21

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Ja pamiętam jak mój dziadek z wahadełkiem chodził.  On też z sądecczyzny .źródło znalazł tylko ze przewiercić się nie mogliśmy przez gline

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

22 Ostatnio edytowany przez androl (2016-02-15 15:31:19)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Grzegorz89 napisał/a:
androl napisał/a:

Już pisałem mam ten dar, w jednym miejscu ta różdżka ciągnie słabiej w innym mocniej, ale żeby określić głębokość warstwy wodonośnej to chyba potrzebny jakiś kurs :hmmm: :nie_wiem:

Kiedyś w okolicach Nowego Sącza mieszkałem z góralami na jednej stancji. Właściciel stancji wiedział, że jeden góral wie jak szukać tej wody i chodził po działce z patykiem..... woda się znalazła.  Powiem szczerze, że słyszałem, że nie każdy ma ten dar, ale jak sam pochodziłem po tej działce z tym samym patykiem, to czasami tak mi tym kijem szarpnęło i jakaś dziwna siła przez chwilę przeze mnie przechodziła, że myślałem że zemdleje...... Andrzeju powiedz co i jak dokładnie, jak nie jest to tajemnica zawodowa... wink

Było to jesienią 1997 r dobudowywałem chlewni. Studnia kopana druga z kolei za mało wydajna
świń ma być 2 razy tyle skąd wodę ?. Wynająłem studniarza który robił wiercone na filtr. Pierwsze wiercenie w studni kopanej, łatwe podłączenie się pod istniejące rury. Na 7 metrze czarny ił, kręciliśmy 3 dni i chyba poszło ze 4m. Studniarz mówi zaje***my się, takie pokłady potrafią być bardzo grube. No to mówię robimy drugi odwiert, studniarz niechętny, w końcu mówi, no dobra ale żeby grunt się zmienił to chociaż 20 m od tego miejsca. Murarz młody chłopak 21 lat, moja chlewnia była jego drugą budową z własną ekipą. Podszedł do wierzby ułamał kawałek rozgałęzionego kija, pochodził z nim i mówi tu kopcie. Było nas tam z dziesięciu, zaczęliśmy próbować wszyscy z tą różdżką. Okazało się że ja i tato mamy ten dar i jeden chłopak z ekipy murarskiej, studniarz nie smile
Żebym coś czuł to raczej nie, jednak gdy znajdę jakąś dużą żyłę wodną cienka różdżka  wygina się do dołu, natomiast grubsza to chociaż trzymam całą siłą w dłoniach skręca się aż skóra piecze. Odwiert się oczywiście udał, 19 lat mam wodę bez ograniczeń.
Grzegorz to chyba Ty masz większe predyspozycje na radiestetę, skoro jakieś prądy aż przez Ciebie przechodzą.

23

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Właśnie i mi ta różdżka też się przyginała do spodu.... dziwne uczucie. A tylko na wierzbie można wodę znaleźć czy na innym drzewie też? W ogóle to wieczorem siądę i poczytam na ten temat....

24

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

W moich okolicach używa się gałązek bzu.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

25

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Powiedcie mi jeszcze jedną rzecz jakie ciśnienie wytrzyma deszczownia?

26

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

w granicach 10 atmosfer ale sa instrukcjie i podaja jakie maja być

27

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

10 to mi się podoba kupi się pompe 16mpa i będzie gitara.

28 Ostatnio edytowany przez artureekk (2016-04-30 20:57:00)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

to na czym stanęło bo przymierzam się do kupna deszczowni 290 fi75 i rozglądam się za pompą te na wałek za 3 można kupić ale wolałbym motopompę   są różne wynalazki za 1.5 do 4 tys ale czy to jest to co potrzeba???? 1200l/min i 80m podnoszenia jest dobra czy będzie za mała znalazłem nową 1,800zł 800l/min 30m podnoszenia ilość metrów podnoszenia to moc w atmosferach z tego co już wiem a deszczownie wymagają jakieś 6 atmosfer  ale nie wiem ile wody bo jak pytasz to odpowiadają ,, to zależy ,, w dupe od kogo czego i ...... przecie jak ktoś handluje czy używa to raczej wie jakie pompy są wymagane ,,za 10000 tys będzie na pewno dobra tylko kto je ma  ??? i czy trzeba tyle wydawać ????

