Temat: Plantacje nasienne buraków cukrowych, pastewnych, czerwonych itd.

Mam ofertę na zbyt nasion buraka pastewnego. Chciałem się dowiedzieć jak najwięcej o tej produkcji. Cenę zaoferowano mi ok 10zł za kilo, jednak nie wiem ile jestem w stanie zebrać z hektara, nawet przy najmniejszych założeniach. W sieci jet bardzo mało artykułów na ten temat. Chciałem w przyszłym roku się tym zająć, tak na początek ok 30ary, na sprawdzenie jak to wychodzi. Jakiej wielkości muszą być buraki wsadzone w drugim roku i czy można dosuszyć później opryskiem, zebrać kombajnem?

2

Odp: Plantacje nasienne buraków cukrowych, pastewnych, czerwonych itd.

W moim rejonie w latach osiemdziesiątych była to popularna uprawa.
Do sadzenia najlepsze są buraki średniej wielkości.
Plon to ok. 0,6-1,2 t z hektara
W tamtym czasie to ścinało się je ręcznie i po wyschnięciu młóciło kombajnem lub
maszyną do młócenia stacjonarną, następnie  czyszczenie na wialni.
Było przy tym dużo pracy ale dawało spory dochód.
Jak uprawiać to teraz przy tak dużym koszcie pracy ludzkiej nie wiem, trzeba by spróbować
opryskać reglone i kosić z pnia ze stołem do rzepaku .

3

Odp: Plantacje nasienne buraków cukrowych, pastewnych, czerwonych itd.

Jak tam sprawa buraków się ma czyżby brakowało  ich bo przedstawiciel krąży po okolicy i szuka chętnych do uprawy, paru już znalazł.

4

Odp: Plantacje nasienne buraków cukrowych, pastewnych, czerwonych itd.

Ale chyba na korzenie? U nas sporo się wycofało, i te rejony co wcześniej cukrownia z nich zrezygnowała, chcą z powrotem siać. Ja póki dopłaty będą to będę siał, a później się zobaczy.

5

Odp: Plantacje nasienne buraków cukrowych, pastewnych, czerwonych itd.

Ostatnio w poradniku czytałem że (no właśnie nie pamiętam która) cukrownia potrzebuje dodatkowe 5 tyś hektarów buraka i szuka plantatorów z gwarantowaną ceną.

gg 5118068