Temat: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Witam!

Wszedłem w posiadanie owej talerzówki. Jest ona na kołach półzawieszana hydraulicznie podnoszona w układzie X. Pare rzeczy trzeba w niej poprawić. Jak zauważyłem częstą przypadłością w tych modelach to łamana rama za przednimi rzędami talerzy.

Do remontu:
- brak trzech skrobaków;
- talerze do wymiany: 3 przód(zębaty) i 1 tył(gładki);
- poprawienie nakładek na pęknięciach ramy;
- spocony olejowo śrubunek węża na siłowniku hudraulicznym;
To tak po wizualnych oględzinach, reszta wyjdzie jak rozkręce

Mam pytanie - Jakiej wielkości były w niej talerze oryginalnie?

2

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

ile dałeś?

3

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

3000
Ma ktoś to ustrojstwo?

4

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Mam i wcale nie nażekam , tylko moja już po liftingu czyli rama podspawana i to całkiem inteligentnie przez poprzedniego właściciela.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

5

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

to znaczy jak to pospawałeś bo mam z tym problem bo napęka ponownie i mam już wspawany od spodu u od góry trójkąt 4mm. kurna i pęka to nadal.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

6

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Kolega pawelg  obiecał zrobić fotki jak mu z talerzówki śnieg spadnie więc bądźmy dobrej myśli. A swoją drogą to myślę że jeżeli ta talerzówka nie miałaby obniżenia dyszla do wysokości dolnego zaczepu w ciągniku, a byłby równo z ramą i zaczepiana na górny zaczep to rama by nie pękała.

7

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Chłopaki postaram się jutro pstryknąć foty.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

8

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Kolega pawelg obiecał i zamieszczam jego fotki

http://images62.fotosik.pl/723/c9aabd5ab3318b2bm.jpg

http://images65.fotosik.pl/723/e1805c54978110f4m.jpg

9

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Rozebrałem przednie osie z talerzami. Trzy łożyska latały na sucho i już miały luzy. Mam problem bo dwa łożyska mają też luzy na tuleji na której winny stać nieruchomo i zapewne nie obejdzie się beż wymiany dwóch tych tuleji. Odnośnie uszczelnień simeringami czy jest to rozwiązanie dobre czy ktoś z Was udoskonalił system uszczelniający. Dodam że to łożysko które się uchowało od wymiany było kryte- może dlatego wytrzymało dłużej?!

10

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

No to zakładaj kryte.

mdw

11

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

Ja u siebie jak wymieniałem to też tylko na kryte

12

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

a mi się gnie przednia oska

13

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

to załóż jeszcze jedną podporę, tak miałem jak kiedyś mieliśmy taką zawieszaną na 11 talerzy na jednym wale, założyliśmy na środku dodatkową podporę taką jak jest z boku i problem zniknął

E 516 na części
Telefon 695 076 269

14

Odp: Talerzówka Farmarol Słupsk U236

A czy Panowie wiecie że tę talerzówkę nie zaczepia się na dolny zaczep tylko na belkę na podnośniku? Jak jest na zaczepie to jest za nisko i właśnie są rozrywane. Ja zawsze na belce i nie mam z tym problemu.