Temat: łąka trwała

Witam, mam łąkę trwałych, i myślę w jaki sposób na niej zarobić, tak aby bardziej się opłacało jak siano. areał nie jest za duży bo około 0,5 ha, ( w razie dobrego pomysłu mam drugą większa o powierzchni ponad ha ), puki co zastanawiam się nad sadem - posadzić drzew mieszanych śliwka i jabłonie powiedzmy pół na pół, nie wiem czy tak można. i jak jest z dopłatami. Może ktoś z Was ma doświadczenie w tego tupu sprawach.

2

Odp: łąka trwała

trwałe użytki zielone są chronione ustawami i nic innego z nimi nie zrobisz chyba że kosztem dopłat i kar.

3

Odp: łąka trwała

A może przydadzą Ci się na zazielenianie?

4

Odp: łąka trwała

U mnie w wiosce tną właśnie 15 letni las który wyrósł na ugorze, a w ubiegłym roku była robiona geodezyjna aktualizacja działek. Właścicielka na zebraniu wiejskim stwierdziła że jej nie przeszkadza że geodeci zaklasyfikowali tą działkę właśnie jako las.
Będzie dym czy oni o tym nie wiedzą.

5

Odp: łąka trwała

Kriss ja znalazłem rolnika co se obrabia moje 60 ar a ja będę brał dopłatę.  Też się kiedys drapałem po głowie co z nia zrobić. Na niej był dodatkowy problem nadmiaru wody....

6

Odp: łąka trwała

Jak się orientuję to by chyba był potrzebny geodeta żeby przekształcić trwały użytek zielony... Nie jestem pewien na 100% ale tak coś mnie się mocno wydaje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: łąka trwała

czyli gra nie warta świeczki..
A jak to jest  z przerobieniem trwałego użytku zielonego na pole orne lub ogród.
Więc sad odpada, łąka w sumie leży, nie wymaga ode mnie dużo nakładów, tyle co skoszę raz do roku, i zbiore siano ktróre defakto sprzedam, przynajmniej tak do tego roku było, koles co kupował mówił że ma zamiar sprzedać konie więc raczej siana już nie będzie chciał. a kupca u nas trudno złapać.

8

Odp: łąka trwała

wiadomo wiąże się z tym opłata a ile to nie mam pojęcia. Najlepiej zadzwoń do arimr i niech powiedzą Ci dokładnie co i jak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: łąka trwała

dzwoniłem do Agęcji doradztwa rolniczego i kupa z tym pieprzenia, z takim przerobieniem łąki. więc, dam sobie spokuj. bo nie warto.

10

Odp: łąka trwała

Ja mam podobna sutuacje tylko nie mam łaki a trawe na gruntach ornych, ale do ARiMR na dopłaty szło jako TUZ mozna to teraz zaorac?

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: łąka trwała

raczej tak, ale głowy nie dam se uciąć. to chyba zalży jak jest ta ziemia wpisana w rejestrze gruntów.

12

Odp: łąka trwała

w rejestrze gruntow na 100% to gruntu orne

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: łąka trwała

W takim razie zaczepiaj pług i działaj. Moim zdaniem jak nie jest to TUZ (trwały użytek zielony) to możesz orać, i robić co chcesz. ale lepiej zadzwoń do agęcji doradztwa rolniczego i spytaj,

14

Odp: łąka trwała

jak spotkam kolege to zapytam on pracuje a ARIMR to powinien wiedziec

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: łąka trwała

Pajej jeżeli jest to łąka na gruntach ornych zgodnie z wypisem z rejestru gruntów, a Ty składając pierwszy wniosek o dopłaty wpisałeś TUZ to agencja uważa to za wiążące i przy następnych wnioskach musisz nadal wpisywać TUZ. Był jeden rok że można było zrobić korektę i wpisać zgodnie z wypisem z rejestru gruntów jednak jeżeli ktoś to wtedy przegapił to nadal TUZ.
Być może moje informację są na dzień dzisiejszy nie aktualne, trzeba by dopytać.

16

Odp: łąka trwała

Jak wypędzić pędraka z łąki? Na pewno jest bo dziki przychodzą non stop. Może macie jakieś sprawdzone sposoby?

17

Odp: łąka trwała

odpowiednia ilość chemi zabije wszystko co się rusza na tej łące.
Szkodniki porzeczek chowające się w glebie kasuje się wiosną kiedy poda deszcz i to taki żeby przelał środek w głąb. Dawka i substancja? Nie pamiętam nic wyszukanego....

18

Odp: łąka trwała

Potrzebuję konkretną nazwę preparatu i termin zabiegu, żeby nie zaszkodzić cielakom!

19

Odp: łąka trwała

Dursban 480 EC Pirynex tylko dawka około 2l na ha i jak najwiecej wody w trakcie deszczu. A co z cielakami to nie mam pojęcia

20

Odp: łąka trwała

dzięki 3maj się!