Temat: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Zaczynam się rozglądać za polewaczkami na przyszły sezon.
Jako ze kilku kolegów chwaliło się bądź żaliło że ma deszczownie a ja jestem zielony to proszę o pomoc
Prawdopodobnie wybiorę deszczownie szpulowe.
Na allegro są za 7-8tyś odry za wężem 75mm i 280m
Powiedzcie mi jaka jest trwałoś takiego węża? Wąż można kupić za 7tyś 400m. Lepiej kupić gołą deszczownie i nowy wąż?
No i  jak daleko sięgnie sikawka takiej deszczowni. Wiadomo to zalezy od ciśnienia ale sa też jakies granice....
Ja będe miał do nawadniania pola o długości w od 300 do 560 i szerokości w granicach 100m. Doradźcie coś. No i do jednego kawałka tego najważniejszego musze pociągnąć linię zasilającą  około 400m z czego to zrobic?
Kopał ktoś staw? ile to może kosztować? Jakiś skał u mnie nie ma, glina z piaskiem. Myślę że powinienem mieć minimum 500m3 wody
Jakies pozwolenia?

2

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Krzysiek tylko ten staw wykop w takim miejscu żeby szybko się uzupełniał, a nie w trakcie suszy woda jeszcze żyłami piachu odpływała. Za wykopanie stawu i przepchanie części ziemi do starego 50 m dalej reszta ziemi rozepchana w pobliżu i wyrównanie terenu 5 lat temu zapłaciłem 5 tyś staw 12 x 25 m. Zestaw linówka + DT.

3

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Pozwolenie na wykopanie strawy tak jak na budowę budynku. Pozwolenie na deszczowa nie to chyba w urzędzie gminy. Często i gęsto na cele deszczowqnia bije się studnie głębinowe. Dobra armatka efektywnie żuca na 50m. Dajesz dwie na wózku i jest 100m. jak byś chciał ciągnąć zasilanie i te 400m dalej jest trochę niższy poziom to rury kanalizacyjne 160mm wkopac i niech przepływa grawitacyjnie do mniejszego zbiorniczka.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

A więc tak staw do iluś m2 jest bez zezwolenia w necie jest metrasz ale o głębokości nic nie ma więc ile chcesz głęboki Koparka libhen900 na gonsienicach bierze 140-150 zl na godz.staw około 2000 będzie kosztował w mazowieckim. Ze stawu woda ciepła i nawóz spływa z pól do stawu.Deszczownia tylko i wyłącznie bebnowa i tu uwaga żadne 60 czy 65 mm tylko 75 mm grubość inna wydajność i co ciekawe pompa i woda ma lżej. Pompa tu masz problem albo na wom do traktora albo pompa z silnikiem co będzie się tobie bardziej opłacać. Ja miałem w planie ale na kupnie pompy po przestałem obecnie do podlewania używam beki asenizacyjnej 5000l która chodzi z c360 co ciekawe i nie mam problemu z szambem. Ale gdy będę miał kasę i potrzebe w postaci suszy to kupię resztę. Deszczownia to mobilność szybkość i wydajność wszystko inne się chowa kilka godzin i na pole nie wiedziesz i 7 dni min. spokój w czasie suszy.

5

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

jeśli ktoś ma pojęcie o deszczowniach i pompach to byłbym wdzięczny więc tak jaką deszczownie kupić długość 250m a średnica węża ? i jaką pompę głębinową ? jak myślałem o mocy 4-5,5kw

6

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

odnośnie kopania stawu to zezwolenie jak na budowę i pozwolenie wodno prawne a jak złapią na wykopaniu bez zezwolenia to 250 tyś na dzień dobry chyba że zaraz zasypiesz zgodnie z warstwami geologicznymi to tylko 500zł mandatu tak ostatnio powiedział mi gościu z nadzoru budowlanego

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

7

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

przecie nie mówisz ze wykopałeś tylko bomba tu za wojy i dziura od zawsze tylko ja oczyściłeś i tyle a woda sama nalazła

8

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Panowie ale Tomek nic nie wspominał o stawie.

