81

Odp: Zakup ciągnika

Rafaello3 napisał/a:
borys23455 napisał/a:

Renia zasuwa aż huczy,a spalanie aż mnie szokuje tak mało.

Możesz polecić pośrednika na zakup ciągnika tej marki ???

Mam kilka Renóweczek na placu jak coś.

zapalił mi się dzisiaj nh bo jakiś kutas żle zamontował przewód plusowy  ostatni miesiąc gwarancji.

No to miałeś szczęście jeśli uznają wadę fabryczną. A tak na marginesie to mam teraz na warsztacie NH TS 100A z 2004r i TS 125 z 2009r i co do nich podchodzę to mi się na wymioty zbiera takie to padaczki z siajskimi rozwiązaniami, myślałem że za te pieniądze to są bardziej dopracowane no ale się rozczarowałem mimo tego co już wiedziałem o nich.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

82

Odp: Zakup ciągnika

MTZ 82 ,ursus 912 ,zt300 który według was będzie najlepszy do kręcenia paszowozem ? ursusa mam i daje radę ale zbliża się sezon koszenia traw i nie wygodne będzie dwa razy dziennie odpinanie ursusa dlatego muszę coś kupić ?

83

Odp: Zakup ciągnika

A może kupić zamiast do wozu to do koszenia ciągnik? Przy paszowozie na pewno mtz i 912 bedzie zwrotniejszy. Mam mtz bez napędu i białoruśkę ale gabaryty te same to nie ma porównania jeśli o zwrotność chodzi.

84

Odp: Zakup ciągnika

A mtz w jakiej kabinie chcesz kupić ? Jeśli potrzebuje mało mocy paszowóz to kup Jumza smile i skręt ma ładny i małe spalanie smile jakiegoś za 10tys wyrwałbyś w dużej kabinie. A jeśli jak pisał Grzegorz do koszenia lepiej MTZ z napędem smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

85 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-04-16 09:09:14)

Odp: Zakup ciągnika

Tylko jumz mimo wszystko będzie słabszy i żeby po tygodniu ducha nie wyzionął przy tym wozie. Chociaż to twarde maszyny. Chociaż Ty Koseś masz białoruśkę wałek dołożysz i masz ciągnik, i nie szkoda by CI było wink

86

Odp: Zakup ciągnika

Właśnie białoruśka ile ma mocy? bo silnik ma jakiś inny niż w mtz  ,pompa wtryskowa z prawej strony ciągnika .

87

Odp: Zakup ciągnika

ruski mają słabe WOMy, lepi ZT 300 bo tam jednak wałek mocniej zrobiony

E 516 na części
Telefon 695 076 269

88 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-04-16 09:59:05)

Odp: Zakup ciągnika

Ok 65koni, choć maszyny ciągamy takie same jak w mtz. Mi się wydaje że te ruskie mocniej zrobione jak Fortschritty, wszystko takie masywne, w skrzyni też. Frezy na wałkach sprzęgłowych może nawet mocniejsze, a przecież różnica mocy to przepaść.Fakt cenowo podobnie jeśli chodzi o ruskiego o zt300 i tu byłby zapas siły.Wałek może faktycznie cienki, ale jeszcze nie było problemu żeby się ukręcił. A jeszcze za ruskimi jaki by nie był przemawia, przy najmniej dla mnie to że zimą nie ma problemu z odpalaniem. Jakby była możliwość sprawdzenia jak będzie dawał sobie radę ciągnik ok 60-70 koni to lepiej białoruśkę wykorzystać która i tak stoi niż kupić trupa do remontu i też się babrać.
Jeszcze jedno teraz zrobiłem w jumzie remont głowica nowa, tuleje szczelne, pompa wtryski git to nie ten ciągnik się zrobił, a pali jeszcze mniej. Jak miałem baterie wyjęte, chciałem na zaciąg zapalić to na blokadzie po żużlu się sunął nie mógł przełamać silnika na największym biegu. Spróbować zawsze można.

