41

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Faktycznie z tym prądem racja. Gościu w sąsiedniej wiosce co jest nastawiony na sadzeniaka pyrów to na jednym polu ma ruiny zabudowań i jest tam stara studnia. Wszyscy starsi ludzie zawsze mówili że tam był bardzo duży i płytko położony pokład wody. Rok temu ciągnął tam prąd i skrzynka stoi. Ciekawe czy w tym roku juz tam ruszy z nawadnianiem.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

42

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

artureekk napisał/a:

poszukałem agregatu to zakup takiego ,,12 kw to koszt prawie10 tys a spalanie od 5 do 8 l na godzinę i to benzyny to wole postawić ciągnik który spali max 5l ON a pompę na wałek to za 3,5 tys znajdę bez problemu

12kW x 0,7zł < 5l x 4zł
Jak możesz kombinuj z prądem bo różnica ogromna.  Godzina pracy na ropie to  mb kabla

43

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

to nie problem z kablem tylko z położeniem go legalnie  po drodze do celu masz droge rzekę i kupe nie mojego pola

44

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

koledzy z racji ze mysle o ogórku a to trzeba nawadniac to kilka pytań. Czy moznaby było zobic nawadnianie kropelkowe i dowozic wode beczkowozem? ile wody trzeba dziennie na takie nawadnianie?

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

w truskawkach takie rozwiązanie widziałem nawet dobrze pasuje bo wąż kropelkowy nie wymaga dużego ciśnienia


nie mam kartonu od węża bo tam było napisane ile wody wypływa w ciągu godziny na metr bieżący i przy jakim ciśnieniu
w ogródku podlewałem ok 1 godz (w największe upały 1,5) przy ciśnieniu ok 1,2 atm i wody nie brakowało  tak w przybliżeniu dawałem ok 3l/mb węża (na godzinę)

46

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

czyli ile wody wyszłoby na 0,5ha? uprawiasz ogórka, bede wiedział kogo pytać :-)

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

uprawiam amatorsko kila krzaków dla siebie i rodziny smile
cała moja instalacja nawodnieniowa ma aż szalone 150m

jak byś miał rzędy ogórka co 2m to na 0.5 hektara by poszło 7,5 tys litrów w godzinę jak by zwiększyć ciśnienie to trochę więcej ale za wiele nie poszalejesz bo wąż to w zasadzie jakby z foli budowlanej zrobiony i wytrzymuje 2 bary (podobno nie sprawdziłem bo miałem specjalny reduktor ciśnienia) są i grubsze np. wuj w malinach takich używa ale kosztują więcej niż 60gr/m ile ja płaciłem
nawet taki cienki to już koszty na te przykładowe 0,5ha to 1500 zł za sam wąż a do tego złączki to z 2tys wyjdzie ale pewnie już można liczyć na rabat

48

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Papej. Żeby lina kroplująca równo działała musi mieć 1-2bary. czyli tak czy tak trzeba mieć pompę włączoną.  Zapomnij o tym że ci z beczki grawitacyjnie poleci. 
Tego ile wody trzeba szukaj tu http://www.nawadnianie.inhort.pl/nawadn … arzywnicze
Jest program dla ogórka ale nie czaję tego. Dla porzeczki jakoś to wyraźniej wygląda.
Może dla tego że wróciłem od teściowej z Barbary.

49

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

ponpe trzeba... jak to rozwiązać zeby nie pusciło mnie z tobrami bo ciagnik spali tyle ze...

Rolnik z powołania:-)

50 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-12-04 22:12:29)

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

JA liczyłem bo był problem
Najtaniej wychodzi prąd.
Potem agregat przerobiony na gaz
Następnie agregat na ON i na końcu bęzyniak.
No i trzeba sobie policzyć ile będzie potrzeba wody/pracy pompy
A tego bez zapotrzebowania na wodę w przeciętnym roku nie policzysz.
Ja nawadniając kropelkowo 4 ha młodej porzeczki ale już owocującej zapłaciłem za prąd 500-700 zł więcej  nie wiem ile dokładnie bo nie mam osobnego licznika.  A rok był bardzo suchy. Polewałem zgodnie z zaleceniami nie na pałę.  No i przy tej powierzchni przy duzych krzakach zapłacę 4x tyle.

Żebyś nie liczył Prąd wychodzi 30-40% taniej niz lpg potem ropa wychodzi 30-40% drożej od lpg  i benzyna trochę drożej zależy czy Ci zostanie z limitu na ha
Prąd liczyłem 0,7zł/kWh
Powiem że nawet na benzynie nie wychodzi strasznie drogo biorąc pod uwagę przyrost plonu. To taka kropka nad i. Polejesz to będzie się po co schylać. Gorzej jak zainwestujesz a będziesz musiał pryskać na grzyba co 2 dni bo bedzie padać.....

