21

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Koseś zadzwoń do tego gościa bo powinien coś może jeszcze mieć
http://maszynyrolniczeczluc.otomoto.pl/

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Panowie mam pytanko jeśli miał bym kupić ładowarkę teleskopową to jaką ? chodzi mi o typ przeniesienia napędu ,czyli hydrostat czy skrzynia mechaniczna z rewersem ? chodzi mi o wygodę i trwałość i nadmienię że jeszcze nigdy nie siedziałem w żadnej ładowarce teleskopowej więc nie mam zielonego pojęcia jak się jeździ na którymkolwiek napędzie . Pytam bo mam chęć na teleskopa i jutro być może pojadę oglądać bobcata .

23

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

mechaniczną + rewers, właśnie wioskę dalej znajomy ma bobcata z takim rozwiązaniem, tak samo "pipawki" JCB

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

mechanicza skrzynia i rewers pod kierownica i manitu obowiązkowo podpierana na 4 łapy zrobi wszystko

25

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

zajedź, przejedziesz się mańką i zobaczysz czy pasuje

26

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Marku a mańka jest na skrzyni i rewersie ?    Laszku co to są pipawki?

27

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

jest rewers i trzy biegi

28

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

mańka jest rozkładana na łąńcuchu a jcb to tylko siłowniki hydrauliczne i jak bedziesz patrzył za manitu to najlepsze sa 360 stopni

29

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Chyba tępy jestem bo Cię Joker nie rozumiem , o jakie rozkładanie chodzi i 360stopni ?

30

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

ładowarka manitu ma wysów hydrauliczum siłownikiem wra z nim wychodzi łąncuch A WŁAŚCIWIE KILKA RAZEM ŻEBY ZABESPIECZYĆ i wzmocnić  udzwik manitu którym jeżdziłem targało 6 ton zwinięte a rozwinięte na 18 metrów 800 kilo no do tony
a jeśli chodzi o 360 to jeśli ma 4 łapy i jest na obrotnicy na wieńcu to sie obracasz wokół własnej osi kabiną z ramieniem360 stopni
http://www.youtube.com/watch?v=HWL67ePyUgQ
coś podobnego

31

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Wątpię żeby w rolnictwie ktoś potrzebował 18 metrów wysuwu... A pipawka to określenie właśnie ładowarki teleskopowej ze względu na sygnał cofania, tak wszyscy mówiliśmy na JCB jak robiłem u stokłosy. Coś na zasadzie trytytki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

32

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

manitu doruwnuje tylko terex
reszta może jedynie pomażyć bo niedorasta im do pient

33

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

wiesz poco jest sygnał
maszyny na budowach w europie musza to mieć wszystkie w anglii i irlandi i w paru innych krajach czy to koparka ładowarka czy ciągnik czy wożidło bo inaczej nikt ich nie wpuści na budowe to wymóg bezpieczeństwa
z angielskiego teleskopic hendel

34

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

a co do czego czy ci sie przyda więc jak masz stóg słomy tak z kilkuset hektarów to im wyżej tym lepiej chodzi o deszcz
a inne żeczy to większość farm to budynki przebudowane i ciągle unowocześniane gdzie nie ma dużo miejsca na przejazd
niskie obory
podjreżdzasz z belą kiszonki i ładujesz ja na 18 metrów daleko zamiast rączkami pchać
a jak ładujeż obornik ustawiasz sie raz nie jeżdzisz nie robisz błota zabierasz podnosisz i ciągnik staje na suchym i też wyjeżdza jak to nie sa argumenty to co nimi jest

35 Ostatnio edytowany przez koseś (2014-06-22 22:20:57)

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Mi wystarczy 3t udźwigu i 6-7 m podnoszenia bo te z podporami to już prawie jak dźwigi . A na co zwracać uwagę kupując ,mam na myśli wysuwanie teleskopu ,jakie luzy są dopuszczalne ?

