Temat: Adiuwanty

W poniedziałek mam zamawiać chemię no i pojawiło się pytanie ile zamówić Oilmax-a adiuwantu sprzedawanego wyłącznie przez jedną firmę Tomar - Lotyń .
Daje się tego 50ml na 100l wody. Cena 58zł za l !!!!
Efekty daje! Sprawdzałem nie ma dyskusji.
No ale zabieg kosztuje o 10 zł wiecej na ha. Rocznie 3 ( tylko ) zabiegi 30 zł x 30ha 900zł
No to trzeba poczytać czym to zastapić.  No i są tańsze
Np http://sklep-farmer.pl/pl/p/Superam-10-AL-5-l./605
No i czytając fora ludzie piszą o Ludwiku 100ml na 400 l wody i do tego 1l oleju rzepakowego.
Co Wy na to?
Macie jakieś doświadczenia?
100ml ludwika to jakieś 50gr

2

Odp: Adiuwanty

ja stosuje superam i tez daje efekty, na pewno przy glifosacie bo to najłatwiej zauwazyc

Rolnik z powołania:-)

3

Odp: Adiuwanty

ja daje trend... jak musze bo wku...a mnie pełen baniak piany.
A ten olej poco? O ludwiku to wiem tylko u nas lali tego trochę więcej i bez oleju.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4

Odp: Adiuwanty

trend i nic innego.

mdw

5

Odp: Adiuwanty

wpływ twardości wody(jonów wapnia ,magnezu)na działanie glifosatu.Ciekawe działanie siarczanu amonu-polecam http://www.progress.plantprotection.pl/ … 8-1-69.pdf

6

Odp: Adiuwanty

Myślę , że mocznik dodany dział podobnie jak siarczan amonu.

7

Odp: Adiuwanty

wiem że do Randapu i podobnych  to lać  ocet i gitara  a do oprysków hmm olej  jadalny  i trochę ludwika i gitara

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Adiuwanty

szu faktycznie to masz rację że nie te fale ??? czytam te twoje wypociny i nic nie łapie ? szkoda czasu piszesz byle co .

Leszek   dla kolegów'

9

Odp: Adiuwanty

Zejdź do podziemia a jak Ci przejdzie to wrócisz. Szkoda kasować, już zostawiłeś za sobą jakieś wspomnienia i historię.

10

Odp: Adiuwanty

Bo się rozpłaczę!!

11

Odp: Adiuwanty

szu  panuj nad emocjami .synu ??????

Leszek   dla kolegów'

12

Odp: Adiuwanty

Dodaję bo widzę różnicę. Pryskałem środkiem który niby w sobie ma adiuwanty i nie było efektu. Mało tego z związku z tym ze sprzedawca i producent go zachwalał jako doskonały adiuwant zrobiłem próbę dałem 8 x więcej czyli nie 2 l na ha a 16 l ciecz jednakowo gówniano  pokrywała rośliny.  Oczywiście zrobiłem to w skali "mikro" po próbie dolałem wody do opryskiwacza i pryskałem normalną dawką z dodatkiem maxoila  różnica była ogromna. Nie zachwalam maxoila bo do jakiś "detergent" w dodatku drogi. A co do wychwalonego środka to był bosfoliar aktiv jak się nie mylę taka odżywka z witaminami i aminokwasami.
Więc będę dawał czy w środku jest adiuwant czy nie ma. Może mam jakąś dziwną wodę mało mokra czy jak?

13

Odp: Adiuwanty

no ale ten Basfoliar aktiv jest drogi ale i dobry wiem bo stosowałem ale ostatnio stosuję agravita activ

14

Odp: Adiuwanty

JA nie mówię ze jest zły. Też go stosuje jako nawóz a  nie adiuwant.

15

Odp: Adiuwanty

Krzysiek napisał/a:

JA nie mówię ze jest zły. Też go stosuje jako nawóz a  nie adiuwant.

oczywiście że nawóz dolistny
a z tą mokrą wodą to przyczyna może być że woda jest twarda
nie wiem w jakiej cenie jest faster z intermagu