89

Odp: Zakup ciągnika

Koseś kup 912 , przynajmniej w zime nie będzie problemu z odpaleniem.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

90

Odp: Zakup ciągnika

Kolego ''jamir 12'' masz może na placu model 155.54 ???.Taki mnie interesuje .Mam spore górki i gliny ,a wiadomo moc się przyda smile

91

Odp: Zakup ciągnika

koseś napisał/a:

MTZ 82 ,ursus 912 ,zt300 który według was będzie najlepszy do kręcenia paszowozem ? ursusa mam i daje radę ale zbliża się sezon koszenia traw i nie wygodne będzie dwa razy dziennie odpinanie ursusa dlatego muszę coś kupić ?

Moim zdaniem z 50% ceny rynkowej Ursusa czy Fortschritta jesteś w stanie skonstruować wozidło  które zrobi czarną robotę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

92

Odp: Zakup ciągnika

Marku jasne że bym zrobił nawet samobieżny paszowóz ale nie mam na to na razie czasu ,jest jeszcze inne wyjście że 912 zostanie w paszowozie a kupię jakiś lepszy ciągnik w pole .

93

Odp: Zakup ciągnika

Grzegorz co do słabego wałka w ruskach to miałem na myśli załączanie go na tą taśmę... Tylko z drugiej strony jak już ruszy to wtedy ciągnie. Podstawa nie wyłączać pełnego paszowozu bo raczej już go nie ruszy ino bedzie się ślizgać. Kumpel jak jeszcze używał De Laval to miał go podpiętego do U1604, fajnie to wyglądało tym bardziej że z tyłu miał koła balonowe od bizona smile Koseś a nie myślałeś o 1115 4WS? Do prac zielonkowych byłby wydaje mi się że super i mocy powinno wystarczyć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

94

Odp: Zakup ciągnika

Laszek tylko mi chodziło o to że Koseś ma białoruśkę której nie używa. A w jumzach załączania jest poprzez tryb na tryb i tam nie ma prawa puścić o ile silnika nie zdusi smile Koseś jak masz grosik na coś lepszego w portfelu to faktycznie, kup coś lepszego. Poprawisz sobie komfort, z resztą należy Ci się, już się i tak narobiłeś.

95

Odp: Zakup ciągnika

O tuż to ten grosik ? każdą kasę pakuję w cielęta a bydło dorosłe czeka na sprzedaż a ceny słabe jak cholera ,jak by ta białoruśka miała więcej koni to już by było po kłopocie .

96

Odp: Zakup ciągnika

Przez chwilę pomyślałem żeby w ramach tego białoruśką kosić i do zielonek używać, ale to trzeba się nauczyć tym robić i zrozumieć że wiele rzeczy w tych ruskich p prostu tk musi być big_smile Bo komfortu to szukać poza traktorem, choć ja nie narzekam, A robię od oprysków, nawozu, do kopanie buraków i musi dawać radę. Ty masz w dużej kabinie to też już więcej miejsca.

97

Odp: Zakup ciągnika

Rafaello3 napisał/a:

Kolego ''jamir 12'' masz może na placu model 155.54 ???.Taki mnie interesuje .Mam spore górki i gliny ,a wiadomo moc się przyda smile

Nie mam ale jest Ares na Fendzie 170KM.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

98

Odp: Zakup ciągnika

koseś napisał/a:

O tuż to ten grosik ? każdą kasę pakuję w cielęta a bydło dorosłe czeka na sprzedaż a ceny słabe jak cholera ,jak by ta białoruśka miała więcej koni to już by było po kłopocie .

U mnie opasowe się buja po 7-7,4.

99

Odp: Zakup ciągnika

Netto -brutto ? i nazwa ubojni ?

100

Odp: Zakup ciągnika

Dzisiaj sprawdzałem ogłoszenie i ta cena jest brutto ,ale się zmieniła i teraz jest  do 7,4 a była poprzednio 7 -7,4