61

Odp: Różne pługi obrotowe.

Gdzieś kiedyś widziałem testy bometa po zaoraniu 70 ha powyginał sie też szukalismy i zjednej strony załuje ze nie kupiłem obrotówki z agro maszu kolega ma i chwali ładnie orze ja zdecydowałem sie na takie cos i jestem bardzo zadowolony http://otomoto.pl/kverneland-ab-100-4-s … 40946.html

62

Odp: Różne pługi obrotowe.

ja kupiłem 7 lat temu overuma używanego orze nim po 35/40h i nic sie z nim nie dzieje nie zużywa się ten pług polskie to mam dobre ale dziewczyny

63

Odp: Różne pługi obrotowe.

Polskiego pługa nie zapnę nigdy do ciągnika już... nawet nowego, wole zachodniego z nowymi elementami roboczymi i za mniejsze pieniądze na pewno i dłużej będzie służył niz polski nowy..
androl ja będe miał tak za 3 tygodnie 4 lemkena obrotówkę na kołku, w dobrym stanie tak za 7,5 tyś

64

Odp: Różne pługi obrotowe.

Nie gadajcie tak na nowe polskie pługi ,nowa stal będzie się przez kilka lat ładnie naprawiała (spawała). wink

65

Odp: Różne pługi obrotowe.

Kamil na moje pola jedynie non-stop.

66 Ostatnio edytowany przez misiek (2014-11-01 01:31:04)

Odp: Różne pługi obrotowe.

"Naprawiłem" sobie dzisiaj pług. Otóż zdemontowałem z obrotówki ścinacze które wcześniej dorabiałem bo nie było ani ścinaczy ani przedpłużek (koszt przeróbki 900zł). Zdemontowałem ścinacze (bo się zapychały) i nie dość że pług idzie o wiele lżej, nie zapycha się to jeszcze lepiej odkłada...
Przed ściągnięciem ścinaczy robiłem na biegu III-1 lub II-3 po ściąnięciu I-4 a idzie tak że zaryzykowałbym II-4

67

Odp: Różne pługi obrotowe.

Cos ta przeróbka Ci nie wyszła......

68

Odp: Różne pługi obrotowe.

Mam pytanie do Kosesia. Mianowicie zmienił ażury na zwykłe odkładnie. Czy rzeczywiście jest ciężej orać na pełnych odkładniach?

69

Odp: Różne pługi obrotowe.

Krzysiek napisał/a:

Cos ta przeróbka Ci nie wyszła......

W moim gassnerze nie ma za dużego pola do popisu jeżeli chodzi o miejsce do montażu ścinaczy. Jeżeli ziemia jest sucha i sypka to zdają egzamin, a jeżeli mokra to momentalnie się oblepiają. Jest za mała przestrzeń między odkładnią a ścinaczem i nie wiem jak można je założyć inaczej

70

Odp: Różne pługi obrotowe.

A przedpłużków nie chciałbyś?

71

Odp: Różne pługi obrotowe.

To co napiszę pewnie nie trzyma się kupy ale na pełnych odkładniach jakoś lżej mi się orało ,ale to być może  dlatego że do starych korpusów poszedł cały inny komplet czyli pierś ścinacz oraz odkładnia .

72

Odp: Różne pługi obrotowe.

Grzegorz89 napisał/a:

A przedpłużków nie chciałbyś?

Chciałbym ale są drogie mam oryginalne 2 komplety tzn 2 prawe i 2 lewe ale bez mocowań - same korpusiki

73

Odp: Różne pługi obrotowe.

Przedpłużki to wielki niewypał....
Ludzie płacą za nie kupe kasy a potem leżą pod garażem.
Jak chcesz to szwagier ma komplet od keverlanda z mocowaniami do ramy. 3 sezony próbował je zakładać zakładał rano wyjeżdżał w pole zjeżdżał na obiad i po obiadku odkręcał.

74

Odp: Różne pługi obrotowe.

musisz kupić uchwyt do ścinaczy tak aby był jak w kvernelandach
http://olx.pl/oferta/uchwyt-mocowanie-s … 4d9PF.html
resztę trzeba dopasować na fasolkach lu z otworu zrobić fasolkę

misiek napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Cos ta przeróbka Ci nie wyszła......

W moim gassnerze nie ma za dużego pola do popisu jeżeli chodzi o miejsce do montażu ścinaczy. Jeżeli ziemia jest sucha i sypka to zdają egzamin, a jeżeli mokra to momentalnie się oblepiają. Jest za mała przestrzeń między odkładnią a ścinaczem i nie wiem jak można je założyć inaczej

75

Odp: Różne pługi obrotowe.

jest ciężej bo miałem ażura ale w porównaniu do pługa tej samej marki
a każda firma ma inaczej kształtowaną odkładnię ja zostanę przy bessonie albo kvernelandzie

Grzegorz89 napisał/a:

Mam pytanie do Kosesia. Mianowicie zmienił ażury na zwykłe odkładnie. Czy rzeczywiście jest ciężej orać na pełnych odkładniach?

76

Odp: Różne pługi obrotowe.

jacy napisał/a:

musisz kupić uchwyt do ścinaczy tak aby był jak w kvernelandach
http://olx.pl/oferta/uchwyt-mocowanie-s … 4d9PF.html
resztę trzeba dopasować na fasolkach lu z otworu zrobić fasolkę

misiek napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Cos ta przeróbka Ci nie wyszła......

W moim gassnerze nie ma za dużego pola do popisu jeżeli chodzi o miejsce do montażu ścinaczy. Jeżeli ziemia jest sucha i sypka to zdają egzamin, a jeżeli mokra to momentalnie się oblepiają. Jest za mała przestrzeń między odkładnią a ścinaczem i nie wiem jak można je założyć inaczej

Mam właśnie takie komplety i średnio zdają egzamin

77 Ostatnio edytowany przez androl (2014-11-01 19:26:19)

Odp: Różne pługi obrotowe.

Misiek wcale mnie to nie dziwi, te wzmocnienie słupicy powoduje że robi się zbyt nisko.

78

Odp: Różne pługi obrotowe.

Kiepska jakość gdyż nagrywane telefonem     https://www.youtube.com/watch?v=jhmtxkXN_BY

79

Odp: Różne pługi obrotowe.

Koseś nie taka zła, ładnie idzie, dobrze ustawiony, tylko szkoda że obrotu nie sfilmowaliście.

80

Odp: Różne pługi obrotowe.

szósty korpus by się przydał...
Rewelacji z wodą chyba Koseś nie masz co?