36

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

żadne koszt naprawy jest zbyt wysoki więc czesto dużo firm je sprzedaje bo ktoś je wywrócił i są podgięte albo po wywrozie siłownik idzie krzywo i sie gniazdo mocujące wyrabia
na początek jak ci gościu powie ze 3 tony podniesie to niech podnosi jak podniesie to dobra bo moze sie okazać ze tylko postykali zeby sprzedac
ja robiłem tak siłownik smarem i wiadomo jak zbiera ale to nie zasada
podpory musisz mieć bo bez to zwykła ładowarka a podpory choć z przodu potrzebne  są zeby przedni most nie dojechać i opony o jak ktoś bieże 3 tony i jeżdzi to głupi podpory są odtego aby przejądz mase a przewożi sie na kołąch mniej no i na podporach cie tak nie przeważy bo inaczej bedzie śmiech
a pompa musi być zdrowa bo jak nie to dupa sam bedziesz widział
ja miałem okazje kupić manitu 280 za 5 tysiecy ełro
ale nie wziołem padła pompa 3 naprawa bo czesci drogie
popatrz czy niepodgięta
no i fajnie jak nie ma gałek a dzojstik 100 procent lebsza i dokładniejsza praca

37

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

co ty piszesz?? To może najlepiej postawić sobie w gospodarstwie żurawia?? Wszędzie by sięgnął o nie musiał by jeździć na kołach...  Wszędzie dookoła na dużych gospodarstwach pracują standardowe ładowarki o udźwigu około 3 ton i 7 metrowym podnoszeniu i dają sobie świetnie radę. Zanim rozstawisz łapy i postawisz ładunek 18 metrów dalej to na kołach przejedziesz 5 razy szybciej tam. Co do ładunku i odciążenia na przednią oś i opony to zwyczajnie zakłada się opony typowo przeznaczone do ładowarek o dużej wytrzymałości i najlepiej firmowe np michelin bo jakieś tam np destone potrafiły pierwszego dnia nie wytrzymać. Niejednokrotnie ładowarki pracują tylko na przedni moście z racji dużego ładunku i jakoś mosty nie pękają. Koseś masz Fastraca więc masz chyba jakieś tam zdanie o JCB. Ja właśnie ze względu na ładowarki JCB mam takie dobre zdanie o tej marce. Co do luzu na wysięgniku to u stokłosy przy jednej luz był tak duży że wysięgnik wybił boczną szybę kabiny!!! Ale nowe tuleje i sworzeń główny i chodziła dalej.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

leszek ja tym jeżdze  na codzeń w pracy i sie na tym znam
a takie małe to wiesz możesz kupić ale jak chcesz robić jakieś roboty poważne to co wtedy
4 snopki okragłe i masz już 6 metrów to po co ci ładowarka to samo dobry operator zrobi ciągnikiem z turem
jcb stare było nie do *** akoparki tej firmy też były niezłe do czasu jak je składali w anglii
nowe to składaki z chin bo tańsze
a co do opon to są lebsze i gorsze tylko jak muwisz o oponach do ładowarki to sie zapytaj ile kosztują bo ja wiem rozdarłem jedną na budowie 2250 euro
i też jak widzisz pękaja
a sprubujpodnieść ładunek bez przednich łąp na bank dupe ci podniesie i nie pojedziesz nigdzie a jak tyle naładujesz to naprawa mostu też kosztuje
fastrac jcb też jeżdziłem z przyczepa 22 tony woziłem 200 kilosów kamień z portu na budowe 70 -80 jedziesz
nowe ponoć przekroczysz 100
zreszta róbcie jak uważacie

39 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-06-23 19:38:32)

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

joker nie mówię że się nie znasz ale w rolnictwie takie parametry jak 18 metrów to nie są potrzebne, 6-7 metrów w zupełności starczy a chodzi głównie o sprawność, zwrotność i wydajność. Na placach budowy to takie parametry i podpory to jak najbardziej. Co do cen opon to się orientuję ale i tak warto kupić takie, taniej wyjdzie jak co tydzień wymieniać byle jaką. No i nie porównuj ładowarki o typowych parametrach rolniczych do tura bo tu nie ma co porównywać...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

40

Odp: Ładowarki teleskopowe rodzaje, wady, zalety, osprzęt.

Spoko chłopaki więcej jak 7m mi nie potrzeba a dziś oglądałem bobcata na hydrostacie i normalnie szrot ,silnik się tak dygotał  że w kabinie podskakiwałem a jazda to tylko na wysokich obrotach ,cena 50tyś . Drugą oglądałem jcb z 2004r w cenie 70tyś ale koła łyse na max ,wspomaganie kierownicy działa jako tako na wyższych obrotach ale i tak na postoju nie skręci kołami , a trzecie to johna za 47tyś niby stary ale sprawny w 100% jednak jakoś mi nie przypadł do gustu . Jutro jadę oglądać NH lm 410 za 50tyś z 99roku .