51

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

ja musiałbym najpierw dowieść wode beczkowozem później to "rozlać"  tak jakby 6tys codziennie wylac byłoby ok na 0,5ha

Rolnik z powołania:-)

52

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Ja na krzaki o wymiarach 50x50x50 sadzonych co 50cm w rzędach co 4m wylewałem dziennie 50-70m3 na 4 ha. Takie 6 tyś na 0,5 ha kropelkowo w ogórasach na pewno by cos wniosło.
Nawet gdybyś podlewał 0,25 i następnego dnia 0,25ha to było  ok. Musisz szukać informacji ile potrzeba ogórkowi. Ja jeszcze raz patrzyłem na tą stronę dziwnie to wyglada. dla porzeczki jest wszystko jasne.  Pisze wielkość krzaków teperaturę max temperaturę min.  uwzględniam klasę gleby wielkość krzkaków  oraz ostatni deszcz i mi liczy  ile wody musze wylać. te ogórki nie.
Ale spoko pisz do administratorów strony. Oni pomogą.

53

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

spoko puki co to czytam, kombinuje i zastanawiam sie. na końcu wyzsza instancja powie niet i z tego nic. a te ogórki to mogłyby dac pare zł i mysle ze na wakacjach znalazłby sie ktos do pracy

Rolnik z powołania:-)

54

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Generralnie chyba coś grzebią na tej stronie  bo dla porzeczki nie liczy w wcale a dla ogórka wyskakuje nie wiadomo co. Więc masz czas na zastanawianie się.  Linia pod ogórasy  ma dziurę co 33cm i daje 2,2l/h  więc możesz policyc ile  czasu i prądu potrzeba na wylanie tych 6 tyś. Jak masz pole dłuższe od 100m to musisz dzielić sektory. Jak by co to dzwoń 792 541 961
A  tu kupowałem podchodzą profesjonalnie policzą, zaprojektują nie oszukają. Mi dwóch projektantów  powiedziało że trzeba dać  rurę  fi 90 na zasilanie ten wyszedł z założenia że 63 da radę ...... różnica w cenie ***  na 1km  http://hurtownianawadnianie.pl/ kontakt z nim trochę trudny bo gość trochę zalatany ale warto. Gość szanuje klienta. Najważniejsze by klient dostał towar a kasa  potem...

55

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Ogórek- warzywo najbardziej wrażliwe na niedobór wody. Potrzeby wodne ok. 400mm.Okres krytyczny: kwitnienie zawiązywanie i przyrost masy owoców. Susza w okresie siewu- nawadnianie na 3-4 dni przed siewem. Po wschodach nie należy nawadniać zwłaszcza przy niskiej temp: pogorszenie wschodów. W okresie kwitnienia nie ma konieczności nawadniania chyba przy wilgotności bardzo niskiej poniżej 60-65%. W okresie krytycznym wilgotność gleby nie może być mniejsza jak 70-80% PPW. Jednokrotna dawka 20-25mm. W okresie suszy konieczność powtarzania 4-5 dni. Intensywność opadu 6-8mm/h. Ogórek jest wrażliwy na zbyt duże krople wody. Odpowiednie jest mikrozraszanie. Najlepszą porą nawadniania ,,po rosie&#8221; rano. Wtedy jest mała różnica pomiędzy temp wody a rośliny

56

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Pajej siedzieliśmy kiedyś w ogórku kupę lat i zawsze było be wody. Ale musisz sobie zadać jedno ale to jedno najważniejsze pytanie czy masz tyle osób do pracy ogórki  niestety trzeba co drugi dzień zrywać myśmy mieli umowę z Austryjacką firma to najlepiej płaciła za drobny towar z tego co pamiętam było kilka kategorii i wszystko do 6 cm szło na export na kosmetyki. Nie można dopuścić do przerośnięcia bo to strata a sezon zaczynał się zawsze początek lipca i potrafił czasami trwać do początku września.

57

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

czyli bez nawadniania da się? Ja robiłbym w ekologi więc sezon któtki. cena za najmniejsze to bodajże 8czy 9zł średnia 5zł/kg. ile ludzi trzeba na 50a? aha kolega mówił ze zbiera tylko do południa bo póżniej juz nie jest ładny a przetwórnia marudzi

Rolnik z powołania:-)

58

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

Bez nawadniania się da, o ile pada.
to co pisze Rur3k to dane do podlewania deszczownią i ni jak się nie ma do kropelkowego.
Kropelkowo najlepiej co dziennie. I tak by gleba w zasięgu korzeni była mokra a to zależy od gleby  http://www.nawadnianie.inhort.pl/nawadn … -zwilzania

59

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

to cytat z jakieś książki nie napisali czym podlewane ale podejrzewam raczej zraszacze obrotowe czy coś takiego bo klasyczna deszczownia to leje trochę więcej niż 6-8l/m2 /godz
może najwyżej deszczownia mostowa lub rurociąg przetaczany da takie parametry

60

Odp: Deszczownie pompy węże stawki beczki i konewki

ja liczyłem ze na 2 ha podlewania deszczownią około 20lm2 wody na dobe złużyję około 1000 l ON ale bez tego nie ma sensu nawet ruszać pola