61

Odp: prasa 454

1 Cena jak dla mnie normalna, to inne maszyny mają nienormalne ceny
2 Z c360 chodzi na ćwierć gwizdka, bo prasa powinna mieć 1000 obr wałka
3 Jest bardzo wydajna tylko, przynajmniej moja nie znosi mokrej słomy i zapycha się
4 Wszystko idzie dokupić nawet całą prasę big_smile
W takim sianie https://www.youtube.com/watch?v=Tkgpc-YWm_w jadę Forszem na usługach II-3 a u siebie I-4 lub II-4 i ok 1600 obrotów silnika. Kostka waży ok 20 kilogramów, a sznurek tex 2000 strzela podczas wyskakiwania wiązki z prasy

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

62

Odp: prasa 454

Jakby co mam na sprzedanie  http://olx.pl/oferta/sprzedam-zamienie- … 8e67ffacc2  .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

63

Odp: prasa 454

czyli do c360 raczej nie bardzo podchodzi, będzie to raczej meczenie roboty niż prasowanie
choć znalazłem po czesku ze były modele:
K453 A01, A03, A04, A06 i one sa 1000
K453 A07, A09, A10, A11 i one sa 540

64

Odp: prasa 454

Belowałem 60 i nie było problemu , nie wiem jakie mam to oznaczenie co podałeś ale zwsze belowałem na 540 obr wom.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

65

Odp: prasa 454

Ja też zaczynałem 4011 ale jakakolwiek wydajność pojawiała się na terenowej 4 i wałku zależnym, ale kłopot jest jak kupa słomy w jednym miejscu większa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

66

Odp: prasa 454

ta prasa wydaje mi się ze ma ciekawe rozwiązanie z tym kołem które jest nie na końcu podbieraka a mam pole przy granicach i jak jadę swoja to mi wpada kolo w bruzdę i podbierak zaraz staje (wtedy przemordować takie zewnętrze pokosy )
no nie wiem czy się nią zainteresować, a rolki na tłok jakieś prowadnice tłoka jak będzie luzy miał dokupi się ?
a mocno buja 360?
szkoda ze nie zainteresowałem się w sezonie to może udało by się gdzieś podejrzeć  jak pracuje

67

Odp: prasa 454

1 Oprócz tego możesz podbierak siłownikiem podnieść
2 Rolki mi kiedyś tokarz dorabiał po 20 zł szt to nawet nie chciało mi się szukać.
3 Oj trochę buja, ale w sumie sama jest dość ciężka i jak się szybko jeździ to nie czuć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

68

Odp: prasa 454

ok dzięki muszę przemyśleć możne obejrzeć jakaś blisko i dopiero podjąć decyzje
(a jaki stan tych pras ktoś z was kupował używana)

69

Odp: prasa 454

A skad jesteś ?? U mnie sąsiad ma w ładnym stanie polską 224. 4500zł chciałby dostać

70

Odp: prasa 454

U mnie w okolicy jest kilka tych maszyn. Sami zadowoleni. Wracając do wydajności, słoma pszeniczna za E-512 2,5 ha w mniej niż godzinę z rozłożeniem i złożeniem(robi się to nie opuszczając fotela ciągnika)

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

71

Odp: prasa 454

ja jestem z łódzkiego,  powiem tak rozważam miedzy Z224 (części w każdym sklepie) a k454, do K454 ciągnie mnie cena, i jest trochę w tym racji ze zachodnie maszyny choć stare lepiej się trzymają niż polskie (nie naprawiane tylko spawane) , miałem kiedyś starą IHC B47 to 330 robiłem ale po bizonie ciężko było zając pokos no i przyszedł 3 lata temu sezon i zaczęła jedną wiązać drugą puszczać kostkę (na jednym sznurku) - aparatu nowego dostać nie mogłem to sprzedałem na części, trafił mi się w dobrej cenie nie zniszczona NH366 wiąże super ale pogonić tym jest ciężko i 1h żyta to z 1.5 godz to trzeba i tak szukam bo widziałem ze Z224 już lepiej idzie

72

Odp: prasa 454

K 454 ma dużo szerszy podbierak niż polska.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

73

Odp: prasa 454

no tak ale wydaje mi się że te ze ślimakiem nagarniającym lepiej przerabiają towar
a propo znalazłem ogłoszenie gdzie na tabliczce jest oznaczenie co pisałem A04 czyli 1000obr
http://olx.pl/oferta/prasa-k454-CID757- … 3f8fefd69d

trochę o te części mi chodzi do K454

74

Odp: prasa 454

Jeszcze nie spotkałem ani jednej na 540 ale nie wykluczam że były.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

75

Odp: prasa 454

jeżeli masz do wyboru polke a tą niemkę to bierz niemkę bo te polki to zalezy jaki egzemplarz trafisz ... w okolicy sa ze 4 sztuki jedna nie przepuści snopka a reszta zależy  od humoru ... a już wymieniane chyba było wszystko co można a wiązać nie będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

76

Odp: prasa 454

wojtas jeśli było wymieniane wszystko co można to sory ale nie trzeba dalej wymieniać tylko ją wyregulować. Ja swoją którą mam od nowości bardzo chwalę. W sezonie (siano-słoma) robię ok. 3500 kostek i na palcach jednej ręki mogę policzyć niezawiązane supełki. Pamiętam że jak ojciec ją kupił a w okolicy nikt nie miał to całe żniwa chodziła od rana do nocy, dzień w dzień. Nie chcę palnąć głupoty ale przebiegi miała rzędu kilkadziesiąt tysięcy kostek w sezonie.

gg 5118068

77

Odp: prasa 454

Te niemieckie prasy fortschritt u nas tylko w pokrzywach widać, wiekszosc jedzie na polskiej kostce, kwesita wyregulowania, nie wspomne o dostepnosci czesci, ale za polska trzeba dać dwa razy tyle co za niemke. Ja bym popatrzył za classowska kostka, ciotka ma juz z 10 lat i smiga przy 360 bez awaryjnie

mdw

78

Odp: prasa 454

trochę pogrzebałem i mam instrukcje do K453 tylko po czesku to mogę wysłać  ale na meila
zorientuje się jak z częściami i dopiero zakup jak coś

79

Odp: prasa 454

ale trafić polska w jakimś stanie bezy miało ręce i nogi to cud, liczę się ze do każdej coś trzeba dołożyć przed sezonem ale kupując Z224 do 6 tys to jest złom jechany do końca jak już się nie dało a były żniwa to zostało pospawane i teraz do takiej trzeba dokupić połowę drugiej (oglądałem już 3 szt - sprzęgła pospawane bo się załaczały pobierka nie da się reanimować bo blachy pospawane), czasami się zastanawiam nie obrażając nikogo i wiem ze nie wszyscy tacy są ale co Polak by zrobił jakby nie było spawarek

dlatego trafiłem na K454 (cena niska trochę może wyremontował by) i moze by to chodziło

80 Ostatnio edytowany przez PRZYPAŁ (2015-07-03 00:25:09)

Odp: prasa 454

Panowie potrzebuje namiar na części do prasy 453 . Dolny Śląsk nic kompletnie nie ma . Za pomocą Pawlag udało mi się odpalić moją prasę(TU wielkie Podziękowania dla Niego)  lecz radość długo nie trwała urwał się element tłoka smile . udało si pospawał ale potrzebuje na zapas dźwignię nożowa prawą , moja X razy napawana dalej nie ściąga supełka z palca i kilka drobnostek których wogólę u nas nie ma  . Kiedyś MarekPe pisał o sklepie w Czechach i to ukłon w jego stronę o adres .