1

Temat: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Czy ktoś z forum może uszczelniał zwolnice w 516? Z prawej przedniej zwolnicy wyciekł mi olej. Przez taką małą dziurkę wywierconą w blaszce przykręconej na dwie śruby od spodu zwolnicy. Jak by ktoś to robił to czy mógłby napisać czy tam są jakieś uszczelniacze, i czy problemem jest to naprawić.

2

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Tą blaszkę się odkręca żeby rozblokować napęd z hydromotoru do zwolnicy. Teraz pytanie tylko skąd Ci ten olej leci, z hydromotoru czy ze zwolnicy... U mnie też to było, też tam kapało i też ze simeringa całkiem na zewnątrz na felgę. Najlepiej jak byś rozblokował napęd właśnie i odpalił kombajn i jazda w przód, jak zacznie kapać to znaczy ze to hydraulika napędu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Na 99% to olej ze zwolnicy, ma inny zapach niż ten w hydraulice. Oleju wyleciało może z 2 litry podczas postoju po żniwach.

4

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

No to życzę powodzenia bo do lekkich rzeczy to nie należy jak cały ten kombajn co sam doskonale wiesz. No chyba że tylko dolejesz oleju i tyle ale wydaje mi się że to nie w Twoim stylu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Będę to musiał zrobić, bo tak być nie może.

6

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

No i jak naprawa Andrew bo jestem ciekawy???

7

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Nic nie robiłem bo nie miałem czasu. Dziś wyprowadziłem kombajn i jednak będzie lecieć olej hydrauliczny. Dolałem do hydrauliki 5 litrów i jest jeszcze go za mało, więc to będzie olej z silnika a nie ze zwolnicy. Olej w zwolnicy jest innego koloru ciemny, a ten co leci jest jasny. Po żniwach odkręcę silnik i zobaczymy co da się zrobić.

8

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Chyba tylko inny założyć albo regeneracja bo samemu to tylko można chyba większej szkody zrobić no chyba że masz takie fest zdolności smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

ciekawe czy regeneracji podjoł by się hymel człuchów...jak coś będe wiedział dam znać...

10

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Kiedyś dzwoniłem w tej sprawie do Hydrobigu w Tucholi to  mówili że bez problemu by się tym zajęli bo to typowy sprzęt a koszt to przede wszystkim w zależności ile będzie do zrobienia, podstawa żeby tylko nigdzie obudowa nie była pęknięta

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Ja dziś dolałem jeszcze 10 litrów do hydrauliki i kontrolka wreszcie zgasła. Dwa sezony nie dolewałem oleju bo kontrolka się nie zapalała, a zwróciłem uwagę na koniec tamtych żniw że kabel od czujnika się odłączył i kontrolka się nie świeciła. Zobaczymy doleje jeszcze 5 litrów i zobaczę po jakim czasie wyleci to z kombajnu. Teraz nie będę już nic kombinował bo od ręki się tego nie zrobi.

12

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Witam czy można holować forszaja e 517??podobno  przy kołach są jakieś zapadki czy coś które trzeba przestawić i wtedy można kombajn ściągnąć do domu gdy np nie będzie możliwości odpalenia silnika.Wie ktoś gdzie tego szukać?

13

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Przy hydromotorach .

14

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

Połóż się pod zwolnice ,na połączeniu zwolnicy z silnikiem hydraulicznym jest mała klapka przykręcona na dwie śrubki M10.Pod nią  znajdziesz przesuwkę do wyłączenia  napędu ,oczywiście trzeba to zrobić z obu stron.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

oki panowie dzieki akurat mam taki problem ze rozrusznik padł i maszyna stoi na polu.

16

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

holować można ,od spodu na zwolnicy jest okienko przez które przestawia się sprzęgiełko,pytanie tylko dlaczego nie odpala ci silnik?

17

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

podczas koszenia odkreciły się cześciowo nakrętki trzymające kolektor wydechowy, rozgrzane spaliny stopiły izolację kabla prądowego doszło do zwarcia i rozrusznik sie spalił

18

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

masz szczęście że się nie zapalił...ale od kolektora do rozrusznika jest trochę drogi...

19

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

To masz troche roboty żeby dostać się do rozrusznika

20

Odp: E 516 B zwolnica, wyciekający olej.

pod rozrusznikiem jest okienko od spodu, wejdziesz na klawisze i jakoś tam se poradzisz

E 516 na części
Telefon 695 076 269