Temat: uciekajace powietrze zt323

koledzy mam taki problem ucieka mi powietrze w moim 323 z pewnego zaworka nie moge wrzucic zdjecia wiec bede tlumaczyc chodzi o taki zawor co jest po prawej stronie ciagnika siedzac w kabinie przykrecony jest do pompki hamulcowej ale nie tej na pedale tylko tej drugiej moze ktos ma fote bylo by latwiej gdy wcisne hamulec to nie leci a gdy puszcze ucieka jest tam taki otworek w tym zaworze i nam uciekaprubowalem go reanimowac ale nic z tego moze ktos doradzi co zrobic

Fortschritt zt 423 a razy 2

2

Odp: uciekajace powietrze zt323

Chodzi Ci o zawór włączający hamulce przyczepy?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3

Odp: uciekajace powietrze zt323

chyba tak to jest taki maly zawor powietrzny skrecony z ta papka hamulcowa ta druga

Fortschritt zt 423 a razy 2

4

Odp: uciekajace powietrze zt323

A prędzej było dobrze czy coś tam już rozbierałeś?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: uciekajace powietrze zt323

znaczy sie raz jest dobrze raz nie probowalem to rozebrac jest tam sprezyna na takim czpieniu z taka uszczelka na metalowej podkladce i ona juz jest chyba nieszczelna ale nie idzie teko rozebrac zabardzo

Fortschritt zt 423 a razy 2

6

Odp: uciekajace powietrze zt323

No właśnie z tym jest problem. Spróbuj to ogarnąć, a jak dalej nic to nie da, to trzeba będzie wymienić cały ten element. Ewentualne przerobić ten cały układ na jakiś inny, z innego sprzętu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

7 Ostatnio edytowany przez Pawelch1992 (2017-04-30 13:08:30)

Odp: uciekajace powietrze zt323

Witam wszystkich, również mam problem z zaworem powietrza (ZT 303). Tyle że z tym od hamulców (jest do niego przyczepiona sprężyna od ręcznego) znajduje się przy prawym kole i jest przykręcony do ramy. Wie ktoś czy znajde gdzieś do niego zestaw naprawczy? Bo ucieka mi z niego powietrze. Rozkręciłem go... wina leży prawdopodobnie po stronie uszczelniacza (jest luźny). Wymiary 28x40x6, wygląda podobnie jak zwykły simmering ale jest z miekkięj gumy i nie ma sprężynki. W żadnym sklepie w okolicy nie mogę tego dokupic. Wie ktoś gdzie to znaleźc?

8

Odp: uciekajace powietrze zt323

Szukaj w internecie  ...

9

Odp: uciekajace powietrze zt323

na thu.pl powinny być albo w serwisie w grudziądzu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: uciekajace powietrze zt323

Do powietrza jest calkiem inny uszczelniacz jest cały pełny, i sprężynki na pewno nie będzie miał, musisz znaleźć sklep z uszczelniaczami technicznymi, wiem że u mnie jest sklep alfa i prowadzą sprzedaż wysyłkową,

Tomek robiłem dziś listwe do ręcznego, poszły mi 3 okładziny od 60tki tylko ja robiłem 1cm przerwy między kawałkami

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

11

Odp: uciekajace powietrze zt323

witam. ma ktoś może jakiś rysunek z katalogu czy coś odnośnie zaworu sterującego do przyczep? ucieka mi przez niego  dużą ilość powietrza gdy hamulec nie jest wcisniety  jak wcisne to przestaje

12

Odp: uciekajace powietrze zt323

tak na 90 %obstawiam tłoczek hydrauliczny co steruje zaworem powietrza albo ci się zapowietrzył albo zabrudził i nie zamyka odpowiednio zaworu od powietrza musisz rozkręcić i to wszystko dokładnie wyczyścić i potem odpowietrzyć hamulec

Nie ma to jak FORTSCHRITT

13

Odp: uciekajace powietrze zt323

Jak czyszczenie nie pomoże to wymiana gum. U mnie puszcza jak jest poniżej atmosfery .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

14

Odp: uciekajace powietrze zt323

macie może jakiś rysunek od tego zaworu?

15

Odp: uciekajace powietrze zt323

https://images84.fotosik.pl/1002/c69118424c303fe2med.jpg

nie jestem teraz pewien po tym rysunku czy to o to chodziło

Nie ma to jak FORTSCHRITT

16

Odp: uciekajace powietrze zt323

Może to Ci pomoże od postu nr10 https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 66&p=1

17

Odp: uciekajace powietrze zt323

Jak ucieka powietrze to problem jest tuż za tym dynksem a nie w tym dynksie. Jak dynks padnie to nie ma hamulców.

18

Odp: uciekajace powietrze zt323

Jak pisałem w tamtym wątku, powietrzny też rozebrałem wyczyściłem i prysnąłem troszkę smarem w sprayu.

19

Odp: uciekajace powietrze zt323

koledzy mój błąd źle napisałem chodziło mi o ten
https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 66&p=1 w poście nr 10 na tym zdjęciu z prawej strony na dole widać go tylko połowę

20

Odp: uciekajace powietrze zt323

Tego nie rozbierałem, ale to jest ta wyższa technologia forsza wink, podłączamy pod zaślepkę drugie gniazdo i mamy hamulce dwuobwodowe.