61

Odp: Kotły CO

Dynamo na pompkę i  perpetum mobile gotowe :-)

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

62

Odp: Kotły CO

No właśnie kurz i popiół w kotłowni za kilkanaście tys.nie nie musi iść prosto do woreczka lub pojemika.

63 Ostatnio edytowany przez Pietia (2017-04-20 07:41:17)

Odp: Kotły CO

Słuchajcie paliłem KTM Tilgner z Pleszewa 10 lat od zeszłej zimy mam już gaz piec z podajnikiem szufladowym paliłem miałem i tak jak scoda pisze rozpalałem jesienią gasiłem w maju żadnych problemów jedynie co mnie denerwowało to kusz i pył w kotłowni co 2 dni wynosiłem popiół i dosypywałem do pełna miału. Z własnego doświadczenia wiem że nie wato oszczędzać na miale kupować najtańszego testowałem to okazało się że tonie lepszego miału potrafiłem palić  10 dni dłużej. Teraz trochę historii rodzice maja KTM 35 15 lat trzy lata temu trochę  się pocił, 2 lata temu przyjechał serwis rozebrali piec porządnie pospawali i wytrzymał jeszcze 2 zimy w tej chwili zaczyna znowu się moczyć i zapadła decyzja o wymianie na nowy oczywiście taki sam KTM Tilgner. przez te wszystkie lat nie było żadnych problemów z nim a co najlepsze jak go kupowali to na tabliczce miał numer 3 lub 5 sam początek produkcji, nawet jak go montowali to sami stwierdzili że trochę to ryzykowne taka nowość.

PS.
Co do czyszczenia pieca robiłem to raz ,dwa na sezon jak widziałem ze już ciężko się pali. Jak dla mnie bardzo udana konstrukcja pieca.

64

Odp: Kotły CO

Panowie widzę że temat sadzy w kominie itp dobrze każdemu znany ,,,, niestety

Mamy również problem  wiosną  rozleciał się stary piec Kamino stary żeliwny  bezproblemowy do  samego końca aż  się wypalił i pękł  poszła woda na ogień  i zdechł  całe szczeście że już się dogaszał ,,,

Kupili nowy Defro a że chałupa wielka stara niezbyt szczelna  postawiliśmy 25KW  dokładnie model Defro Econo 25  ze sterownikiem dmuchawą itp  na samym początku było ok  a że to już była puźna wiosna to się w nim zapaliło raptem ze 4 razy

A że teraz zima wypadało by palić , to on róźne cyrki odstawia , jak otworzysz drzwiczki to albo buchnie   ogniem   z takim impetem że można zostać łysym , i do tego przy otwartych drzwiczkach załadowczych   dym zamiast do komina to do kotłowni  ,,, dodam że wentylator wtedy wyłączony , komin czysty sprawdzane już chyba 3 razy ,  niby wszystko ok a on dalej to samo a buchanie jest praktycznie za każdym razem gdy chce się dożucić do kotła i cholera wie  o co tu chodzi  i czym jest to spowodowane ,,,?? może jakieś pomysły ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

65

Odp: Kotły CO

Dorzucaj bezpośrednio po wyłączeniu się dmuchawy, to takie rozwiązanie na dziś.

66

Odp: Kotły CO

A masz w kotłowni jakąś kratkę wentylacyjną?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

67

Odp: Kotły CO

Tak  i drzwi wyjściowe na zewnątrz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

68

Odp: Kotły CO

W Defro brat w nowym domu miał to samo 2 miesiące temu, przedłużenie komina i rotowent załatwiły problem. Szczyt komina musi być powyżej kalenicy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: Kotły CO

Nie no kominy wychodzą ponad szczyt domu więc  raczej  komin nie powinien być  problemem ,,, staremu piecowi nie przeszkadzało ,


Odczucia mam takie że defro jest przereklamowane ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

70 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-01-16 01:50:22)

Odp: Kotły CO

Jak długo Kamino posłużył ?? Mój ma 40lat i zastanawiam kiedy się podda.

jak montowaliście piec to nie zmieniliście przekroju komina?? Komin sprawdzał kominiarz?? Wuj np. za głęboko wepchnął rurę w komin i dwa lata się męczył dlaczego ciągu dobrego nie ma. Kominiarz w 5 min doszedł dlaczego. 
masz w tej rurze łączącej piec z kominem wyczystkę ??  jak tak to włóż do rury trochę gazet spal je by lekko nagrzało się powietrze w kominie a następnie włóż podpaloną świeczkę i zobacz ile odchyla się płomień od pionu.

