21

Odp: łąka trwała

czy ktoś ma praktykę w stosowaniu kainitu bo ja dopiero pierwszy rok chce zacząć stosować?

22

Odp: łąka trwała

Chłopaki dziś dosiewkę robiłem po dzikach na łąkach i kobitka mówiła, że do -5 nic nasionom nie będzie. Jak mówicie?

23

Odp: łąka trwała

zmarzną?

24

Odp: łąka trwała

Stachu nie odpowiem Ci ,ale zapytam.  Mówiłem Ci już, że jesteś w gorącej wodzie kąpany? wink

25

Odp: łąka trwała

A no trochę! U mnie na forum jak i w życiu zaraz to taka bakteria. Już teraz!!!!!!Taki już jestem smile

26

Odp: łąka trwała

Jak nie wykiełkuje to chyba nic nie będzie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

27

Odp: łąka trwała

Muszę jeszcze 5kg dosiać ale śnieg spadł hehe

28

Odp: łąka trwała

Spoko nie spinaj się tak,  ja też mam trochę do przesiania .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

29

Odp: łąka trwała

Czyżby też dziczki?

30

Odp: łąka trwała

Niee  susza .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

31

Odp: łąka trwała

ja mam do zasiania 4,5ha. 150kg nasion jest, tylko pogoda musi się poprawić. Wyjdzie 33kg/ha - trochę rzadko ale będę siał z mieszanką zbóż jarych.

gg 5118068

32

Odp: łąka trwała

Udało mi się wydzierzawic łąki 3 klasy w ilości 5 ha . Tylko jest jeden problem, nie koszona z dwa lata i sterczą teraz takie suszki. Co najlepiej z tym zrobić.? Bystrzycka prasa była by najlepsza ale to odpada. Mam zamiar to skosić,  ale co dalej? Roztzepac i opryskać rsm'em ? Czy zgrabać i zabrać?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: łąka trwała

jeśli masz na kilka lat to pełna uprawa i siew. Jeśli nie była koszona 2 lata to nic wartościowego nie zbierzesz.

gg 5118068

34

Odp: łąka trwała

Ja bym widział to tak: 2016 żyto Bojko (przewódka) na GPS, a po nim ciężka uprawa i koniczyna czerwona na paszę w 2016 i na sianokiszonkę w 2017(drugi pokos na ziarno i masę), a w 2018 jęczmień browarny i dziękujemy dzierżawcy za wspaniałomyślność.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

35

Odp: łąka trwała

Chłopaki a jak siejecie łąki? ,,CZYM'' Mowa tu bez ziarna np. owsa. Tak, żeby skalibrować idealnie bez siewu tzw na trzy palce? Tylko mechanicznie.

36 Ostatnio edytowany przez androl (2016-02-27 11:04:57)

Odp: łąka trwała

dryla nie masz ? smile próba kręcona 2x20 kg/ha podwójny siew na krzyż, kolega kupił nowy siewnik tak ustawiłem, wyszło perfect, nastawy zapisał wink
podjedź też Ci ustawię wink

37

Odp: łąka trwała

Ha ha ha. Mam do dyspozycji siewnik meprozet s 107 z agregatem i rozsiewacz motyl. Chcę na jesieni odmłodzić łąki ale jedyne co mnie mierzi to to, że facet, który u nas siał na 3 palce się przekręcił a ja nie chcę się uczyć na 4 ha.

38

Odp: łąka trwała

zorak napisał/a:

jeśli masz na kilka lat to pełna uprawa i siew. Jeśli nie była koszona 2 lata to nic wartościowego nie zbierzesz.

Z tym zebrać to chodziło mi o zabranie z łąki żeby trawa mogła rosnąć i skompostować . Łąki są siane 10 lat temu, u spodu jest ładna tylko o te suszki mi chodzi. Siać na od nowa to nie w tym roku bo już i tak mam parę ha do siania a chciałem je przygotować do wiosny.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

39

Odp: łąka trwała

Ja taką łąkę kupiłem to najpierw kosiarka potem prasa bez sznurka i na kompost. Jeśli chcesz nową to jak odbije oprysk, pług i ogień a jak nie to nawozy i czekasz na trawe.

40

Odp: łąka trwała

Stachu ja tam zwykłym  siewnikiem zbożowym.  Siało się  kiedyś kosem ale znudziło mi się  siedzenie  na kosie i  odtykanie  dziury .
  Andrew nie wiem jak u was ale u nas  łąki  czasem wylatują już po 5ciu latach .  Radzę to  zebrać u nas byś to jeszcze sprzedał jak by to  było suche  wink .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "