41

Odp: łąka trwała

A jak ustawiasz siewnik i jaki masz siewnik?

42

Odp: łąka trwała

Ja mam  Stegsteda  bez tabeli ustawień   . Ustawić go  to było  trochę  motania . Siałem poznaniakiem  z 2006 to ciężko go  ustawić . Ten meprozet chyba jest prosty w ustawieniu ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

43

Odp: łąka trwała

Prosty ma szczeline wysiewu jak w konnym. Jak mam 35kg prosa do wysiania to patrzę w tabeli na rzepak i jest 35kg. Jeśli chodzi o trawy to nie ma nic i nie wiem jak.

44

Odp: łąka trwała

sprawdź w instrukcji czy jest seradela
mi w poznaniaku wychodzi zawsze tyle samo dla seradery jak trawy na tych samych biegach
a potem kręć bez próby kręconej w to nigdy nie będziesz wiedział ile wysiewa

45

Odp: łąka trwała

http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-me … dAiAL.html Na ostatnim foto widać, że o saradeli nie ma nic.

46

Odp: łąka trwała

daj dna i zastawki  na 3 szczelinę na 4 - 4,5             zakręć i powiedz ile wyszło smile

47

Odp: łąka trwała

Czyli dzwignia den na 0? a wysiew zwiększony czy zmniejszony jak na rzepak i proso?

48

Odp: łąka trwała

Zbożowymi kółkami.

49

Odp: łąka trwała

To wydaje mi się, że sporo wyjdzie ale będę próbował.

50

Odp: łąka trwała

Ja robiłem próbę kręconą  na pałę , inaczej w życiu bym tego nie ogarnął .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

51

Odp: łąka trwała

No nic przyjdzie czas będzie rada. Trzeba probowac. Seba a jak kręciłeś to co ile ziarko od ziarka lezało?

52

Odp: łąka trwała

Tak to nie dojdziesz,  wydawało się że ok  a tu za mało wychodziło .  Tylko waga prawdę ci powie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

53

Odp: łąka trwała

No w sumie racja! A z tego twojego ustawiania na pałe coś pamiętasz?

54

Odp: łąka trwała

dlatego ja nasiona traw mieszam ze zbożem. Robię próbę i wychodzi tyle ile chcę. Trawa za droga aby się machnąć o kilka, a czasem kilkanaście kg na ha. Dochodzi nam koszt zboża ale pierwszy pokos jest duuuuuży.

gg 5118068

55

Odp: łąka trwała

Koledze jesienią nowego agromasza ustawiłem 20 kg/ha do podwójnego siewu na krzyż i dokładnie tyle wyszło.

56

Odp: łąka trwała

A pamiętasz może te ustawienia?

57

Odp: łąka trwała

kolega zapisał, będzie dziś po kabana to zapytam.

58

Odp: łąka trwała

Już chyba po temacie. Zadzwoniłem dziś do meprozeta. Połączyli mnie z działem technicznym i facet ma mi wysłać na email tabelę z prosem i łubinem. Powiedział, że trawy nie ma ale komuś siali i gdzieś ma zapiski. Jak znajdzie to ma przesłać. Było by zaje.....

59

Odp: łąka trwała

Boże czytasz i nie grzmisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  zrób  próbę kręconą i będziesz wiedział a jak trzeba to i 10 razy kręć aż będziesz miał wysiew taki jaki założyłeś !

60

Odp: łąka trwała

no wlasnie jak wy siejecie bez proby kreconej? przeciez w zbozu to hu.. za przeproszeniem ale w rzepaku nie do pomyslenia ja zawsze krece probe i wysiewam tyle ile ksiazka pisze a tabela zawsze jest orjetacyjna !!!!! i nigdy sie nia nie ma co sugerowac jedynie pomaga szybciej ustawic siewnik do proby kreconej.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg