Temat: hydraulika w 516

Wkurzyłem się dzisiaj niemiłosiernie bo kupiłem pompę 16 prawą zamiast 10 jaka była wcześniej, pomyślałem sobie że 10 nie daje rady i wszystko wolno chodzi to założe 16 i problem jest taki że jest za mocna hydraulika wyje a siłowniki szaleją, co tu zrobić bo wymiana pompy odpada

2

Odp: hydraulika w 516

zawór ograniczający cisnienie?..

mdw

3

Odp: hydraulika w 516

Będzie się pompa grzała i szlak ją trafi lepiej  zawór bezpieczeństwa ustawić na mniejsze ciśnienie może, pomoże. Tak żeby nadmiar ciśnienia szedł na powrót. Przy tak mocnej pompie powinna hydraulika działać nawet przy lekko uchylonym zaworze. Zauważyłem to w jumzie u siebie. Brud wlazł mi pod zawór, dość spory, i mimo że wolniej działało to wszystko chodziło.

4

Odp: hydraulika w 516

dzięki za podpowiedzi po godzinie wpatrywania się w schemat też pomyślałem o poluzowaniu zaworów na orbitrerze i na rozdzielaczu tylko czemu tak się dzieje przecierz 323 ma mniejszy orbitrol i całe ciśnienie przez niego idzie i nie wyje?to znaczy w kombajnie strasznie szumi a mam jeszcze jedną sprawe czy ktoś już łączył dwa podbieracze do kupy?

5

Odp: hydraulika w 516

U mnie pompa 16 chodzi trzy lata, założona nowa (niby jakiś leżak) i nic złego się nie dzieje. Masz wyciszenie podłogi w kabinie? Jak nie to hydraulikę będzie nieźle słychać.

6

Odp: hydraulika w 516

U mnie po przeróbce silnika pompa od bizona była do podnoszenia hedera i całej reszty i nic się nie działo. Może masz coś gdzieś przypchane

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: hydraulika w 516

Korekta orbitrol jest 16 a wydawał się większy na razie nie robie hydrauliki bo muszę kupić pare rzeczy i wziołem się za tłumik od strony zbiornika ,jest sporo zabawy żeby go wyciągnoć i jest cały zgnity jutro jade na złom coś poszukać ale już wstawie go przy zbiorniku oleju ,co do hydrauliki to muszę przejrzeć zawory może macie racje i coś jest przypchane ,jeszcze raz dzięki i jak w twoim andrew chodzi to i tu musi

8

Odp: hydraulika w 516

pamietam że w 16 z ojcem wstawialiśmy tłumik od 512 ale trzeba na kurz uwazać.

mdw

9

Odp: hydraulika w 516

no są takie same tylko 516 ma jeszcze dodatkową osłonę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: hydraulika w 516

tomek1974 napisał/a:

Korekta orbitrol jest 16 a wydawał się większy na razie nie robie hydrauliki bo muszę kupić pare rzeczy i wziołem się za tłumik od strony zbiornika ,jest sporo zabawy żeby go wyciągnoć i jest cały zgnity jutro jade na złom coś poszukać ale już wstawie go przy zbiorniku oleju ,co do hydrauliki to muszę przejrzeć zawory może macie racje i coś jest przypchane ,jeszcze raz dzięki i jak w twoim andrew chodzi to i tu musi

To że u mnie jest dobrze z tą pompą, to nie znaczy że musi być dobrze u ciebie. Przykładowo by otworzyć rurę wysypu muszę dodać obroty na drugi stopień (z instrukcji wnioskuje że tak być powinno). Na biegu jałowym nie daje rady rozłożyć. A u ciebie jak jest? Co do tłumika to u mnie też poleciała ta zewnętrzna warstwa pod którą jest izolacja termiczna, zdjąłem te osłonę i izolacje, został sam tłumik całkiem zdrowy. Może u ciebie też zgniła tylko ta warstwa zewnętrzna, no chyba że już gdzieś jest przepalony i dmucha.

11

Odp: hydraulika w 516

Dziwne bo ja muszę na jak wolniejszych obrotacy podnosić rurę od wysypu bo inaczej to strwch żeby coś się nie urwało a orbitrol strasznie szumi ,tłumik był całkiem zgnity i kupiłem na złomie jakiś i go przerobiłem ale deszcz nie pozwolił założyć, jutro dalszy dzień zabawy apropo to wiecie gdzie jest filtr oleju od hydrauliki ???

12

Odp: hydraulika w 516

Zajrzyj do zbiornika .

13

Odp: hydraulika w 516

No to proponował bym sprawdzić tą hydraulikę, bo u mnie aż takiej różnicy nie między starą dziesiątką a nową szesnastką.

14

Odp: hydraulika w 516

Filtry od hydrauliki masz w zbiorniku oleju ,odkręć od wierzchu rury ssące na śrubę M 8.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15

Odp: hydraulika w 516

Ja muszę chyba też wymienić filtr w 514 bo jak skręcam kołami to wąż co idzie do pompy ze zbiornika zasysa się do środka więc chyba filtr już mało przepustowy. Janusz to będzie ten sam co w 516? Bo tam mam kryształ więc bym przełożył

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16

Odp: hydraulika w 516

Rafał niestety nie pamiętam.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

17

Odp: hydraulika w 516

koseś napisał/a:

Zajrzyj do zbiornika .

Za gęsty olej?

18

Odp: hydraulika w 516

Nie , filtr ma w zbiorniku

19

Odp: hydraulika w 516

A sorry za zamęt, nie doczytałem dokładnie.

20

Odp: hydraulika w 516

dzięki koseś zajrzałem i znalazłem,po sprawdzeniu kilku rzeczy niby wszystko jest dobrze tylko ten szumiący orbitrol mnie niepokoi ale może tak powinno być na starej szumiał słabo bo mało płynęło oleju teraz płynie więcej i szum jest większy, na razie zostawię to pójdzie w pole to zaraz sie okaże co było nie tak.