71

Odp: Kotły CO

Wojtas jak palisz węglem to pal od góry.
Ja ładuje kocioł do pełna na górę idzie to co zwykle na dół by rozpalić i zapałka
Kocioł dużo czystszy komin też a zagląda sie do niego by rozpalić od nowa.
To co opisujesz moze być spowodowane węglem od tak gazuje.
Jaką masz temperatur na kotle?

72

Odp: Kotły CO

Tmp na kotle 65 stopni  komin  czyściliśmy  tą szczotką drucianą calutki   już nic nie leciało   wydaje się być czysty , 


Kamino nie przerwanie służył od  84r 

w kominie jest taki ciąg że jak zapalisz gazetę   to ją wciągnie ,,, i tu jest właśnie pytanie o co kaman  musimy trochę koksu kupić może ten węgiel jest o kant dupy ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Kotły CO

A jak często masz ustawiony przedmuch?
Te kotły to nie pierwszy lepszy dziwne wątpię by przyczyną był on. czysty komin też nie raczej paliwo lub ustawienia. Wentylator na jaką moc ustawiłeś? 10-100%?

74

Odp: Kotły CO

wiecie co mi się nie podoba w tego typu piecach ? zbyt mały obieg ognia, gorącego powietrza w piecu. Rura wylotowa do komina gorąca i niepotrzebnie grzejemy komin. Mam piec robiony przez zduna. Na zamówienie zrobiona piecopodkowa z max. długością kanału. Wszystko zabudowane w szamocie. Ogień kanałem obiega całą podkowę 2 razy na ścianie, a zanim dotrze do komina ma 3 ściany pieca do pokonania razy 2. Takie rozwiązanie daje bardzo dobre wykorzystanie ognia. Wkładem jest drewno lub węgiel. Drzwiczki duże i można wkładać duże kołki przez co się długo pali. Piec ogrzewa ok 450m2 po podłodze, a kubatura to razy jakieś 2,4 Polecam każdemu takie rozwiązanie.

gg 5118068

75

Odp: Kotły CO

Mój miałowy "zębiec" przedmuchy między temperaturą na piecu a zadaną ma ustawione fabrycznie. Wentylator też chodzi na zmiennych obrotach w zależności do jakiej temp musi rozdmuchać, gdy dochodzi do temp. zadanej zwalnia. Powtarzam jeszcze raz, piec otwieramy zaraz po wyłączeniu się wentylatora jeżeli trzeba dosypać, gdy jeszcze gazy się nie nagromadziły. Można też delikatnie otworzyć w trakcie nadmuchu, ale to tylko żeby podejrzeć jak ogień chodzi po piecu co świadczy o jakości węgla czy miału.

76

Odp: Kotły CO

No i uwaga ....
Ojciec 2 lata temu otworzył dół bo nie chciało sie palić i poruszał pogrzebaczem w rusztach.
Kocioł jest na podwyższeniu dolne drzwiczki na wysokości około 50-60cm
Jak walnęło to cobie usiał z poparzoną twarzą i oczyma bez wizyty na oddziale się nie obeszło

77

Odp: Kotły CO

Dał tlenu gazom i walnęło. W miałowym jak jest potrzeba dosypania nie ma potrzeby grzebania.

78

Odp: Kotły CO

jak masz taki ciąg kominowy  to powinien wszystko ciągnąc jak Sasza Grey
na początek tak jak już Krzysiek napisał spróbuj palić od góry

zapewne jak masz sterowni to pewnie nie ma klapki powietrza wtórnego w górnych drzwiczkach bo tak  można by spróbować jak wygląda to przy paleniu bez nadmuchowym bo widzę że na zdjęciach to on przeważnie z miarkownikiem ciagu




zorak napisał/a:

wiecie co mi się nie podoba w tego typu piecach ? zbyt mały obieg ognia, gorącego powietrza w piecu. Rura wylotowa do komina gorąca i niepotrzebnie grzejemy komin.

spójrz na przekrój pieca dolnego spalania np.
https://www.google.pl/url?sa=i&rct= … 5454809138
tu już masz dużą powierzchnię wymiany ciepła
u babci zamontowałem b podobny (nie miał klapki krótkiego obiegu odpowietrzenia komory zasypowej i był innego producenta) to spaliny miały może z 70 *C duża zaletą jest tu wymiana ciepła przeciwprądowo. Jak przyjdzie zmieniać mi piec to tylko takiego doliniaka kupię.

79

Odp: Kotły CO

Wojtas i jak rozpaliłeś od góry ?

80

Odp: Kotły CO

Mój brat też ma defro i za każdym razem uchyla trochę dolne drzwiczki jak chce dołożyć do pieca  jak tego nie zrobi to też mu tak bucha