Temat: Po przejechaniu 300m przyczepa sama hamuje

Witam. wczoraj zapiąłem przyczepę do mojego zt 323. Jak ruszyłem to po 300m ciśnienie na wyjściu na przyczepę urosło do ok 5bar i przyczepa zaczęła sama hamować. Dodam że przyczepa ma inst. jednoobwodową i jest sprawna. I tu mam pytanie: jak ma się zachowywać wskazówka od ciśnienia przyczepy. czy też ma rosnąć tak jak od ciśnienia w ciągniku?. dodam jeszcze że zanim ciśnienie na przyczepie dojdzie do 5bar to przyczepa hamuje po naciśnięciu hamulca. wydaje się wtedy być ok.

2

Odp: Po przejechaniu 300m przyczepa sama hamuje

Jedna wskazówka jest od ciśnienia w układzie i jeżeli wzrost ciśnienia w układzie powoduje hamowanie przyczepu to z przyczepą jest coś nie tak, bo w jednoobwodowym układzie dopiero nagły ubytek ciśnienia po stronie zasilania powoduje reakcję zaworu przyczepy i hamowanie.
Druga wskazówka pokazuje ciśnienie jakie podaje sterownik na zawór odcinający i mam plan wykorzystać to do systemu dwuobwodowego na żółty przewód.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Po przejechaniu 300m przyczepa sama hamuje

Kiedyś pękła mi sprężynka wewnątrz pompki hamulcowej, objawy były takie że na początku podczas jazdy hamowały przyczepy, potem problem narósł i zaczął hamować także traktor. Nie pamiętam już dokładnie jak to było bo  nie mam już ZT, ale wewnątrz pompki była sprężynka, która wypychała tłoczek, jak pękła to pod wpływem wstrząsów sam zaczynał hamować