101

Odp: Różne pługi obrotowe.

4 korpusy 20cali mają 2metry orania, a do skrycia ciągnika potrzeba około 1.8m. Także Chyba podpięty miałeś pług 16cali.

102

Odp: Różne pługi obrotowe.

MAREKPE napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

To 4korpusy kryją ten ciągnik prawda?

Nie ma opcji. Normalna orka 1224 to pół koła i to wszystko, fajny jest ten pług i też przymierzam się swoje kaleki wywieźć na złom i w to miejsce taki sobie sprawić, Fortschritt spokojnie sobie z nim radzi. To była pierwsza maszyna jak zapiąłem do swojego 325.

Marku a co z PHX juz mas dość ciąganego. sad:(:(:(:(

103

Odp: Różne pługi obrotowe.

Nie przeszkadza mi, że jest ciągany tylko Forsz to delikatny traktor i PHX go demoluje, poza tym mam chyba za ciężkie ziemie jak na tak duży pług. Bywa często tak, że jak za głęboko opuszczę to koła się kręcą ale traktor nie jedzie, no chyba, że jeszcze spróbuję na 4 skiby i wtedy podejmę decyzję.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

104 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-11-06 17:53:03)

Odp: Różne pługi obrotowe.

Z wielkością tego pługa, to prawda są potężne. Kto nie widział na żywo ten nie jest w stanie sobie wyobrazić jego wielkości. Ja myślałem, że wiem co to za pług jednak jak zobaczyłem, jak jest w rzeczywistości to dodałem jeszcze połowę.

105

Odp: Różne pługi obrotowe.

Grzegorz89 napisał/a:

A przedpłużków nie chciałbyś?

A masz coś na sprzedaż?

106

Odp: Różne pługi obrotowe.

Trzecia idzie równo z kołem czwarta zabiera już resztę po za koło  lemieszę 20 calowe chyba najwieksze 100 ha zrobnione na jednych lemieszach i dwa razy nakładka na  lemiesz pierwsza  oryginalna gdzieś na 70 ha jedna i druga strona a druga  jakaś podróba z granitu na 30 ha jedna i druga strona do wymiany

107

Odp: Różne pługi obrotowe.

Ja mam wszystkie elementy po jakichś 200 hektarach, to dopiero piersi zaczęły się wycierać. Odkładnie prawie wcale, tylko lemiesze najbardziej ucierpiały i na nich widać najwięcej.
Misiek ja mam taki pług i wystawiłem na tablicę bo mi nie potrzebny już a chcę zmienić na coś szerszego. Mam w komplecie przedpłużki których i tak nie używałem, to moglibyśmy się dogadać. Chyba że ogłosić pług bez przedpłużków taniej smile Wystawiłem z ciekawości.
http://olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4ski … 76e571746d

108

Odp: Różne pługi obrotowe.

Jak wyceniasz te przedpłużki?

109

Odp: Różne pługi obrotowe.

Musiałbym się zastanowić, bo ludzie cenią nie mało, a za ile to sprzedają? Ja w zasadzie też ich nie używam, tylko że może łatwiej z nimi pług byłoby sprzedać. Ile dla ciebie to warte? Lemieszyki są nowe dorobione ze starych lemieszy z pługa obrotowego Dowdeswell jaki miałem to stal super. A odkładnie trochę uzupełniłem, bo gdzieniegdzie już dziurawe, były jednak jest tak wyszlifowane, że ziemia ładnie się odkłada, bo nie ma żadnych kantów.
Do jesieni jeszcze kupę czasu, to może sam pług sprzedam to Tobie sprzedałbym. Sam nie wiem ile to warte, masywne to one są. Już pompa powoli się kończy to jak założyłem wszystkie,2kroje na końcu to były problemy z podniesieniem.
Albo wymienię się na jakiś 5skibowy obrotowy może być w gorszym stanie.

110

Odp: Różne pługi obrotowe.

Piersi i dokładnie ok wyporządku

111

Odp: Różne pługi obrotowe.

Przymierzam się do zakupu pługa 4 obrotówy, i teraz taki dylemat czy wybrać vogel noota m1000 na resorze czy unie grudziądz ibis xms na hydraulicznym, dodam że ibisa oddali mi za 41000

112

Odp: Różne pługi obrotowe.

ja bym wybrał overuma nie duża będzie rużnica

113 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-11-07 21:05:25)

Odp: Różne pługi obrotowe.

Kupa kasy chociaż ja za khuna mastera 102 na kołku dałem 37tysi  z hakiem ... !  Resor pewnie  mniej kłopotliwy ale na hydraulice chyba można płynnie  ustawić amortyzacje  skib .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

114

Odp: Różne pługi obrotowe.

ja mam na hydraulice powiem ze bajka

mdw

115

Odp: Różne pługi obrotowe.

Ja miałem hudraulikę i teraz resor jedne z najlepszych zabezpieczeń, ibisa bym nie brał, o vogelu słyszałem pozytywne opinie.

116

Odp: Różne pługi obrotowe.

moze ktos chetny http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-ab … 9d42f6bfa3 lub http://olx.pl/oferta/plug-kverneland-4- … 30eff3755c po drodze zapraszam na kawe

117

Odp: Różne pługi obrotowe.

yokoslaw napisał/a:

ja mam na hydraulice powiem ze bajka

dokładnie, ja mam ibisa xlh i jest okej

118 Ostatnio edytowany przez marcin (2014-11-07 23:03:24)

Odp: Różne pługi obrotowe.

Kolega chwali agro masz pięknie orze, ten ab 100 jakiś tani nasz 25600 brutto

119

Odp: Różne pługi obrotowe.

Jakie zabezpieczenie wybrać przeciw kamieniom, resor czy hydraulika. Co lepsze, jak sprawują się, jakie koszty eksploatacji, co tańsze w utrzymaniu. Hydraulika droższa od resora o 2000 przy zakupie.

120

Odp: Różne pługi obrotowe.

choć mieszkam niedaleko Grudziądza to nie chcę ich sprzętu nawet za 1/3 wartości ja na twoim miejscu kupiłbym kwrenelanda albo bessona ,overuma ,vogelnota  a nie polskie wynalazki

maniek516b napisał/a:

Przymierzam się do zakupu pługa 4 obrotówy, i teraz taki dylemat czy wybrać vogel noota m1000 na resorze czy unie grudziądz ibis xms na hydraulicznym, dodam że ibisa oddali mi za 41000