1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-02-27 20:08:14)

Temat: worki Big Bag

W zeszłym roku wiekszość nawozu miałem w BB bo taki mi wcisnęli nawóz.  Na nawóz nie narzekam, z workami sobie poradziłem mimo braku sprzętu. Jesienią już miałem podnośnik i prawie wszystko NPK poszło z BB. Przyszła wiosna tylko BB. No i mam ich chyba już 50 ładnych z małą dziurką w dnie tak 10 x 10 krzyżyk. Teraz tak sobie myślę że gdybym pozaklejał te dziurki, od wewnątrz dał jakąś łatkę to miałbym miejsce na jakieś 25t zboża.
Mozna poustawiać jeden na drugim przykryć folią i na jakiś czas może stać. Pakowanie żaden problem musze uszyć rękaw z jakiejś starej reklamy i zamontować na kombajnie i żmijce. Na upartego mogę stawiać BB na polu i pozwozić je np w nocy jak będzie rosa. Wiadomo Ktoś powie po co się pierd....  ale u mnie mam puki co problem z transportem i magazynem. Zazwyczaj po żniwach leży na podwórku pryzma zboża np 30 ton. W tym roku mi trochę podmiękła bo lało fest. ale w sumie chyba 2 taczki pszenicy poszły na poplon resztę kury zjadły.  A worki sobie ustawię i potem do żmijki też nie problem trafić do kosza zsypowego wielkości małego rozsiewacza....
Ale czym ty skleić??? :hmmm:
Piekna sprawa BB rozwaliłem w dwa dni 8t nawozu i nic mnie nie boli:lol:
No moze trochę tyłek bo się odzwyczaił a licznik nabił 87km

2 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-02-27 20:18:17)

Odp: worki Big Bag

A może zwykły worek na zboże od środka i przyłapać do kupy nićmi grubymi. Moja żonka jak worek na zboże ma małą dziurkę to szyje a jak już za bardzo podarty to idzie na zrębkę po rębaku. Myślę że byłoby mocno, tylko jak ma kto w domu się pobawić z igłami i nićmi. A nie ma nawozu w workach z zamkiem od spodu? U wuja widziałem taki i super sprawa bo tylko sznurek ściągasz i wszystko się zaciska. Powiedz a po ile takie worki można kupić? Trochę mnie tym zainteresowałeś bo w przypadku braku możliwości wyjazdu z przyczepą samym ciągnikiem można do przyczepy dowieść zboże, a nie utopić się jak ja tongue

3

Odp: worki Big Bag

tak jak piszesz, kupa z tym pie...nia ale zawsze to jakiś sposób. Dziś jak rozsiewałem to starałem się robić minimalną dziurkę aby tylko wyleciało, a jesienią pójdą w nie wysłodki i zmielona mokra kuku. Później woreczek turem do obory.

gg 5118068

4 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-02-27 20:37:40)

Odp: worki Big Bag

Skleić raczej ciężko, prędzej zszyć.No ja w dwa dni 20 ton rozwaliłem big_smile Hmm a tak mysłe jeszcze czy by  nie dały się kleić na gorąco żelazkiem tym do zgrzewania folii http://www.nastik.pl/zelazko-folii-regu … -3995.html

mdw

5

Odp: worki Big Bag

Co się pierdzielić takie worki można kupić już po 5 zł i jest wielokrotnego użytku ma rękaw u dołu i na górze za worki w które wchodzi gryki 1650 kg płaciłem po 8 zł i kilka razy były używane.

6

Odp: worki Big Bag

Jednego roku  masę owsa trzymaliśmy w bb tak nam myszy pocieły wory i zboże ze masakra

7 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-02-27 21:26:58)

Odp: worki Big Bag

Ja stosuje właśnie te worki co są z dołu i u góry z tymi zawiązywanymi lejkami. Piękna sprawa jak sprzedaje kukurydze albo inne zboża bo nasypie pełnego i mogę od razu go sobie zważyć bo mam wagę 1,25 X 1,5 metra. W tym roku będę też sypał w te worki zboże siewne to później na polu fajna sprawa będzie zasypywać siewnik. W niektórych tych workach mam wyciętą całą górę to wtedy dopiero łatwo się sypie ze żmijki. Tak samo fajna sprawa sypać w te worki sadzeniaki i później w sadzarkę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: worki Big Bag

żeby nie dziurawić worków widziałem u jednego znajomego taki patent że ładował worki na przyczepę przewracał i za spód hakami zaczepiał i unosił potem na polu z przyczepy zasuwą do zboża na rozsiewacz ale on tak robił bo tylko ciągnik do rozsiewacza miał tura big_smile

9

Odp: worki Big Bag

A nie wystarczy poustawiać worków blisko siebie i przykryć je plandeką? albo dwiema plandekami aby nie przeciekało

10

Odp: worki Big Bag

największym problemem przy BB są podobno gryzonie - ja trzymam tylko pocięte drewno na opał a też chciałbym zboże...

11

Odp: worki Big Bag

Zostawiliśmy w BB ziarno na nasienie były pod wiatą i rzeczywiście gryzonie miały ucztę.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

12

Odp: worki Big Bag

Tak jest gryzonie to plaga. Ja workow BB po nawozie uzywam do przewozenia materiału siewnego własnej produkcji. i mam fajny patent. Ta dziure po wysypaniu nawozu zastawiam folia. Wiadomo folia musi byc odpowiednio wieksza, najlepiej na całe dno, ja uzywam foli z worków 50kg leża sobie na dnie na to sypie zaprawione ziarno i bez problemów przenosze. jak wysypuje do siewnika to poprostu rozcinam ta folie i jest git

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: worki Big Bag

Ja trzymam w nich zboże dla kur i do siewu no i rzeczywiście gryzonie maja co jeś z tym ze zjadają to co jest na wierzchu, dziur nie robią bo nie zatykam i mają dostęp z góry.

14

Odp: worki Big Bag

Ja już kilka lat trzymam w takich workach zboże i sporadycznie się zdarza, że coś  wyjedzą ale ogólnie jest ok.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

15

Odp: worki Big Bag

ja w BB zrobiłem pierwszy raz kichę z ziaren qq i mysz mi załatwiła pół tony qq .... podobnie mam z balotami i folią na kiszonce z tym że tam sobie kotki upodobały i pazury na foli ostrzą !!!

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

16

Odp: worki Big Bag

U mnie worki BB sprawdzają się bardzo dobrze, jak na razie mam to szczęście, że nie mam u siebie myszy. Po żniwach mam zamiar kupić sobie do nich podnośnik bo do tej pory korzystałem z usług sąsiada.

17

Odp: worki Big Bag

jak potrzebujesz podnośnik bo mam na sprzedasz za małą kase

18

Odp: worki Big Bag

mała kasa to ile?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

19

Odp: worki Big Bag

2 tyś można też używać do podwalania obornika

20

Odp: worki Big Bag

no i jak to wyglada?