9

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Pisze też o pompie głębinowej, więc pobór wody ze studni.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

10

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

tomek1974 napisał/a:

jeśli ktoś ma pojęcie o deszczowniach i pompach to byłbym wdzięczny więc tak jaką deszczownie kupić długość 250m a średnica węża ? i jaką pompę głębinową ? jak myślałem o mocy 4-5,5kw

Jak 250m to najlepiej będzie wąż o średnicy 75mm, bo wieksze nie mają sensu. Deszczownia nowa czy używana ? Jakie długości masz najdłuższe pole i na jaką długość pompa ma podawać wodę do deszczowni ?

11

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

więc tak pola mam po 2x500m długości więc deszczownia na 250m czyli środek i najpierw jedna  strona obrót i druga strona później przejazd na następną działkę i tak samo,będzie potrzebował jeszcze węża na początek myślałem o strażacki 250m 3cale bo wychodzi najtaniej z czasem kupić drugą deszczownie na przesył albo rury zakopać ,deszczownia oczywiście używana z dobrym wężem w mechanizmach mogę trochę pogrzebać,i jaką pompę kupić? jeszcze myślałem zrobić konsole na 30m ?

12

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Jak z używanych to pewnie myślałeś o odrze chyba że jakiejś zagranicznej. Węża to już bierz ze 280-300m, zawsze jakiś zapas jest na szpuli podczas rozciągania. Wąż strażacki na dobry początek jest najtańszym rozwiązaniem z tym że trzeba się go trochę na zwijać i rozwijać. Co do pompy to jest zielony... jeszcze ciągnikowe to trochę jestem w temacie, a w głębinowych nie za bardzo. Ci co wiercą studnie oni mają pojęcie jaka pompa, wydajność itp.

13

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

dzięki za podpowiedz z tym że sam będę wiercił ponoć u nas na 30m i 60m są pokłady wody jak zrobię prubne to będę wiedział dokładnie smile

14 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-02-14 21:54:58)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Taką wiedzę  czyli miejsce żyły i jej głębokość to musisz posiąść przy użyciu różdżki co powinieneś mieć już opanowane.Mój studniarz co do głębokości pomylił się o 0,7m u szwagra o 1m.Podobno to się czuje w piętach

15

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

według mnie to oni maja dostęp do map warstw gleby i wiedzą na jakiej głębokości jest woda w innych studniach.

16

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Już pisałem mam ten dar, w jednym miejscu ta różdżka ciągnie słabiej w innym mocniej, ale żeby określić głębokość warstwy wodonośnej to chyba potrzebny jakiś kurs :hmmm: :nie_wiem:

17

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Kurs to nie raczej praktyka...

18

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

tomek1974 napisał/a:

według mnie to oni maja dostęp do map warstw gleby i wiedzą na jakiej głębokości jest woda w innych studniach.

Nic bardziej mylnego,I tak jak mi się podoba twój awatar ,tak bym cie nie zatrudnił-przykre ale prawdziwe.Czas się podszkolić i wtedy do roboty to będą efekty pozytywne.:walka:

19

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

bez obrazy ale ja nigdy bym nie zatrudnił szamana z patykiem tylko odwierty próbne dadzą pełny przekrój gleby,co do zatrudnienia to mamy demokrację i KOD zawsze na posterunku.

20

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

androl napisał/a:

Już pisałem mam ten dar, w jednym miejscu ta różdżka ciągnie słabiej w innym mocniej, ale żeby określić głębokość warstwy wodonośnej to chyba potrzebny jakiś kurs :hmmm: :nie_wiem:

Kiedyś w okolicach Nowego Sącza mieszkałem z góralami na jednej stancji. Właściciel stancji wiedział, że jeden góral wie jak szukać tej wody i chodził po działce z patykiem..... woda się znalazła.  Powiem szczerze, że słyszałem, że nie każdy ma ten dar, ale jak sam pochodziłem po tej działce z tym samym patykiem, to czasami tak mi tym kijem szarpnęło i jakaś dziwna siła przez chwilę przeze mnie przechodziła, że myślałem że zemdleje...... Andrzeju powiedz co i jak dokładnie, jak nie jest to tajemnica zawodowa... wink