29

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Artur miałem odrę i sprzedałem. Motopompa i pompa na wałek została ale na potrzeby własne do pompowania stawu. Tym co sprzedałem deszczownię mieli już trzy i mówili, że spalinówka i ta do ciągnika się nie opłaca! Jadą na wydajnych, ekonomicznym pompach elektrycznych. Kopią kable mini koparkami a jak daleko to i z agregatu podobno bardziej się opłaca. A ty badylarzem jesteś?

30

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

tomek1974 napisał/a:

Powiedcie mi jeszcze jedną rzecz jakie ciśnienie wytrzyma deszczownia?

Mi przy 10 barach rozsadzało węże :dance:

31 Ostatnio edytowany przez artureekk (2016-04-30 21:57:48)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

jeszcze nie u mnie słabe ziemie i cudów nie będzie a dotacje coraz mniejsze planuje czosnek na prąd ?????????? jakoś nie widze kopania 2km kabla 
a co z wydajnością tych pomp i jak działała deszczownia na tym co miałes

32

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Moto pompa spalinowa przy rozciągniętej deszczowni na max kupę robiła. Kupiłem mega wydajną pompę na wałek ale opłacalność zdechła. Miejscowi badylarze kopią studnie itp. Nie miałem elektrycznej ale już trzy osoby mi mówiły, że na elektrycznych wychodzą na swoje. Ja przy wszystkich polach mam rzekę a z prądem też byłby problem. Agregat też podobno taniej wychodzi od moto pompy. Jeśli chodzi o wydajność tych elektrycznych to mówią, że idzie w parze z ekonomią.

33

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Prąd wychodzi najtaniej. A jak masz nocną taryfę i zdołasz podlać wszystko w tym czasie to w ogóle bajka.
Ale nie zgodzę się z tym że agregat zasilajacy pompę elektryczną wyjdzie taniej niż pompa na wałek do ciągnika.  Przecież to nie logiczne.

34

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Wszystko zależy od zapotrzebowania na moc ,bo jeśli podłączysz ciągnik 50KM a  do pompy wystarczy agregat  10KW to jego silnik ma  nie więcej jak 15KM  .
Czyli jeśli dobrał by odpowiednią przekładnię do ciągnika aby obniżyć obroty silnika to wychodziło by to bardziej ekonomicznie .

35

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Kwestia dobrania pompy i przełozenia

36 Ostatnio edytowany przez artureekk (2016-05-01 21:46:56)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

poszukałem agregatu to zakup takiego ,,12 kw to koszt prawie10 tys a spalanie od 5 do 8 l na godzinę i to benzyny to wole postawić ciągnik który spali max 5l ON a pompę na wałek to za 3,5 tys znajdę bez problemu

37 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2016-05-01 22:20:18)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

ciągnik do pompy dobry ale z ekonomicznym silnikiem typu perkins co do agregatu to coś takiego jak silnik popsuty to można założyć od golfa http://olx.pl/oferta/agregat-pradotworc … d41f187f4b to jest ciekawe   http://olx.pl/oferta/agregat-pradotworc … 659a892c37  i to http://olx.pl/oferta/pradnica-16-kw-sil … 743832af92

38

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Moim zdaniem to bez sensu, bo widziałem u złomiarza pompę napędzaną Esiokiem za 1500

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

tylko jest mały problem jak to leżało na złomie to w jakim było stanie ? czy silnik zdrowy a pompa da ciśnienie ? po drugie nie każdy ma takie chody na złomach ja ty smile

40

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Odpalałem - igła. To że u złomiarza to nie znaczy, że na złomie, jak ktoś chce to jutro spytam czy jeszcze ma to wykupię.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia