1

Temat: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Jak w temacie... rozglądam się za jakimiś ładowarkami i teraz jakie są Wasze opinie-

Jaka marka?
Czy łamana w połowie jest bardziej zwinna od tej cztery koła skrętne?

Nie wiem czy kupić jakąś małą ładowarke do wywalania makaronu z głębokiej ściółki czy sprzedać T-174 i kupić coś porządnego....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

2

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Jeśli mała i wąska do obornika to wystarczy łamana ale jeśli ma być do wszystkiego to tylko teleskop , jednak łamanej w zwrotności teleskop nie dorówna ale łamana jest bardziej niestabilna z ładunkiem podczas skrętu .

3

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Jak teleskop to tylko JCB, u henia na utylizacji gdzie pracują całą dobę to jest najlepszy test. JD, Manitou wysiadały a JCB niezniszczalna, wiadomo powyżej 10 tyś mth może coś się stać ale ogólnie sprzęt nie do zajechania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

wuja niedawno zakupił kramera łamaną. pracuje przy gnoju w głębokiej ściółce, dowozi kukurydzę, rozładowuje palety z paszą, bloczkami, cementem, lata po słomę itp. Praktycznie wszystko co potrzeba przy obsłudze gospodarstwa utrzymującego opasy (w jego wydaniu około80szt). Zadowolony jest z niej i to bardzo...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Te łamane z teleskopem mnie strasznie zaintersowały...

Czyli Claasy są słabe bo i cena niska za nie?

A CAT chyba też twardy jak te JCB? Tylko on już spore są i nie wiem czy w stodole dam rade się złamać bo mam dwa kojce mniejsze...

Na początek cudów nie potrzebuje troche szkoda sprzedawać T-174 ale chyba nie będzie wyjścia bo za dużo inwestycji ostatnio.....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

6

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Bendek co do Claasa w rolnictwie to pewnie też da radę ale jeśli chodzi o ekstremalne wykorzystanie całodobowe to JCB a wiadomo takiego przebiegu nie będzie robiła u ciebie. Te claasy Ranger też mi się podobają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Te łamane w połowie i z teleskopem to drogie chyba że JD lub Claas to jeszcze do 40 idzie coś z sensem znaleźć...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

8

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

A na 4 koła skrętne nie chcesz? Wioskę dalej znajomy ma teleskopa Bobcat, ale taka mniejsza co 2,2 tony i 5 metrów podnosi, wygląda na bardzo małą ale jak przyjechał mi ładować kukurydzę na tira to 30 minut i po robocie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

A jaki to model? Do końca roku jest czas więc może się coś ciekawego znajdzie...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

10

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Bobcat T 2250, mała maszynka a możliwości ogromne (wiadomo dużo zależy od operatora)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

nie wiem ja wy ale w robocie przerobiliśmy parę  teleskopówek   naj praktczniejszy i zwrotniejszy był manit  najwięcej dźwigał bez piernięcia   buta miał że kapcie palił na 3 biegu na asfalcie  właśnie to był stary manit nowy to już ich poniosło i przesadzili ,,, jcb mieliśmy 2 miesiące jak dla mnie jako przelotnego operatora  tragedia  sterowanie było na 2 drążkach   była to stosunkowo nowa maszyna z 2009r , merlo mieliśmy chwilę  gówniany udźwig  i za lekkie ,,,, teraz JLG męczymy  po wyłączeniu zabezpieczeń  przeciążeniowych  dźwiga wszystko ale hydraulika strasznie wolno opuszcza   a tak to jak cię mogę ,,,,  z tych starszych maszyn  tylko manit

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

jeśli JCB starowana dźwigniami to wersja typowo budowlana, znajomy co świadczy usługi ma właśnie taką, kupił ją używaną z Anglii i miała 8 tyś mth. Jak ją przyprowadzili to skręcili licznik do 0 i teraz mają już też ponad 9 tyś... A dźwigni to ma wtedy 3- jedna krzyżowa od podnoszenia i łyżki, druga od wysuwu teleskopu a trzecia od krokodyla. Jak rozwozili u mnie gnój to miał właśnie krokodyla i nie było widać żeby było to jakoś niepraktyczne. Wersje rolnicze to już są sterowane dżojstikiem. Kumpel w gospodarstwie mlecznym ma też JCB 531-70 Agri, ma ją już kilka lat i też około 10 tyś mth, tylko filtry oleje i od czasu do czasu jakaś szyba smile wcześniej miał merlo to już więcej jej nie chce. A tak jak wcześniej pisałem to u Stokłosy jak ładowarki na utylizacji pracują całą dobę to żadna tyle nie wytrzymała co JCB

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Może coś z firmy Koseś&Star ? wink

14

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Nie śmiej się bo jak znajdę trochę czasu to wkładam hydrostat z 516 i wtedy to będzie całkiem przyzwoity sprzęt .Laszek ile byś chciał za silnik jazdy od 516 ten z zaworami bezpieczeństwa ? albo samą kostkę z zaworami ?

15 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2014-06-15 18:40:47)

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Nie śmieję się bo sam próbuję iść w Twoje ślady tongue
Poza tym, ciekawe jak z sprawnością takich silników hydr. w ładowarce żeby były jeszcze przez jakiś czas w miarę dobrym stanie chociaż powinny mieć lżej niż w kombajnie

16

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

dzisiaj zadatkowałem teleskopa i w ciągu tygodnia ma być na podwórku
http://otomoto.pl/manitou-K230762.html

17

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Marku na plac budowy idealna bo szerokie ma te podpory .

18

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

stary typ bez elektroniki na prostych rozdzielaczach

19 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-06-15 23:10:41)

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Koseś hydrostat zostawiam na odmularkę. A wtedy to podłączył byś go do skrzyni redukcyjnej czy jak? Dobrze ja myślę?...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Jak zrobię to pokażę ale niezbędna mi jest ta kostka z zaworami albo jakaś padnięta pompa byle z zaworami .