141

Odp: Różne pługi obrotowe.

To czekam Grzegorz na info od Ciebie smile

142

Odp: Różne pługi obrotowe.

koseś napisał/a:
tomek1974 napisał/a:

a moja obrotówka za 4 tyś to na pewno mnie przeżyje smile

Tak jak mój rabe co go kupiłem za 1500zł i już żyje chyba z 10 lat .

Masz na myśli tą obrotówke 5 skibową w super cenie kupiłeś.

143

Odp: Różne pługi obrotowe.

Pieta miałeś Gassnera, czy pomyliłem Cie z kimś?

144

Odp: Różne pługi obrotowe.

Tak miałem mój 323 go wykończył porozginał zabezpieczenia śrubowe urwała się wierzyczka j trochę krzywo orał jedna strona nie szło ustawić w lewo idealnie a w prawo kiepsko aż strach było go zapinać do NH, ale dwa sezony wytrzymał straciłem 500 zł na sprzedaży.

145

Odp: Różne pługi obrotowe.

Właśnie nie wiem co robić czy szukać piątej skiby, czy zmienić całkiem pług. Fakt te wieże mają dziwne, i słabe. I  chyba zmienię na jakąś lżejszą piątkę.

146

Odp: Różne pługi obrotowe.

Grzegorz nie chce byc upierdliwy ale jestem w trakcie orek i przydałby się jakies przedpłużki. Jezeli nie to bede musiał coś szybko wymyślić. Dasz mi jak najszybciej odpowiedź? Najlepiej nawet dzisiaj... Sorki że tak poganiam

147

Odp: Różne pługi obrotowe.

Na razie Misiek nie będę sprzedawał, bo gość chce przyjechać obejrzeć pług, także na tak szybko to nie będzie, poza tym pewnie chciałbyś żebym to wysłał, to też już odejdzie trochę czasu. Dodatkowo musiałbym Ci przesłać zdjęcia jak dokładnie wyglądają,. Tak jeden czy dwa były przytarte od spodu, i trzeba było lemieszyk przyłapać spawem. Także ja chciałbym żebyś dokładnie wiedział co chcesz kupić.

148

Odp: Różne pługi obrotowe.

Panowie ma ktoś w okolicy pługi Pottingera? Mam jeden na oku ażurowy. Model servo 3, potrzebuję opinii jakiejś.

149

Odp: Różne pługi obrotowe.

daj sobie spokój z tymi pługami.... wink

150

Odp: Różne pługi obrotowe.

Grzegorz daj spokoj z pługiem dobrego grubera szukaj do forszaja i tyle w temacie.

151

Odp: Różne pługi obrotowe.

Bałem się takich odpowiedzi tongue Chłopaki gruber też będzie tylko później, mam jednego na oku 2.2m za 3.2tys, do uzgodnienia, na sprężynowym zabezpieczeniu. Tylko pług na razie jeszcze niestety musi być póki praktyki nie złapię, bo płodozmian nie zawsze pasuje do bezorkowej uprawy. Biorąc pod uwagę to, ze wchodzi zazielenianie i sam nie wiem jak to będzie jeszcze wyglądało. Myślę, że jak gruber kupię, to i tak będę chciał więcej go używać. Po rzepakach, i strączkach na pewno, będzie bezorkowo.

152

Odp: Różne pługi obrotowe.

Wiem, że trudno się przełamać do braku pługa w gospodarstwie, ale jeśli masz na oku dobry gruber, to nie zastanawiaj się nad pługiem.

153

Odp: Różne pługi obrotowe.

potinger robi dobre pługi znam dwóch użytkowników tych maszyn

154

Odp: Różne pługi obrotowe.

Grzegorz masz jakieś radło chyba? To ciągaj je jak musisz, a inwestuj w gruber i coś doprawiającego za nim...
Ja wprowadzam facelię. decyzja podjęta. Miał byc owies ale związku z tym że przewiduję kolejną  suszę sieję facelię nawet jak gówno zbiorę to chociaż przełamię monokulturę a owsa i tak nie będzie bo go słońce wypali 2-3 t mnie nie urządzają.

155

Odp: Różne pługi obrotowe.

Krzysiek napisał/a:

Grzegorz masz jakieś radło chyba? To ciągaj je jak musisz, a inwestuj w gruber i coś doprawiającego za nim...
Ja wprowadzam facelię. decyzja podjęta. Miał byc owies ale związku z tym że przewiduję kolejną  suszę sieję facelię nawet jak gówno zbiorę to chociaż przełamię monokulturę a owsa i tak nie będzie bo go słońce wypali 2-3 t mnie nie urządzają.

Na ile tą suszę gwarantujesz? Pytam, bo sieję dużo owsa a w tym roku mam zostawione kawałki na "górce".:hmmm:

156

Odp: Różne pługi obrotowe.

Temat wiadomo ciężki  obszerny. Pługi ładne i fajne, przede wszystkim lekkie. Myślę ażur, bo lepiej kruszy i chcę po prostu spróbować, żeby niczego nie żałować. Zestaw do uprawy po pługu mam co nie znaczy że jak kupię pług to zostanie na długo. Na razie sprzedałem obrotówkę, bo za wąsko brała i szukam najprostszego wyboru czyli szerszego pługa. Jakby nie robił nawet w krótkim okresie między zbiorem a siewem można zaorać i posiać nie martwiąc się o samosiewy w roślinie następczej, tylko dlatego na razie jeszcze pług. Choć sentymentu nie mam bo to tylko kupka złomu, i lubię zmieniać.

157

Odp: Różne pługi obrotowe.

chyba tu nie powinniśmy o takich rzeczach pisac.....  susza to bedzie u mnie a u Ciebie nie wiem..... na ile?  na 80%. Przeczucie...

158

Odp: Różne pługi obrotowe.

Krzysiek jeszcze pszczółki i miodu full.

159

Odp: Różne pługi obrotowe.

Grzegorz ażur odpada . Bamber z okolicy miał szybko się pozbył,  nie zdał egzaminu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

160

Odp: Różne pługi obrotowe.

A z jakiego powodu?