1

Temat: Zgrabiarka karuzelowa

Razem z ojcem szukamy jakiejś dobrej zgrabiarki karuzelowej. Do tej pory używamy przewracarko-zgrabiarke 7 gwiazdową. W 2013 ojciec sam robił nacisk na zgrabiarke i wkońcu kupił Pronar ZKP 420 ale sprzęt nie spisywał się tak jak oczekiwaliśmy. Ze względu na mase zgrabiarki wspołpracowała z C-360 choć i tak czasami przód podnosiło a drugi ból to że wydajność była mniejsza niż naszej starej siedmio-gwiazdówki a że to był sprzęt nowy to dało rade po tygodniu oddać z małą odpłatą. Rozgladamy się teraz bardziej za dwu karuzelową zgrabiarką, taką która pociagnie ciagnik C-360 i sam nie wiem na co zwracać uwage. Pomożecie?

Tu mam kilka typów, najważniejsze aby była miała 6,5-7,5 szerokości roboczej
http://otomoto.pl/zgrabiarka-deutz-fahr … 91471.html
http://otomoto.pl/zgrabiarka-fella-ts-6 … 00034.html
http://otomoto.pl/zgrabiarka-pz-vicon-a … 20140.html

2

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

A ile masz tych łąk? Ja od roku mam pronara 3 metry i pracuje nią na 12ha łąk. Ciapek daje se z nią radę ale wolę 360. Wydajność mniejsza niż 7 gwiazdową ale za to dokładniejsza praca. Kupując używaną licz się z kosztem napraw przekładni a to do tanich nie należy.
A może zrobić coś takiego? Wydajność też imponująca a koszt zrobienia niewielki
http://www.youtube.com/watch?v=GQoG36vZZBo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Mam na stanie dwie zgrabiarki ,pierwsza to deutz 6.20 ale ze skrętną osią a druga to andex612  konstrukcyjnie to samo co deutz ale trochę nowsza felli nie mam ale wiem że to dobre maszyny z nie zbyt drogimi cenami części . Jeśli masz prasę zwijającą i dobre zadbane łąki to nie łykniesz większych pokosów niż z 6-7m kupując zwróć uwagę na stan bieżni krzywkowej i krzywek z łożyskami oraz stan przekładni szczególnie tych w gwiazdach bo to niezależnie od modelu droga naprawa ,i luz sprawdzaj jak gwiazda z kołami  jest kilka centymetrów nad ziemią .To tak na szybko  .

4

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Z gwiazdówki wolałbym zrezygnować, wałek siana jest skręcony a czasami nie idzie zrobić równego aby prasa dobrze zebrała, pojdzie troche grubiej siana lub łąka jest mokra (torf) i zgrabiarka się prostuje. Po zgrabiarce karuzelowej wałek siana wygląda znacznie lepiej i jest prosty tak jak chce. Znaczący plus  tego pronara był taki ze mogłem a raczej musiałem podnieść aby ją przestawić lub zawrócić, wjechałem w róg łaki i zawsze wszystko ładnie wygrabiła nie to co gwiazdówka.
Łąk mamy około 18 ha, jakieś 5 ha to pastwiska ale i to 2 razy w roku trzeba skosić bo krowy nie zjedzą itp

5

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Chłopaki szukam tarczy krzywkowej (ślimak )  używanej do zgrabiarki deutz 2,60 albo PZ andex 612 ,internet już przekopałem i nic ,może wiecie ko ma jakąś na części nie koniecznie ten model bo pasuje też od innych.

6

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Mam od Felli TS 310

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

7

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Ale to nie będzie pasować niestety.

8

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Ma ktoś Deutz Fahr KS83 DN 3m szer ? Jak się sprawuje i ogółem jak z częściami ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

9

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Z częściami by najmniej u mnie nie ma problemu,maszynka ogólnie fajna lecz maszyny tej marki są dość  miękkie i mają tendencje do pękania.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

10

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Moja zgrabiarka to kuhn masterdrife ga 4521gm grabi juz trzeci rok a w roku kosze z 70h lak po dwa trzy razy i chodzi jak pszczolka bardzo fajna zgrabiareczka

Fortschritt zt 423 a razy 2

11

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Patrząc co w tym roku wyprawia nasza zgrabiarka gwiazdowa 5 powiedziałem dość... Przyjdą dopłaty będziemy kupować karuzelową... Spodobała mi się karuzelowa ciągana jednogwiazdowa.. Pytałem sie co i jak się pracuje to mówią że ok tylko w kantach trzeba zajeżdzać jak z przyczepką... Ale to już i tak lepiej bo gwiazdówką tam nie wjedziesz tak czy siak... szukałbym jakieś 4m albo 4.x m... I mogła by taka pracować nawet z MF 255 tylko bym wstawił rozdzielacz na błotnik żeby można było szybko opuszczać i podnosić i esa... Jakie macie opinie na te ciągana jednogwiazdowe ? Bo dwu nie potrzebuje na taki areał wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Ja mam na sprzedaż taka na 290 cm za 1500 . Ciągana z wałkiem ze sprzęgłem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

13

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Tak się tylko mówi że mała wystarcz , ja swojej dwu karuzelówki nie zamienił bym na inną . Na ciąganych co jeżdżą na własnych wózkach jezdnych jest problem z przejeżdżaniem po zrobionych wałach gdyż małe kółka je rozwalają .

14 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2016-06-09 08:10:18)

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Nie no serio wystarczy taka wink  jak 5 gwiazdówką wszystko się obrabia to taka 4m czy większa tak jest już o wiele wydajniejsza wink Aha rozumiem czyli trzeba by było coś może przerobić żeby tego uniknąć...


http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-vicon-a … aaf0fbc43f takie coś mi się podoba.. Tylko jak mówisz te mocowanie kół jest nisko.....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

15

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Vikon ,andex ,deutz , daruj sobie bo części drogie jak cholera . bo to wszystko kverneland .

16

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Okiej... A Jak krone? A jak coś To będę nowki szukał..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

17

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Byle nie polskiej ! Kuzyn co mu ładowarkę zrobiłem właśnie rozwaliła mu się trochę starsza jak rok i to już po gwarancji ..........  Krone fella ,claas  to maszyny bardzo fajne .

18

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Znajomy ma claasa linera 4.x m właśnie ciagana to zetorkiem 7211 grabi + wałek szerokokątny to w miejscu się zawraca 1.5 kółka i rząd jak się patrzy...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

19

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Brat ma zawieszaną Pronar 3 m, może i mała ale 15 ha na 3 pokosy robi i wystarczy, a i kumpel na 8 ha co roku pożycza. Prosta maszyna ale jest nowa i to jej zaleta.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Zgrabiarka karuzelowa

Napiszę tutaj bo póki co nowych wątków nie mogę tworzyć a potrzebuje rady. W tym roku kupiłem przetrząsacz karuzelowy Famarol , pokosy rozwala dobrze , ale gdy wjadę w suchsze siano to hmm jakby to wytłumaczyć składa jakby na taki szeroki wał , słabo rozwala na boki , może ktoś mi podpowie czy ten typ tak ma czy po prostu trzeba ją jakoś inaczej ustawić na łączniku centralnym lub na kołach podporowych.