Temat: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Mam problem z obrotówką francuzką zabezpieczoną non-stop na sprężynach, a mianowicie wjeżdzam w bruzdę pług na dół i ruszam - trzy dalsze korpusy ida ładnie a pierwszego ściąga na ramę w bok na lewo. Dociągam sprężyne i dalej tak samo. Co jest grane

Poniżej zdjęcie tego pługa

http://images64.fotosik.pl/678/8f84ee73ebc17f28med.jpg

2

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

A ma on regolacje szerokości orki ? może za bardzo skręcony? Może filmik jakiś wrzuć.

mdw

3

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

A co z płozami bocznymi, i zawias może delikatnie już wyrobiony.

4 Ostatnio edytowany przez ldragon (2014-02-21 17:59:24)

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Z filmikiem będzie kłopot, nie ta pora;). Szerokości orki zmiennej niestety nie ma. A co do płoz to faktycznie może trochu są poddarte, ale reszta są podobne a nie uciekają

http://images63.fotosik.pl/678/32e6b1bf36ae75b1m.jpg

Przyjrzałem się im i wyglądają na jakieś kombinowane dorabiane.

5

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

zawias masz walnięty sprawdz czy nie było spawane na łaczach zawiasu ,może sworzeń na zawiasie wyrobiont widze ramie długie to mały luz  na końcu nawet 10 centów może uciekać

6

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Zaraz, napisałeś że ściąga Ci w lewo ale jak którą stroną orzesz? Może masz po prostu szerokość pierwszej skiby za małą ustawioną lub za dużą.

7

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Bój się boga na takich zjechanych płozach orać

8

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

http://images65.fotosik.pl/690/cae71aaa85318e21m.jpg
http://images62.fotosik.pl/690/fac2a5e2c9a83ac7m.jpg
http://images64.fotosik.pl/691/9b2f981942bac582m.jpg


Wychlastałem jedną płoze i wygląda na oryginał bo nabity jest na odwrocie producent pługa. Ze względu na części wytarte jak i dospawuwane fragmenty nie wiem jakiej wysokości powinna być takia płoza. Ktoś coś doradzi dokąd powinna sięgać?

9 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2014-02-24 23:17:27)

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Co ci moge doradzić ano płozy powinny być takiej samej długości, wysokość jak ma na począdku tak i końcu i kąt natarcia na glebe musi być wszędzi taki sam jak kturaś skiba bierze za mało albo za durzo to właśnie płozą należy ją równać przesuwając wprawo lub w lewo, te zabiegi robi się tylko na starych pługach już spawanych albo pokrzywionych

10

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

to pierwsza skiba bierze ci za dużo czy za mało? masz regulacje pierwszej skiby? bo jeśli jej nie ma to może masz nie taki rozstaw kół w traktorze. Jeśli za dużo by brała pierwsza skiba ro masz koła za szeroko rozstawione. A jakim koniem ciągniesz? I jaka szerokość na korpus?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Ciągam Forszem 323 szerokość na skibe 40cm. Z regulacją kombinowałem i jest tak samo. Dorobie płoze i zobacze czy się poprawi. Czy płoza powinna być schowana pod lemiesz czy na równi?

12

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Na równo , a nawet z centa wystawać

mdw

13

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

No i dorobiłem sobie te płozy na ten feralny korpus. Niestety ze zwykłej stali czarnej. Może by go jakoś utwardzić chociaż powierzchniowo?

14

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

no zahartować chyba niezaszkodzi.

mdw

15

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

Ciężko będzie to zahartować o ile jeszcze gorzej nie rozhartujesz. Daj sobie spokój z reguły na pierwszych korpusach się zużywają najwolniej.

16

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

napawaj twardą elektrodą np ENŻL esab-a . to specjalna elektroda do napawania zębów i lemieszy maszyn pracujących w ziemi

17

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

PAnowie pytanie takie... orając pługiem w prawo pług ciągnie w lewo tak że jak nie skontrujesz to ciągnik obróci  ...  w lewo to samo ... fakt większy ciągnik   niż ostatnio ... też nie bardzo pierwsza skiba  dorzuca ...  i nie wiem co biega   lemiesze były tylko wymieniane   

patrząc na to co piszecie to płoza ma być równo z  czubkiem lemiesza   ? dobrze rozumię ?  u mnie na nowych lemieszach lemiesz jest jakieś 3 cm dłuższy przez co wystaje  czy to może być ta przyczyna ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

u mnie w nowym pługu lemiesz wystaje a orze bardzo fajnie

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

jak założysz nowe lemiesze to zawsze zabiorą więcej ziemi płozie i nie ma od czego się odepchnąć możesz założyć nowe płozy albo przestawić kąt natarcia najgorsze to jak w jedną strone dobrze a w drugą źle wtedy to lepiej sprzedać

20

Odp: Pług obrotowy- pierwszy korpus ucieka

przede wszystkim pług w czasie pracy jego rama musi trzymać pion i poziom patrząc w poprze  pługa jak przyłożysz dratwę , łatę itp wszystkie dzioby powinny być w linii , tak samo odkładnie  pomierz odległości między nimi i ustaw np kąty