrauliki i też trochę pociekło przez przetarty wąż paliwowy. Poduszka wygląda normalnie w sumie i tak muszę wyjąć silnik aby się do tego sprzęgła dobrać to pozmieniam też i poduchy jak będzie trzeba.